Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den třicátý - Nejoblíbenější film vůbec

7. července 2013 v 19:00 | Kelly |  30denní filmová výzva
Tak... a je to za námi. Když jsme s Hanyuu před třiceti dny s touhle výzvou začínaly, vlastně jsem ani nevěřila, že bychom to mohly bez přerušení dotáhnout až do konce. No a koukejte... třicátý den je tu a to bez jakékoliv přestávky.


Ačkoliv byly chvíle, kdy jsem rozhodnutí pustit se do téhle challenge proklínala, nakonec jsem vlastně i ráda, že jsem si tím prošla. Člověk si u toho vždycky tak nějak utřídí, co má rád, co nemá, proč to tak je a tak. Pokud při tom někdo z vás našel inspiraci, co si pustit, tak jsem jedině ráda, to člověka vždycky potěší.

S nejoblíbenějšími filmy, knihami - čímkoliv - je to hrozně těžké a zvlášť pro člověka, který se snadno nadchne pro cokoliv. Je opravdu těžké mít jen jednu nejoblíbenější věc a tak většinou podvádím a strkám na jedno místo těch věcí víc. Všechno je něčím jedinečné a vybírejte něco, když se všechno od sebe liší, že ano. Jak můžu vybrat nejoblíbenější film ze všech různých žánrů dohromady? To vážně nejde. A nebo jde? Dnes jsem totiž nepodváděla a opravdu vybrala jen jeden jediný film. A abych pravdu řekla, vlastně to ani nebylo tak těžké. (Protože většinu ostatních jsem zmínila už v jiných dnech.)

A mým nejoblíbenějším filmem tedy je...

*chvilka napětí*

*fanfáry*
Proč? Protože prostě drak. A středověk. A sympatický rytíř.

Když jsem Dračí srdce viděla před těmi několika léty poprvé, byla jsem tím opravdu okouzlená a nemohla se nabažit Draca, který je doteď tím nejlépe ztvárněním drakem, jaké jsem kdy ve filmech viděla. A asi nebude překvapením, že právě Dračí srdce zapříčinilo mou lásku k drakům, která rozhodně stále trvá.

Je to úžasný, krásný, klasický příběh o hrdinství, nenávisti, přátelství, lásce. Je vtipný, dobrodružný, dojemný. Víte, ono je docela těžké mluvit o tom, proč právě tenhle film je ten nejoblíbenější. Prostě to cítíte ve svém srdci, že tohle je jasná jednička, a nepotřebujete si to ničím odůvodňovat. A to se dá vztáhnout vesměs na všechno, nemyslím tím jen tenhle konkrétní film.

A byť třeba Dračí srdce není film trikově úplně dokonalý, je mi to úplně fuk a pro mě navždy bude tím jediným nejlepším, který existuje. A ta hudba! 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 7. července 2013 v 19:28 | Reagovat

Souhlasím, Dračí srdce je krásný film, když jsem byla mladší, taky jsem se ho nemohla vynadívat.
Vlastně už jsem ho ale dost dlouho neviděla...

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 3. srpna 2014 v 21:06 | Reagovat

Kdepak romatické filmy, ale Dračí srdce je film u kterého na konci vždycky bulím jak želva!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.