Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den osmnáctý - Kniha, která mě zklamala

27. července 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Je málo knih, které by mě vysloveně zklamaly. Já se k nim snažím přistupovat stejně jako k filmům - bez nějakého většího očekávání, často si ani nečtu anotaci, aby mě to nenavnadilo na něco jiného a já pak byla mimo z toho, co se to tam odehrává. Žel, ne vždy to dodržím a potom jsem buď spokojená, že to to očekávání splnilo, nebo naopak zklamaná, že jsem se těšila na něco lepšího.


Malý, velký, John Crowley

Když se podíváte na obálku, okamžitě vás kniha musí zaujmout. Tak jednoduchá a přece tak kouzelná, to v sobě přece nutně musí ukrývat nějaký krásný příběh. To samé anotace, podle které očekáváte nadprůměrný, pohádkový příběh, který každého čtenáře zanese do hlubiny výjimečné krajiny.

Bohužel, nechala jsem se tím až příliš omámit, myslela jsem, že to bude vážně něco nezapomenutelného. No, nezapomenutelné to bylo, ale pro mě bohužel jen v tom negativním slova smyslu. Nezapomenu na tu nudu, kdy jsem bez zájmu přejížděla očima po řádcích, kdy jsem nezaujatě otáčela jednu stránku za druhou.

Zaboha jsem se do toho nemohla začíst, neustále mi pozornost při čtení ubíhala někam jinam, což se mi běžně nestává. Nejednou jsem se musela vracet, protože kolikrát jsem se zarazila a naprosto nechápala, o čem to najednou čtu. Nejhorší na tom bylo, že jsem kvůli téhle knize nedokázala rozečíst něco jiného, a na chvíli si třeba tak od toho odpočinout. Nakonec jsem to ani nedočetla, za asi tak dvěma třetinami jsem to vzdala, protože se to prostě nedalo.

Opravdu mě to zklamalo, hlavně z toho důvodu, že jsem se na tu knihu vážně těšila a dlouho ji sháněla, resp. čekala na ni v knihovně, a nakonec takovéhle nic. Nevím, pokud v tom někdo něco našel, tak mu to přeju a budu ráda, když mi vysvětlí, co je na tom tak úžasného. Ale pochybuji, že by mě něco donutilo si to ještě jednou přečíst a tentokrát to třeba i dokončit.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 27. července 2013 v 17:39 | Reagovat

To jsem si chtěla přečíst, ale když jsi potom říkala, že je to dost na nic, nějak mě přešla chuť :D

2 Vendy Vendy | Web | 14. srpna 2013 v 14:44 | Reagovat

Tak jsem se podívala na fantasyplanet, a tam taky psala recenzentka, že se kniha četla dost těžce. Ale říkala, že to chce, se k ní vrátit třeba po čase a dávkovat ji po kouskách.
Mně se třeba poprvé nelíbil Hvězdný prach od Gaimana, a když jsem to zkoušela přečíst podruhé, objevila jsem nádhernou poetičnost a kouzlo příběhu a kniha už se mi líbila daleko víc.
Všechno chce možná svůj čas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.