Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den dvacátý první - Oblíbená kniha z dětství

28. srpna 2013 v 17:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Radujme se, veselme se, ty dvě otravy jsou už zase tady! Po dlooouhé přestávce - vlastně skoro na den měsíční - jsme se konečně dostaly k tomu, abychom s nadšením splnily zbytek knižní výzvy, když už jsme se do ní jednou pustily, že. Ale nebojte, už jenom deset dní, a pak dáme zase na dlouhou dobu pokoj. Možná.


Hoši od Bobří řeky, Jaroslav Foglar

Asi se nedá tak úplně říct, že by Hoši od Bobří řeky byli knihou celého mého dětství, poněvadž jsem je objevila až tak v devíti, deseti letech. Přesto mi však nedá, abych tuto knihu do dnešního dne nezařadila.

Ačkoliv jsou foglarovky určené spíše pro chlapce, nezabránilo mi to v tom, abych se do jeho příběhů nezamilovala. A Hoši od Bobří řeky byli mým prvním. A taky asi nejčtenějším. Strašně jsem si vždycky přála zažít prázdniny jako oni, pokaždé jsem se snažila držet nějaký z těch bobříků, i když většinu teda dost marně. Nu což, snaha byla.

Víte, mě je jedno, že Foglarovy postavy jsou prý strašně zidealizované a kdesi cosi, co namítají ti zarytí remcalové. Tomu dítěti, co to čte, je to jedno. Fakt. Když se mu to líbí, tak se mu to líbí z důvodu příběhu, nepotřebuje rozebírat ty postavy a jiné okolnosti na malé částečky, aby zjistilo, proč to tak je, co je na tom špatně, co je na tom dobře a bla bla bla.
 


Komentáře

1 Arvari Arvari | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 20:51 | Reagovat

Páni, tak já nejsem jediná holka, co milovala Foglarovky? =D Mě na ně přivedl táta, i když musím říct, že jsem začínala na Rychlých šípech. =D Ale Hochy od Bobří řeky jsem četla taky, samozřejmě... =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.