Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den dvacátý osmý - Film od oblíbeného režiséra

5. července 2013 v 11:15 | Kelly |  30denní filmová výzva
Abych byla upřímná, zase takovým fajnšmekrem, abych sjížděla filmografii určitých režisérů, ještě nejsem. Prostě si zatím vystačím s tím, co mám v seznamu, a je mi poměrně jedno, kdo to natočil a bla bla. Asi jsem trochu barbar. Nu což...


Nakonec jsem prostě vybrala film od režiséra, od kterého jsem viděla nejvíc filmů (asi, neprojížděla jsem to úplně do detailu a třeba takového Spielberga jsem zase vynechala, protože prostě tak), a tím je tedy Burtonův Karlík a továrna na čokoládu.

Když jsem to viděla poprvé, tak jsem si říkala "bohové, to je ale šílenost!", ale víte co... To, co je obvykle šílené, se nakonec jeví jako bezvadná podívaná plná dobrodružství, vtipu a celkově to tvoří úžasný celek. A to platí celkově o filmech od Burtona.

Že to je vůbec podle nějaké knihy, to jsem se dozvěděla až později, ale vůbec mi to nevadilo, protože tohle je jeden z mála případů, kdy se mi film líbil více než kniha! Úžasně barevné, úžasně sladké a Willy Wonka v podání Johnnyho Deppa je zkrátka geniální. A ono celkově to herecké obsazení je opravdu vynikající, ne že ne.

Karlík a továrna na čokoládu je také jedním z mála filmů, kde mi nevadí český dabing (třeba je to ale tím, že jsem ten film viděla jako první s dabingem), protože se myslím vážně povedl a opravdu se mi líbily i písničky umpalumpů, které jsou vážně luxusní a já jeden čas trávila tím, že jsem se je snažila naučit nazpaměť.

 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 5. července 2013 v 11:21 | Reagovat

Mně u toho taky dabing nevadí. Teď mě  tak napadá, že jsem to s originálním zvukem snad ani neviděla :D :D Ty vole, jak je to možný? :D :D

2 Kelly Kelly | Web | 5. července 2013 v 11:23 | Reagovat

[1]: Hm, pravda, já to taky asi originálně neviděla, když nad tím tak přemýšlím :D Což je zvláštní, většinou si to pouštím aspoň na porovnání :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.