Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den druhý - Kniha, kterou jsem četla více než třikrát

11. července 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Máme tu druhý den a já se zasekla už u toho. Ono je prostě problém, že posledních pár let se ke knihám už moc nevracím a když jo, tak si je přečtu maximálně podruhé a šmytec. Zkrátka se snažím číst hlavně nové, protože znáte to... so many books, so little time. A když už jsem tedy na nějakou knihu přišla, tak puf a já ji nacpala zase do jiného dne, kam se mi zkrátka nic jiného nehodilo. (Harryho Pottera jsem takticky vynechala, protože jsem zase v té výzvě nechtěla mít přepotterováno.)Po dlouhém a hlubokém hloubání (a opakujícím se prolézáním seznamu přečtených knih na databázi knih) jsem nakonec zabrousila do knih, které jsem četla už dávněji, nicméně tenkrát mi nevadilo číst je pořád dokola. Ke konci jsem se pak už rozhodovala mezi nějakými foglarovkami a dvěma verneovkami. Co zvítězilo, to vám asi už podle výše zmíněné knihy došlo.

Když jsem Vernea poprvé objevila, mohlo mi být, hm,... osm, devět? Asi tak. Doteď si to pamatuju, jako by to bylo včera. Bylo léto, poprchávalo a já se nudila. Tak jsem se vydala šmejdit na půdu, kde jsem po menším pátrání objevila krabici s několika knihami. Už tenkrát jsem samozřejmě byla velkou čtenářkou, tak jsem nelenila a po jedné sáhla. A osud tomu chtěl, že to byla zrovna kniha Děti kapitána Granta :)

Já mám verneovky celkově hrozně ráda. Každou, kterou se mi kdy dostala pod ruce, jsem přečetla málem se zatajeným dechem a úplně se viděla po boku jeho postav. A tak není divu, že jsem jejich čtení opakovala tak často, jak to jen šlo. Strašně mě to bavilo a nikdy jsem toho času stráveného u nich nelitovala.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 11. července 2013 v 17:17 | Reagovat

Když jsem byla menší, taky jsem tyhle knížky četla, horší už je, že si nepamatuju, co všechno to bylo :D nechápu, jak je to možný. To je určitě tím, že to všechno tehdy bylo z knihovny. Kdyby to bylo doma, vzpomenu si na to :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.