Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Září 2013

Problémy s pořádkem

28. září 2013 v 13:11 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
"Ukliď si v pokoji. A tentokrát si ten pořádek už udržuj.ƒˆ"
"Jó, jó."

*** o pět minut později uklizeno ***

"Sakra, kde jsem, vůbec to tu nepoznávám!"

*** o pár hodin později vypadá pokoj stejně jako před úklidem ***

A mám se fajn, jo

28. září 2013 v 0:23 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Playlist několika posledních dní:
Imagine Dragons znám skoro rok. Rok naprosto neskutečně skvělých písniček, které mě vždycky dobijou energií. Když jsem poprvé slyšela tenhle nový song, pusa mi spadla až kamsi na zem a já se zmohla jen na nevěřícné čumění na monitor. Slovní reakce pak byla asi takováhle: "Sakra jo!" Fakt je to úplně luxusní a absolutně mě to nijak nezklamalo.

Čína, Hong Kong, 2× Nizozemí, Finsko, Malajsie, 2× Německo, 2× Rusko

23. září 2013 v 21:11 | Kelly |  Postcrossing - napříč světem díky pohlednicím

Řekla jsem si, že jsem už dlouho neotravovala s pohlednicemi, které jsem díky postcrossingu obdržela (předsevzetí, že to do toho zavedu nějakou pravidelnost samozřejmě vzalo za své), a jelikož samozřejmě nemám nic lepšího na práci, rozhodla jsem se, že sem zase pár pohledů prsknu a pokusím se na postcrossing někoho zase nalákat.

Jedno malé upozornění pro aktivní postcrossery - nikdy, ale vážně nikdy, nepočítejte, kolik jste za postcrossing už vyhodili peněz. Ono se taky může stát, že se vám při konečné sumě protočí panenky a ocitnete se nohama nahoře. Aneb jak jsem zjistila, že ještě před zdražením poštovních služeb se mi za dva aktivní postcrosserské roky povedlo dát za známky bez několika korun skoro čtyři tisíce. Připočtěte k tomu nákupy pohledů a tradá, jsme na pěti tisících a ani jsem nestačila mrknout.

K dětem se má chovat jako k dětem

22. září 2013 v 22:19 | Kelly |  Na téma
Já jsem se nikdy netajila tím, že mám děti ráda - ono to jinak ani nešlo, když jsem byla nejstarší sourozenec - a jednou bych velmi ráda vlastní rodinu. Ještě s mým úplně prvním přítelem jsme strašně plánovali, jak se po střední vezmeme a pořídíme si nějaké to mimčo, ehm. (Jo, byli jsme mladí. A blbí.) No jo, ale pak jsem dospěla a uvědomila si, že dítě nezahrnuje jen ňufání a rozplývání se nad těma krásnýma očičkama a malinkýma nožičkama a tak dále.

Z hlubin pekelných

12. září 2013 v 2:00 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Dobře, o žádné peklo se nejedná, jen jsem chtěla mít zajímavý nadpis. No uznejte, že "pitominy z paměťové karty" zní strašně nezajímavě!

Jak se kreslí nos?

8. září 2013 v 19:06 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
A pusa? A oči? A uši? A vlasy? A vůbec všechno?

To je tak, když máte velkou, ba přímo obrovskou chuť někoho kreslit a přitom jste naprosto příšerný antitalent na všechno, co se týče všech uměleckých věciček, kreslení nevyjímaje. Vždycky jsem ráda kreslila a malovala, i kdyby to měly být úplné pitominky. Jenže v tom to je. Vždycky to byly jen pitominky a abstraktní kresbičky a čmáranice a nikdy jsem se nesnažila, abych se v tom zlepšila. Prostě jsem si řekla, že na to nemám a dál na to kašlala. Místo toho raději zírám na výtvory ostatních a tiše závidím. Já jsem totiž líná dívat se i na nějaké tutoriály! To je potom těžký, že jo...

den třicátý - Nejoblíbenější kniha vůbec

5. září 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Než se pustím do vlastního líčení, která kniha u mě vyhrála pomyslnou anketu o tu nejoblíbenější, dovolte mi prosím malý výkřik radosti. Hurá, máme to za sebou!


Nezvládly jsme to úplně korektně, já vím. Nejprve ta poněkud delší pauza (vlastně skoro na den téměř měsíční) a potom to vynechání dvacátého pátého dne, kdy mělo být téma "ke které knižní postavě bych se přirovnala". Důvod jsem vysvětlila v šestadvacátém dni, tak se tu nebudu opakovat.
Takže hurá, můžete volat sláva a tři dny se radovat, protože duo Hanyuu & Kelly vám na dlouhou dobu s tím spamováním dá zase pokoj. (A mně to tu na blogu zase určitě umře. Ba ne. Budu se snažit, aby tu nebylo pusto prázdno.)

Tak tedy... nejoblíbenější kniha. Otázka na začátek - on mě autor té challenge chce zabít? Jak už jsem před nějakou dobou zmínila u stejného tématu při filmové výzvě, je hrozně těžké vybrat jednu nejoblíbenější věc. Možná by to šlo vybrat v rámci žánrů, ale když jsou ty žánry smíchané dohromady, tak co potom? Je to těžké. Každá má oblíbená kniha je něčím jedinečná a jak mám vybrat tu, která se mi zdá nějak nejlepší?

Na rovinu říkám, že jsem nezvolila Harryho Pottera. Nechci tím naznačit, že bych neměla tak ráda, nicméně si myslím, že zmínit se o něm třikrát stačilo (třetí, čtvrtý a devatenáctý den), navíc se svou láskou k němu (myslím ke knižní sérii, ne k té konkrétní postavě) nijak netajím a není potřeba to nějak zvýrazňovat. Navíc mám ráda tu sérii celkově, nikoliv jen jednu jedinou knihu. A taky jsem chtěla dát prostor jiným knihám, aby to nebylo pořád o tom samém.

Coffee Town (2012) | film | recenze

5. září 2013 v 13:54 | Kelly |  "Recenze"

Coffee Town

2012
komedie
U.S.A.
87 minut

Režie: Brad Copeland
Scénář: Brad Copeland

Hodnocení čsfd: 71%


den dvacátý devátý - Kniha, která se ostatním líbila, ale mně ne

4. září 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Podruhé se tu chystám mluvit o knížce, kterou jsem ani nečetla celou. U toho osmnáctého dne jsem nicméně alespoň mohla říct, že jsem přečetla zhruba tak půlku, což už na nějaké hodnocení i stačí. U dnešní knihy jsem nedokázala přečíst ani dvě kapitoly a tak trochu se nabízí otázka, zda tedy vůbec mám právo ji nějak hodnotit. Ráda bych poznamenala, že na databázi knih ji třeba fakt nehodnotím, ale nedalo mi to a musím se k tomu vyjádřit.

den dvacátý osmý - Oblíbený název

3. září 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Nejprve bych si ráda postěžovala... co to je hergot za téma? Jak mám vybrat nějaký oblíbený název nějaké knihy? Víte kolik knížek jsem si já přečetla jen proto, že mě zaujal název? :D Aneb jak po dlouhé době mi při výběru pomohly ententýky.

den dvacátý sedmý - Kniha s překvapivým koncem

2. září 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Momentálně se utěšuju pohledem na seznam úkolů a říkám si, že ještě tři dny a bude konec! (No, s tímhle tedy čtyři, ale i tak.) Co se ze začátku zdálo jako zábava, to se na konci mění v peklo, protože je stále těžší vybrat nějakou knihu, která by se do daného dne hodila a zároveň už nebyla vecpaná někde jinde. I když vzhledem k počtu mých přečtených knih by to zas tak těžké být nemělo, že jo.

den dvacátý šestý - Kniha, která ohledně něčeho změnila můj názor

1. září 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Dnes mělo být téma "ke které knižní postavě bych se přirovnala". Není to tak, že bych ráda vynechávala věci z dohodnutého seznamu, nicméně dvacátý pátý den jsme s Hanyuu obě vzdaly. Zjistila jsem totiž, že ač se snažím sebevíc, na žádnou takovou postavu, které bych se podobala, jsem zaboha nemohla přijít. Nejen z důvodu množství postav, které znám, ale také jednoduše proto, že se nedovedu sama ohodnotit a říct si, že s tou a tou toho máme hodně společného. To musí vždycky udělat někdo jiný.

Dnes tedy kniha, která na něco změnila můj názor. Abych pravdu řekla, ani to nebylo zrovna nejlehčí a hlavně mě už nebaví vybírat tolik jako na začátku, tudíž jsem sáhla po prvním, co mě napadlo, i když si tedy zase nejsem jistá, že to tak bylo myšleno. No, nevadí.

Knihy přečtené za červenec a srpen

1. září 2013 v 15:45 | Kelly |  Koutek čtenářův
Ačkoliv jsem si v minulém článku slibovala, že se pokusím počet přečtených knih zvednout, moc se mi to nepovedlo. Tedy, svým způsobem se mi to podařilo, když to vezmu průměrem, tak to vyjde pět knih na měsíc, což je celkově o jednu více než minulý měsíc. Ovšem pravda jde taková, že prvních sedm knih jsem přečetla v červenci. Možná by to bylo i více, nicméně vecpala se mi tam čtrnáctidenní brigáda, kdy příliš chuti a energie číst nebylo.
V prvních dvaceti srpnových dnech se mi podařilo dočíst akorát Hobita, kterého jsem ovšem měla rozečteného už z července. Sto dvacet stránek za dvacet dní. Slabota, co? Důvody jsem rozepsala v tomhle článku - hlavně ta druhá část - tak už se tu nebudu opakovat. A pak jsem se pro změnu z důvodu dlouhého nečtení nemohla do ničeho začíst, tak mi to nějakou chvíli trvalo, než jsem se konečně do něčeho zabrala. Ale co... zase tak špatné to taky úplně není, mohlo by být i hůř.
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.