Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den dvacátý devátý - Film mého dětství

6. července 2013 v 19:00 | Kelly |  30denní filmová výzva
Dnešní film asi žádným překvapením pro ty, kdo mě znají, nebude. Inspirace si odešla kamsi do pryč a já jsem nějak líná vymýšlet něco originálního, o čem nikdo nemá ani tušení. Ale tak co, hlavně že to splňuje to zadání, že ano.


Asi bych nedovedla spočítat, kolikrát jsem Nekonečný příběh viděla. Je to film, který mě provází celý můj život, který si nikdy nenechám uniknout v televizi a který si občas pouštím jen tak, když mám chuť vrátit se do dětství.

Už na první zhlédnutí jsem z toho byla nadšená jako už dlouho z ničeho. I jako malou mě dokázala okouzlit průvodní hudba, která je vážně úžasná. Od začátku jsem neměla ráda Bastiena, fakt že ne, a do teď se to nezlepšilo. Odporný fracek, co ještě blbě vypadá xD Zato Kamenožroutovi jsem fandila hned! A doteď se bojím Gmorka, i když přesně vím, kdy se objevuje, stejně se ho vždycky lekám.

Když jsem v knihovně jednou objevila knižní předlohu (a nevěděla, že to je knižní předloha), vykulila jsem oči a byla strašně překvapená a zároveň ohromně nadšená, že zažiju stejné dobrodružství jako Bastien. Zákonitě jsem potom byla zklamaná a vůbec jsem to už nechtěla dočíst :)

Nekonečný příběh je prostě nejúžasnější fantasy pohádka všech dob a navždycky zůstane filmem mého dětství. A já jsem strašně ráda, že je to právě on.

(Mimochodem, prý se točí nějaký remake, co by měl světlo světa spatřit v roce 2015. No... to zase bude katastrofa.)

(A ještě jednou mimochodem... druhý díl z roku 1989 jsem viděla možná jen dvakrát, nějak mě to neuchvátilo, a třetí "pokračování" z roku 1994 je zatím jediný film, kterému jsem dala odpad. To je takový hnus, že mi z toho bylo zle ještě tři dny potom.)
 


Komentáře

1 Adelaine Adelaine | Web | 6. července 2013 v 19:14 | Reagovat

Já musím teda říct, že tenhle film je pro mě jeden z nejhorších a naprosto nejotravnějších. Ségra na něj jednu dobu pořád koukala, poprvé jsem tomu pochopitelně dala šanci, ale s*alo mě to hned od začátku a potom už to bylo k nevydržení. Odpad bych tomu nedala, hodně lidem se to líbí, ačkoliv nechápu proč, ale tenhle film má pro mě nálepku "naprosto otravné", nevím co to ve mě vyvolává. :D Všechno.
Je hezké jak má každý úplně jiný názor.

2 Hanyuu Hanyuu | Web | 6. července 2013 v 19:29 | Reagovat

No jo, Nekonečný příběh, věděla jsem, že ho sem dáš. Je to prostě srdcovka! :D
Původně jsem to měla v plánu taky, ale pak mě napadlo, že o tom stejně pořád mluvím, tak už by to nebylo ono :D

3 Infinity Infinity | Web | 6. července 2013 v 20:19 | Reagovat

Hned, jak jsem viděla nadpis Film mého dětství, automaticky jsem si vybavila Nekonečný příběh. :D

4 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. července 2013 v 20:20 | Reagovat

Tenhle film mám strašně ráda taky. Dívali jsme se na něj pořád v družině ve školce a na prvním stupni a spolu s Jumanji je tak mým oblíbencem i kdyby kvůli ničemu jinému.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.