Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Srpen 2013

den dvacátý čtvrtý - Kniha, kterou by si mělo přečíst více lidí

31. srpna 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Nemám ve zvyku někomu cpát, ať si přečte tu a tu knihu. Maximálně doporučím tu, kterou jsem akorát přečetla a fakt se mi líbila, ale abych z toho dělala nějaké drama ve smyslu "je to úplně super, plné nadčasových myšlenek a já nevím čeho všeho ještě" tak to fakt ne. Já si také nenechám kecat do výběru mých knih, nenechávám se strhnout davem, zkrátka si to jedu po svém, ve svém vlastním čase. Ale žel, témata challenge si nevybírám a dneska jsem nakonec po delším přemýšlení přece jen na něco přišla.

den dvacátý třetí - Kniha, kterou si chci už dlouho přečíst

30. srpna 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Knih, které mám zapsané na seznamu "chci číst", je hrozně moc. A každou chvíli tam přibývají další, protože se vždy objeví nějaká kniha, kterou si životně nutně musím přečíst co nejdřív (nebo se nemám k těm na seznamu jak dostat) a která ty ostatní vždycky nějak odsune. Mrzí mě to a vážně se snažím ten seznam minimalizovat, ale jde to jen velmi pomalu a zdlouhavě. Ostatně to je častý problém většiny knihomolů, že ano.

Čekání

30. srpna 2013 v 0:03 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
V kolik dorazí?
Dorazí vůbec?
V jaké náladě se vrátí?
Už tu měl být.
Sakra, klíče v zámku.
Hlavně aby nevzbudil děti.
Snaží se jít potichu, dobré znamení?
Ať si jde lehnout, prosím, ať si jde lehnout.
Kroky do kuchyně.
Cvaknutí konvice.
Krájení chleba.
Ještě pořád dobrý.
Snad ho nerozezlí, že začala Amálka plakat.
Proboha, hlavně aby ji nechtěl chovat.
Třesknutí lžící do dřezu.
Vzteklé zamumlání.
To bude špatný.
Kroky z kuchyně.
Ticho.
Zavrzání postele.
Usnul.

Tak dneska dobrý.

den dvacátý druhý - Oblíbená kniha, kterou vlastním

29. srpna 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Vlastně musím přiznat, že dnešní výběr zase tak těžký nebyl. Zvláštní, co? No, abych zase nepřeháněla, dodávám, že to je hlavně z toho důvodu, že většinu ostatních knih, které mám ráda a které zároveň i vlastním, jsem stihla uvést ve dnech předchozích, takže asi tak...

Postcrossing - napříč světem díky pohlednicím

28. srpna 2013 v 21:45 | Kelly |  Na téma

Projekt Postcrossing.com vznikl díky nápadu jednoho studenta - Paula Magalhãese - který rád dostával dopisy i pohledy. Od rodiny, přátel, kohokoliv. Odkudkoliv. Věděl, že v tom není sám, a proto začal přemýšlet, jak lidi se stejnou touhou sjednotit. Za pomoci několika přátel - mezi kterými byla Ana Campos, která navrhla grafickou podobu prvního loga - se po dlouhé práci podařilo 14. července 2005 spustit webovou stránku postcrossing.com zdarma pro všechny.

Cíl byl jasný. Sjednotit lidi skrze pohlednice, nezávisle na jejich místě bydliště, pohlaví, věku, rase či vyznání.

den dvacátý první - Oblíbená kniha z dětství

28. srpna 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Radujme se, veselme se, ty dvě otravy jsou už zase tady! Po dlooouhé přestávce - vlastně skoro na den měsíční - jsme se konečně dostaly k tomu, abychom s nadšením splnily zbytek knižní výzvy, když už jsme se do ní jednou pustily, že. Ale nebojte, už jenom deset dní, a pak dáme zase na dlouhou dobu pokoj. Možná.

VI. Zvláštnosti při čtení

24. srpna 2013 v 10:22 | Kelly |  Knižní zpověď

Šestá část knižní zpovědi. Ano, správně, šestá. Pátou jsem totiž takticky vynechala, téma "Knihy po smrti" mi přišlo vážně morbidní, nehledě na to, že do poloviny otázek bych ani nevěděla co napsat, takže tak...
Autorkou projektu je Fanta Light.

Nejlepší týden léta následovaný hned dvěma nejhoršími

22. srpna 2013 v 20:20 | Kelly |  Zážitky


Po třech týdnech naprostého nepsaní je sakra těžké zase se do toho dostat. A taky podle toho ten článek vypadá... Nemyslím délku, ale schopnost se vyjádřit.
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.