Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den první - Nejlepší kniha, kterou jsem letos četla

10. července 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Sotva skončila filmová challenge, ještě před jejím koncem jsme s Hanyuu rozhodly, že vás budeme otravovat i nadále, a to pro změnu knižní výzvou. Která je jen tak mimochodem mnohem těžší než ta filmová, to jen tak na okraj.


Dnešním tématem je nejlepší kniha přečtená za letošek. Sice máme teprv polovinu roku, což by se třeba mohlo zdáti nefér vůči knihám, které si teprve hodlám přečíst, ale na druhou stranu si říkám... Ještě že tak! Kdybych měla vybírat z knih za celý rok, tak bych asi umřela, protože už takhle s tím mám docela velké dilema.

Celkově tahle témata, která kniha je nejlepší a nejoblíbenější, nemám zrovna moc ráda, jelikož mně přijde, že každá kniha je něčím výjimečná a když je dobrá, tak je prostě dobrá, nemám potřebu srovnávat dvě knihy a která z nich je vítěz. Prostě jsou obě dvě moje no.1 a tečka. No, tak jak mám sakra zvolit knihu na dnešek, hm? Ach ano, co takhle menší podvod a nacpat sem ty příběhy dva? Ale jo, to by šlo!


Elantris, Brandon Sanderson

Já už jsem se tu o Elantris zmiňovala nedávno v rámci filmové výzvy, nicméně mi to nedá, abych ji tu neuvedla ještě jednou. K Elantris jsem se dostala poměrně náhodou, když jsem na bookfanu po dlouhé době projížděla příspěvky ostatních. Zaujal mě komentář, který si ji pochvaloval jako nadprůměrnou fantasy, a tak jsem se po tom zkusila kouknout. Což byl tedy trochu problém, protože ji neměli v knihovně, ani v běžně mně známých knihkupectvích. Objevila jsem ji až v jednom zapadlém antikvariátu po úpěnlivém hledání. Jak jsem psala v uvedeném článku, ač onen komentář na bookfanu Elantris vychvaloval, ze začátku jsem se do toho nemohla nějak začíst, nicméně jsem vytrvala a pokračovala dál. A dobře jsem udělala.
Elantris je opravdu výjimečný fantasy příběh, kde se snoubí láska s pochybnostmi, vytrvalostí, přátelstvím, a kde dochází k nečekaným zvratům. Někdo tomu vytýká strnulost a už únavně pravidelné střídání rovin, které se zabývají třemi hlavními postavami. Mě to nevadilo, naopak. Sice jsem si chvílemi říkala, že je dobrá jedině linie téhle postavy, ale pak to přeskočilo na jinou postavu a já si zase myslela něco jiného.
Opravdu můžu jedině vřele doporučit, já jsem z toho nadšená ještě teď, což se mi u mnoha knih taky obyčejně nestává.


Píseň ledu a ohně, George R. R. Martin

Když jsem poprvé viděla témata na tuhle knižní výzvu, byla jsem si poměrně jistá, že v prvním dni budu opět psát o Elantris. Jenže... pak jsem si vzpomněla na Hru o trůny a říkala si "sakra, tohle přece nemůžu odsunout stranou!" A když jsem se rozhodla dnes přece jen uvést dvě knihy, nastalo další rozhodování... A který díl z té série mám vybrat? Hm. Víte, ono je strašně těžké hodnotit jednotlivé knihy nějaké série, já to prostě nedokážu, mě se všechny líbí stejně.
S Hrou o trůny jsem začala jako se seriálem, protože - ač se to trochu stydím přiznat - mě trochu odrazovala tloušťka knih a jelikož jsem si ani nebyla jistá, zda se mi to bude líbit, tak jsem si pohodlně pustila seriál. A jak to dopadlo, to asi tušíte, jinak bych tu o tom nepsala, že ano.
Píseň ledu a ohně je vskutku epický příběh, který mě dostal jako už dlouho nic. (Ehm, ehm, Elantris. *kašle*) Myslím, že příběh není potřeba nějak představovat, neboť většina má alespoň nějaké tušení o seriálu a kdo ne, tak ať si přečte anotaci. Když mi kamarádka - která je nadšenec do seriálu - tvrdila, že zkoušela přečíst první díl, ale daleko se nedostala, protože ji to nějak nebavilo, tak jsem se toho čtení obávala. Nicméně jak jsem se pustila do první knihy a prokousávala se dál, tak jsem její názor přestávala chápat, protože mě se to četlo absolutně úžasně a nepřišlo mi, že by to bylo nějak rozvláčné a unuděné. Asi vážně platí sto lidí sto chutí, protože já jsem z celé série nadšená a jsem zvědavá, jak se to všechno vyvine dál. (No jak, všechny povraždí.)

 


Komentáře

1 Cleo Cleo | Web | 10. července 2013 v 18:43 | Reagovat

Všichni čtou Hru o trůny. Sakra, asi si to taky budu muset přečíst.

2 Jukniseonline ;) Jukniseonline ;) | Web | 10. července 2013 v 20:47 | Reagovat

Tu elantris četla teta a vychvalovala si ji tak asi fakt dobrá je:)

Rozjíždíme novou rubriku a byly bychom rády za tvůj názor za ni:)

3 Hanyuu Hanyuu | Web | 11. července 2013 v 9:41 | Reagovat

No co to je? Dvě knížky? Ty potvorooo :D

4 Kelly Kelly | Web | 11. července 2013 v 14:59 | Reagovat

[3]: Ale já za to nemůžu, já si fakt nedovedu vybrat xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.