Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den dvacátý osmý - Oblíbený název

3. září 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Nejprve bych si ráda postěžovala... co to je hergot za téma? Jak mám vybrat nějaký oblíbený název nějaké knihy? Víte kolik knížek jsem si já přečetla jen proto, že mě zaujal název? :D Aneb jak po dlouhé době mi při výběru pomohly ententýky.Poslední argument králů - původně vyryto na dělech Ludvíka XIV.

Asi tu nebudu nějak moc obhajovat, proč jsem si vybrala ten a ten název, jelikož z výše zmíněného sami musíte uznat, že to příliš cenu nemá. Mě se vlastně celkově u téhle trilogie První zákon líbí názvy, líbí se mi, že to jsou vlastně výňatky z různých citátů, které sedí - pardon - jako prdel na hrnec.

Poslední argument králů je jako poslední díl trilogie jedna z těch mála knih, která mě zaujala více než díl první. První byl takový rozvláčnější a poněkud nudnější, zkrátka bylo znát, že se to pozadí teprve připravuje a nitky osudu se teprve splétají. Jsem ráda, že jsem se tím nenechala odradit, protože druhý díl to napravil a byla jsem z něj nadšená.

Třetí díl byl však mnohem větší pecka. Každá z těch ústředních postav se změnila, někdo více, někdo méně, ale nikdo nezůstal stejný. Každý z hrdinů absolvoval cestu, která ho dovedla přesně tam, kde měl na konci být. Fakt parádní vyvrcholení.
A tak to má vypadat u všech knih na pokračování. Ne že zaujme jen první a ty další jsou hodnocené jako nic moc.
 


Komentáře

1 Piks Piks | Web | 3. září 2013 v 20:35 | Reagovat

Pekný názov môže byť dosť diskutabilný, keďže väčšinou je preložený z angličtiny. Mne sa ohromne páčil názov 'Život, vesmír a všetko' alebo obyčajné 'Anna zo Zelného domu'. :)

2 Kelly Kelly | Web | 3. září 2013 v 22:32 | Reagovat

[1]: No jasně, to jo, ale já ty překlady teď konkrétně neřeším :) Pořád je to pěkný název, i když je třeba přeložený nepřesně (to není tedy případ právě výše zmíněného Posledního argumentu králů).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.