Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den devátý - Kniha, o které jsem si nemyslela, že se mi bude líbit

18. července 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
To je zase těžký. Já prostě ty knížky, o kterých mám byť jen malé tušení, že se mi nebudou příliš zamlouvat, nečtu, abych se vyhnula zklamání, že to fakt tak bylo. Asi se tak možná i o něco připravuji, ale je mi to v podstatě jedno, zatím mám na čtení věcí dost. Opět by pro mě bylo jednodušší najít knihu, o které jsem si myslela, že se mi líbit bude, ale nakonec se mé očekávání nenaplnilo.
Přesto jsem však jednu našla. A opět to je kniha z povinné četby.


Zločin a trest, Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Když se Zločin a trest objevil na seznamu školní četby, předem jsem se toho bála. Odrazovali od toho i osvědčení čtenáři, o kterých jsem věděla, že čtení jim problémy nedělá a čtou rádi. Tak jsem to stále odkládala a odkládala, do poslední chvíle jsem se toho obávala. Nakonec se tomu už vyhnout nešlo a tak jsem se tedy značně neochotně pustila do čtení.

Nedá se říct, že bych si Zločin a trest zamilovala úplně a bezmezně, přesto ta kniha má něco, co mě okouzlilo a já nemohla přestat číst. Není to lehké čtení, to v žádném případě, a já se nedivím těm, že ji v zoufalství odložili, protože to nebyli schopni strávit.

Ohromně se mi líbily ty úžasně vypsané duševní pochody Raskolnikova, celkově velmi výborně propracovaná psychologie nejen Rodiona, ale i ostatních charakterů, se kterými se Raskolnikov potkává. Opravdu jedna z nejsilnějších knih, které se mi kdy dostaly pod ruku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.