Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

The Guards (2010) | film | recenze

22. července 2013 v 11:33 | Kelly |  "Recenze"

The Guards

2010
Irsko/Německo

Režie: Stuart Orme
Scénář: Tom Collins, Anne McCabe, Ralph Christians

Knižní předloha: Vraždy na molu (Ken Bruen)
Jack Taylor je bývalý irský gardista, který má problémy s pitím. Alkohol také zavinil jeho vyhazov, zaútočil na prominentního politika kvůli překročení rychlosti. Protlouká se životem a pitím, dokud ho jednoho dne nevyhledá Anne Hennessy. Ta si ho chce najmout jako soukromého detektiva, aby prošetřil zmizení její dcery Sarah.
Anne se obává, že její dcera by se mohla stát součástí "záhadných galwayských sebevražd". Jack se do vyšetřování pouští zprvu s neochotou, ale brzy nalezne několik stop, které by se mohly zdát tím pravým. Není na to sám, pomáhají mu přitom Kate, čerstvá gardistka, a jeho starý známý Sutton, a společně se jim podaří vypátrat, kdo za těmi údajnými sebevraždami stojí.

Vraždy na molu jsou perfektně napsaná kniha, prosycená irským černým humorem, a jelikož je navíc psaná v ich-formě, je logické, že jsem o filmovém zpracování trochu pochybovala. Musím však říct, že jsem byla mile překvapena, ačkoliv je možné, že z větší části to bylo díky Iainu Glenovi (známý například ze Hry o trůny jako ser Jorah Mormont), který si zahrál roli Jacka Taylora, což se mu povedlo na jedničku. Prostřihy jeho opileckým opojením byly výborné.

Je pravda, že nebýt Iaina Glena, asi by mě film tolik nenadchnul, a pro toho, kdo nečetl knihy Kena Bruena, se může film zdát poněkud slabší, co se týče zápletky a celkového zpracování. Někdo tomu vyčetl opakující se sekvence, ale je třeba si uvědomit, že v té knize to tak je a tvoří to celkovou esenci toho příběhu. Podstata se zkrátka dá jen těžko vynechat. Přesto si celkově myslím, že to není špatný film a i když to vždycky jde líp, určitě se mu povedlo ztvárnit předlohu tak dobře, jak to jen šlo.

Moje hodnocení:
4/5. O hvězdičku navíc za Iaina Glena, jinak by hodnocení bylo spíše průměrné.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.