Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Barevný pátek

20. července 2013 v 23:22 | Kelly |  Zážitky
Aneb poprvé na Colours of Ostrava. (A snad ne naposledy.)

Poslední dobou jsem začala věnovat více pozornosti hudebním událostem (zvláště proto, že mi několik "most wanted" interpretů uniklo), a tak jakmile jsem se dozvěděla, že na letošních Coloursech bude vystupovat Damien Rice, nedalo mi to a začala jsem vážně uvažovat, že bych se tam podívala. Zprvu jsem přemýšlela o celém festivalu, ale nakonec jsem to zkrouhla jen na jeden den a jsem ráda, že mi vyšel aspoň ten.Hned na úvod tedy řeknu, že včerejší den je prakticky bez fotodokumentace, jelikož a protože jsem si zapomněla foťák (ne, počkat, já ho nevzala úmyslně, protože by ten parchant stejně nic slušného nevyfotil) a mobil se mi v tom teple přehříval a nešlo s ním skoro nic dělat. (Je to normální?) A víte co? Možná jsem nakonec za to i ráda, aspoň jsem si okolí a koncerty užívala naplno a ne jen přes "hledáček" fotoaparátu.

Jakousi záhadou jsem zvládla cestu, nikde jsem se neztratila, nikde jsem nezapomněla přestoupit, dokonce jsem ani v těch vlacích neusínala. (Což je s podivem, protože jsem v noci celkově naspala jen pět hodin a vstávala jsem brzy.) Cesta ubíhala rychle, konečně jsem si totiž zase pořídila sluchátka a tak jsem se ani nenudila. A světe div se, zvládla jsem najít i ten areál, kde se festival odehrává. (Což tedy nebylo nic složitého, vzhledem k tomu, že jsem tam nemířila jako jediná xD.) Abych pravdu řekla, trochu jsem se při vstupu obávala, že mi řeknou, že jim tam peníze nepřišly a že mám smůlu. Nakonec se tak naštěstí nestalo, já si oddechla a s papírovou vstupenkou zamířila ke kontrole a pro pásek, který můžete vidět výše.

Nejdřív jsem si částečně prošla areál, abych věděla, kde co je (a následně to zase zapomněla). Přitom jsem tak trochu chcípala teplem, ale naštěstí se to ještě dalo vydržet. Pak jsem ale svoje kroky nasměrovala na první koncert, a to česko-americké punkrockové skupiny Pipes and Pints. Ačkoliv to tak úplně můj šálek kávy není, byla jsem zvědavá na zakomponování dud do vystoupení. Něco se mi líbilo více, něco méně, ale nakonec si nemyslím, že bych je někdy ještě cíleně vyhledala, na mě to je přece jen trochu víc... něco jiného.

Po Pipes and Pints jsem viděla část vystoupení ujeté skupiny Russkaja. Ne tedy cíleně, spíš jsem se tam připletla omylem, ale tak chvilku jsem tam pobyla a nevěděla co dřív. Jestli kulit oči nebo se smát. Na mě to bylo až moc střelené, tak jsem odtamtud po chvíli vytratila a radši šla prozkoumávat dál areál.


Po půl sedmé jsem se ale vrátila ke stage České spořitelny, kde chvilku po tři čtvrtě začal jeden z koncertů, na který jsem se těšila. Izraelský písničkář Asaf Avidan. K němu mě přivedla kamarádka a přiznám se, že nejdřív mě ani moc nezaujal. Pak jsem ale nějak změnila názor a ještě že tak! Ten koncert byl vážně parádní, Asaf je vskutku sympaťák, má úžasný hlas a skvělé texty a já litovala, že to trvalo jen šedesát minut.

Dál jsem se mihla kolem Inspiral Carpets, ale z těch dvou písniček, co jsem stačila zaslechnout, tak na mě moc nezapůsobili. Jelikož jsem pak musela podávat hlášení, jak se mám, tak jsem ani nic jiného moc nestihla a akorát mi to vyšlo na další koncert.

A tím už byl onen očekávaný Damien Rice. Pořád jsem nevěřila tomu, že ho skutečně vidím, ani ve chvíli kdy začal zpívat. A mě v tu ránu začaly vlhnout oči. Zkrátka miluju jeho hlas, miluju jeho písničky a slyšet ho naživo, to je zážitek na celý život. Celé jeho vystoupení jsem si úžasně užila a myslím, že na to jen tak nezapomenu. Sice nezazpíval Amie, moji téměř nejoblíbenější od něj, ale bylo mi to bohatě vyhrazeno dalšími oblíbenými, mezi něž patří Delicate, 9 Crimes, Cold Water (kterou zazpíval společně s Markétou Irglovou) a dalšími písničkami. Prostě krása všech krás. Jeden splněný sen si můžu odškrtnout.

Po Damienovi jsem si dala pauzu, poněvadž už mi poněkud docházela energie (poznámka pro příště - jít spát dřív než o půlnoci, když vstávám v šest) a hlavně se mi nechtělo hned kazit ten nádherný pocit. Čas však neúprosně běžel dál a mě čekal poslední koncert, který jsem měla naplánovaný. Woodkid. Dámy a pánové, to byl naprostý luxus. Naprostý hudební orgasmus. Čekala jsem, že to bude dobré, to ano, ale že až tak, to mě porazilo a já byla totálně nadšená. Hudební doprovod společně s jeho hlasem a vizuálním doprovodem na pozadí tvořily největší epický zážitek včerejšího večera.

Ještě stále jsem to rozdýchávala, když jsem se posléze nakonec vydala směrem na nádraží. Tam jsem sice musela čekat, ale nevadilo mi to, byla jsem ráda, že si můžu konečně sednout (poznámka pro příště číslo dvě, nebrat si ty debilní boty, co sice vypadají dobře, ale na celý den a zvláště pak na koncerty fakt nejsou). Mimochodem, poněkud mě rozladila cena ostravských nádražních wc. Dvanáct korun? Asi jsem jediná, komu to přijde přemrštěné, co? Anyway, podařilo se mi neusnout a nezaspat vlak. Ve kterém jsem to zalomila hned, co jsem si sedla na místo. Pak si matně pamatuji pár přestupů, než jsem konečně dorazila domů a mohla se nadšeně přivítat se svou postelí.

A teď tu jen tak sedím, píšu, poslouchám, vzdychám a chci umět vrátit čas. Bylo to boží a jsem strašně ráda, že mi to vyšlo se tam podívat.
 


Komentáře

1 Robka Robka | E-mail | Web | 21. července 2013 v 11:03 | Reagovat

Měly jsme téměř na chlup stejný program, kromě Woodkid.:-) A s tvým hodnocením se naprosto ztotožňuji - Russkaja optimisticky naladili, Asaf překvapil i mě, byl bezprostřední a sympatický a Damien rozechvěl srdce. Dnes poslední den, škoda. Příště jeď na celý festival. Program letos nemá chybu, je to naprostá hudební extáze! Letos už můj osmý ročník.:-)

2 Kelly Kelly | Web | 21. července 2013 v 11:08 | Reagovat

[1]: Už si šetřím do prasátka (well, do berušky, ale princip je stejný xD). Letos mi to nevyšlo, ale příště určitě zvládnu celý :)

3 ladyparanoid ladyparanoid | Web | 22. července 2013 v 17:55 | Reagovat

fájn :) aspoň sis to užila když je to festival u nás v ostravě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.