Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den jedenáctý - Kniha, kterou nemám ráda

20. července 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Psáno za pět minut dvanáct. (Za třicet minut 17:00.) To je tak, když se vrátíte v jedenáct ráno a hned vzápětí padnete na postel a usnete. A ještě lepší to je, když nemáte rozhodnutý název dneška a díky tomu ani vybranou knihu.

Ono je hrozně těžký říct, kterou knihu vysloveně nemám ráda. Taková snad ani není. (Možná Alchymista, ale vzhledem k tomu, že jsem ho tu už zmiňovala, tak se samozřejmě nebudu opakovat.) Je to prostě tak, že když se mi kniha nelíbí či mě nijak nezaujme, tak zkrátka její existenci dál ignoruji a nemám potřebu se v tom dál vrtat a zabývat se tím. A to je tak u všeho, nemusí se jednat jen o knihy, ale platí to i o dalších věcech.


Hunger Games, Suzanne Collins

Oukej, asi si teď vysloužím několik nepěkných pohledů, ale pardon, tak to prostě je. Hunger Games jsem si přečetla na menší nátlak, což možná právě zapříčinilo tu nelibost. Já nevím, no, když je něco tak strašně zprofanové, tak se mi k tomu těžko hledá cestička, pokud se k tomu já sama (bez doporučování, bez recenzí) nerozhodnu.

Jak jsem zmiňovala výše, to že bych Hunger Games vyloženě neměla ráda, je věc trochu nadnesená. Jen mě to nijak nezaujalo, plno věcí jsem dokázala odhadnout předem a tomuhle prostě já plné hodnocení dát nemůžu. Já mám ráda, když se nedá tak úplně odhadnout, co bude dál. Jasně, tyhle anti-utopické knihy jsou většinou stavěné na podobném principu a tak není divu, že se třeba některé motivy opakují. Přesto se to ale dá nějak vymyslet.

Neříkám, že se mi to úplně nelíbilo, pár věcí tam třeba bylo dobrých - některé myšlenkové a duševní pochody - a dokonce jsem si i dokázala oblíbit dvě postavy - Haymitche a Cinnu.

Když se to někomu líbí, tak budiž, já mu to neberu, ale já už se k tomu nehodlám vracet. Mimochodem - tím epilogem se to zazdilo. Proč to nemohlo zůstat ukončené tím posledním odstavcem v poslední kapitole? Takhle zakončené by se mi to i líbilo, ale po tom epilogu jsem hodnocení ještě stáhla dolů.

(Mimochodem - mluvím o tom jako o jedné knize, protože jsem to četla v tom kompletu, tak mi přišlo zbytečné to nějak dělit, zvlášť když jsem nedělala ani přestávky mezi čtením.)
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 20. července 2013 v 17:05 | Reagovat

Já nemám ráda to, jak se to pak všude propagovalo...pak si přijdu, jako bych byla součást té smečky nedospělých holčiček, které to zbožňují proto, že to žere celý svět a to mě dost vytáčí.
Znáš to, když něco někde vyštracháš, líbí se ti to...a po nějaké době je to najednou úplně všude :D

2 es ef es ef | Web | 20. července 2013 v 18:27 | Reagovat

Já ji zatím nečetla, tam nemohu posoudit.

3 Vera Vera | Web | 20. července 2013 v 19:55 | Reagovat

Tak Hunger Games jsem nečetla a ani to nemám v plánu... Většinou se mi všechno to, co je najednou populární, úplně vyhýbá. Pokud je budu číst, tak až někdy za hodně dlouho, až to šílenství opadne...

Jinak teda na clubíku.... nevím, jestli jsme se potkaly, je to možný... :) Jinak hrála jsem Jenny ;) :) Takže spíš ten začátek, no... :)

4 Lúthien Lúthien | Web | 21. července 2013 v 21:59 | Reagovat

Viděla jsme jen film a po tom jsem neměla žádnou chuť číst knihu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.