Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den sedmý - Nedoceněná kniha

16. července 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Příšerné téma dnes je. Celou dobu jsem se toho bála, protože jsem věděla, že prostě nevím a nemám tušení, jakou knihu dnes použít. Jak mi psala Hanyuu, že když už jsou ty knihy nízko hodnocené, tak se nelíbí ani jí, a stejně to mám i já. Prostě pusto prázdno. Z poslední zoufalosti jsem ještě jednou projela svůj seznam na databázi knih a nakonec jsem přece jen něco našla.


Babička, Božena Němcová

Babičku jsem poprvé četla kdysi ve čtvrté nebo v páté třídě a docela se mi snad i líbila, rozhodně ve mně nevzbudila žádný odpor. Nicméně člověk se časem mění, a když jsem Babičku viděla na seznamu povinné četby do České literatury, trochu jsem se zděsila, protože tyhle české spisovatele cíleně nevyhledávám a nelibuji si v nich. (Což ale neznamená, že je odsuzuji, zkrátka si na prvním místě přečtu raději něco jiného.)

Byla jsem však velmi mile překvapena. Ačkoliv jsem to čtení nejdříve odkládala, jakmile jsem se do toho pustila, od první stránek jsem byla byla okouzlená a při čtení mi na tváři pohrával úsměv. Knihu jsem nezhltla za jeden či dva dny, ale užívala si to a po dlouhém dni byla vždy radost se do ní začíst.

Je to vskutku krásně napsané a nejednou mi ukápla nějaká ta slzička. Mrzí mě, že takové nadšení nevzbuzuje Babička u ostatních, ale pro mě to rozhodně je a bude jedna ze srdcovek.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 16. července 2013 v 17:12 | Reagovat

Dobře tyy :D Máš můj obdiv. Tak Babičku jsem horko těžko přelouskala na základce, kvůli tomu, že jsem musela. Měla jsem ji z knihovny a pak se mi ji ještě povedlo někde ztratit, ale bylo mi to odpuštěno, jelikož knížka už byla stejně děsně stará a za chvíli by ji vyřadili, výměnou za novou a knihovnice byla hodná paní, co mě měla ráda a věděla, že ji jen mám někde zahrabanou doma... doteď tam asi je a navždy nejspíš zůstane :D
Nejsem si jistá, jestli bych se k ní byla schopná donutit znova, protože jsem si k tomu vybudovala postoj, jaký jsem si vybudovala kvůli tomu úmornému mučení ve škole, kdy se mi to prostě vážně číst nechtělo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.