Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den třetí - Oblíbená knižní série

12. července 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Jeden z mála dní, kde jsem měla opravdu okamžitě jasno a nemusela nad tím zdlouhavě přemýšlet. A těm, kdo mě alespoň trochu znají, nebo to tu občas četli, tak taky budou vědět, co jsem vybrala.


Harry Potter, Joanne Kathleen Rowlingová


Nebudu lhát, že jsem Harrymu propadla hned, co jsem o něm slyšela. (To bylo jen tak mimochodem ve třetí třídě, kdy měla spolužačka referát na třetí díl, Vězně z Azkabanu. A bůhvíproč si celou tu dobu z toho pamatuji jen její hlas, kterým přečetla ukázku z knihy, ve které zrovna Severus objevuje Pottera s Pobertovým plánkem a zazní tam: "Slizoune, umyj si vlasy!") Ta mánie přišla až s příchodem druhého stupně (či spíše první poloviny osmiletého gymnázia, v mém případě), poněvadž tehdy jsem měla plnou hlavu verneovek, jak jsem naznačovala už včera.

Samozřejmě jsem o Potterovi věděla už předtím, když běžel v kině, ale zase mě to prostě nijak netankovalo. Vlastně už ani nevím, kdy přišel ten stěžejní zlom. Možná při premiéře třetího dílu? Už si nepamatuji, jak to vychází časově. Každopádně od té doby jsem potterhead celou svou duší a ani na chvilku jsem toho nezalitovala. Nebo možná akorát, když jsem se nemohla dostat skrz zeď, co jsme měli na zahradě, do Příčné ulice. Nebo když mi nepřiletěla sova s dopisem, že mě přijímají do Bradavic. (Tedy, ona přiletěla, ale samozřejmě to nemůžu před mudly dávat najevo.)

Harry zkrátka tvoří podstatnou část mého dospívání a já mohu bez přehánění říci, že nebýt knih Rowlingové, nebyla bych takovým člověkem, jakým jsem dnes. Aťsi to někomu připadá jako nadsázka, já vím, že to je pravda. Díky Harrymu jsem poznala plno úžasných lidí (zase tolik tedy ne, ale několik z nich jsou vážně pokladi, na které bych třeba jinak nenarazila), zažila jsem plno úžasných věcí, a na to se zkrátka jen tak nezapomíná. Jo, kdyby nebyl Harry, třeba by se místo něj našlo i něco jiného, ale zkrátka to byl Harry a já ho tady prostě nemůžu vynechat.

Je zbytečné to tu sáhodlouze vysvětlovat. Kdo si to sám zažil (a nemuselo to být přímo jen s HP), tak se usměje a bude se mnou souhlasit. Kdo si to představit nedokáže, tak toho srdečně lituju.

Takže nezbývá než říct...

Díky, J. K.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 12. července 2013 v 17:35 | Reagovat

No joo, Harry :D Toho jsem taky chtěla dát, ale pak jsem si uvědomila, že bych převážnou část celého meme měla jen o Potterovi a už mi to bylo trochu trapný :D :D

2 Polgara Polgara | Web | 12. července 2013 v 17:52 | Reagovat

S Harrym jsme na tom podobně. Právě díky němu a jeho příběhům jsem si založila blog a začala psát (ještě v období fan fiction na HP). Je to jedna z těch sérií na kterou se prostě nezapomíná. :) Je zvláštní, jak jsme se různými způsoby k této sérii dostali. :)

3 Mike Mike | Web | 12. července 2013 v 18:46 | Reagovat

Harry, to je fenofén.....knížky se mi líbily (no, 1. díl vážně knižně nemusím, ten se mi nelíbil, ale já začal číst asi od 4. dílu, takže... :D) ale na opětovné přečtení jsem si pak vzal (několikrát! :D) jen poslední 3 díly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.