Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den šestnáctý - Oblíbená knižní hrdinka

25. července 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Já si na ženské moc nepotrpím. Nemám ráda dívčí postavy, protože se většinou chovají ohromně pitomě a zkrátka mi je bližší jednání a vyjadřování mužů. Když už se nějaká ženská postava najde, kterou bych si oblíbila, je to opravdu velká náhoda a svoje oblíbenkyně bych mohla spočítat na prstech obou rukou, ne-li jedné. A tak ani není divu, že jsem o dnešním dni nemusela zdlouhavě přemýšlet, v podstatě jsem měla jasno skoro hned.


Daenerys Targaryen

Daenerys za bouře zrozená, Nespálená, Matka draků, královna Andalů, Rhoynů a Prvních lidí, Khaleesi, Mhysa, Stříbrná paní, Lamačka řetězů, královna Meereenu a princezna Dračího kamene

Když jsem výše psala, že si jen málokdy oblíbím ženskou hrdinku, ještě vzácněji se stává, abych se do někoho "zamilovala" hned od začátku. Daenerys se to povedlo okamžitě. (A to se tam ani nemuseli objevit draci.)

Daenerys je úžasná dívka, ne, žena, protože ačkoliv jí je třináct let, rozhodně se nedá říct, že je ještě malé děvče. Samozřejmě, není dokonalá a dělá chyby, ale přiznejme si, kdo z nás je nedělá? Hlavní je se z těch chyb poučit, že ano. Vážně ji mám ráda už od první chvíle, co se poprvé objevila (pravda, nejdříve jsem ji poznala v seriálu, ale v knize ty sympatie byly ještě větší). Obdivuji ji za to, jak se dovedla poprat se svým osudem, jak se povznesla nahoru a jak bojuje za své místo na slunci. Jak se snaží dokázat, že i ona něco znamená, ačkoliv je pouhé děvče. Je to silná osobnost a i když se někdy může zdát, že její rozhodnutí nejsou nejlepší, věřím tomu, že jedná hlavně svým srdcem podle toho, co je podle ní nejlepší, a to rozhodně není k zahození.

A to je asi tak všechno, co bych k Daenerys mohla říct. Prostě jí fandím a k mému štěstí ještě pořád žije, a to už něco znamená. I když mám takové tušení, že do úplného konce to nedotáhne. Neříkám, že bych nebyla ráda, ale víme, jak je na tom GRRM s postavami, že ano.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 25. července 2013 v 17:41 | Reagovat

Jo, Daenerys je dobrá, není moje úplně nejoblíbenější, ale kdyby už vážně všichni kolem pochcípali a ona dosáhla svého, vlastně bych jí to i docela přála :D :D

2 Vendy Vendy | Web | 14. srpna 2013 v 14:47 | Reagovat

Daenerys je opravdu obdivuhodná bytost, z mladé nezkušené dívky, kterou vlastně předhodili králi neznámého divokého kmene, se postupně vypracovala silná osobnost, která se však nezapomněla řídit rozumem i srdcem. Pro mě opravdová královna.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.