Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den dvacátý sedmý - Kniha s překvapivým koncem

2. září 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Momentálně se utěšuju pohledem na seznam úkolů a říkám si, že ještě tři dny a bude konec! (No, s tímhle tedy čtyři, ale i tak.) Co se ze začátku zdálo jako zábava, to se na konci mění v peklo, protože je stále těžší vybrat nějakou knihu, která by se do daného dne hodila a zároveň už nebyla vecpaná někde jinde. I když vzhledem k počtu mých přečtených knih by to zas tak těžké být nemělo, že jo.


Dramatik, Ken Bruen

Dramatik je čtvrtou knihou ze série o irském soukromém detektivovi Jacku Taylorovi. (Tip: Recenze na zfilmovaný první díl - The Guards) Za předchozími díly kvalitou rozhodně nijak nepokulhává. I zde se projevuje úžasný autorův styl, úsečný, sarkastický, skvěle čtivý. Člověk se u Dramatika i zasměje, nicméně celkově však kniha vyznívá poměrně depresivně, o konci nemluvě.

Narozdíl od minulých dílů, Jack Taylor šel do sebe. Snaží se držet dál od alkoholu i drog a kupodivu - docela se mu to i daří. Zdá se, že všechno jde fajn. Ale znáte to, ono se vždycky něco pokazí. Kdo je ten tajemný Dramatik, který vraždí nevinné studentky? Opravdu má spadeno na Jacka, nebo to tak jen vypadá?

Všechno se nakonec zdárně vyřeší a zdá se, že to bude v pořádku. Ale ten konec... z něj jsem si tedy sedla na zadek. Pochopitelně vám ho tu nemůžu prozradit, ale jedno řeknu... Málokdy mívám chuť knížku zaklapnout a vzteky ji hodit do kouta. Tady už jsem k tomu měla nakročeno a nebýt toho, že jsem věděla, že bych toho pak litovala, opravdu bych s tou knihou mrštila někam pryč. Šokovalo mě to na nejvyšší možnou míru, až jsem se i rozbrečela, protože to byl vážně hnus.

A víc k tomu fakt nemůžu nic říct, protože nechci spoilerovat. Přečtěte si to. Ona celkově ta série je vážně výborná a můžu jen vřele doporučit.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 2. září 2013 v 18:55 | Reagovat

Mě ta série nikdy zrovna nelákala, ale to neznamená, že to nemůže být dobrý... To já zase věřím, že je, a třeba o dost přicházím, když knihám takhle hned nedám šanci, ale takových bohužel je :D

2 Kelly Kelly | Web | 2. září 2013 v 18:57 | Reagovat

[1]: Tak víš co, já si to prvně koupila jen protože Irsko :D Ale jo, i když na tenhle žánr jinak moc nejsem, tohle se mi líbilo, protože Jack je fakt úžasnej. Hm, přirovnala bych ho docela k Bernardovi Blackovi, když nad tím tak přemýšlím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.