Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den dvacátý šestý - Kniha, která ohledně něčeho změnila můj názor

1. září 2013 v 18:00 | Kelly |  30denní knižní výzva
Dnes mělo být téma "ke které knižní postavě bych se přirovnala". Není to tak, že bych ráda vynechávala věci z dohodnutého seznamu, nicméně dvacátý pátý den jsme s Hanyuu obě vzdaly. Zjistila jsem totiž, že ač se snažím sebevíc, na žádnou takovou postavu, které bych se podobala, jsem zaboha nemohla přijít. Nejen z důvodu množství postav, které znám, ale také jednoduše proto, že se nedovedu sama ohodnotit a říct si, že s tou a tou toho máme hodně společného. To musí vždycky udělat někdo jiný.

Dnes tedy kniha, která na něco změnila můj názor. Abych pravdu řekla, ani to nebylo zrovna nejlehčí a hlavně mě už nebaví vybírat tolik jako na začátku, tudíž jsem sáhla po prvním, co mě napadlo, i když si tedy zase nejsem jistá, že to tak bylo myšleno. No, nevadí.


Kouř a zrcadla, Neil Gaiman

Kouř a zrcadla je vynikající povídková kniha neméně vynikajícího spisovatele. Opět mi to nedá, abych nezmínila, jak moc obdivuji Gaimanovu fantazii a dala bych cokoliv za to, abych byť jen na chvilku mohla nahlédnout do jeho myšlenek. Nepochybuji o tom, že by to stálo za to. Nicméně dneska se nechystám psát přímo o povídkách v této knize, protože ty mě zase tak ničím neovlivnily.

Kouř a zrcadla byla tuším má třetí knížka od Gaimana a zprvu jsem se bála do ní pustit právě kvůli tomu povídkovému formátu. Do té doby jsem se povídkám úplně vyhýbala, protože jsem se bála, že bych si je neužila tak jako romány. Plus ještě nějaké další věci, teď už ani přesně nevím. Zato ale vím, že po přečtení téhle knihy jsem svůj názor rapidně změnila a od té doby si čtení povídek užívám a vůbec se jim nebráním.

Ono totiž má takové kouzlo, když rovnou začne příběh bez nějakého většího uvádění kdo je kdo, kde se co nachází a všechno se bere jako hotová věc. Není pravda, že se do toho člověk nezačte, naopak. Začte a pak mu je líto, že to tak rychle skončilo. Zkrátka tím chci jen říct, že díky téhle knize jsem na povídky změnila úplně názor a jsem tomu ráda, protože by mi tak uniklo několik dobrých knih.
 


Komentáře

1 Variability Blog Variability Blog | E-mail | Web | 1. září 2013 v 18:16 | Reagovat

Ak máš rada Gaimana a ešte si nestíhla, neskôr zmienenú knihu prečítať, určite sa ti bude páčiť Drama Fantasy Hviezdny Prach, ktoré ma upútalo a spútalo ku knihe ako väzňa a ja som sa vžil do každej z postáv, inakšie k tomuto nemám čo dodať :)

2 Kelly Kelly | Web | 1. září 2013 v 18:19 | Reagovat

[1]: Díky za tip, ale Hvězdný prach už mám přečtený :) Nicméně s tebou rozhodně souhlasím v tom, že to dovedlo perfektně upoutat a mě se to určitě moc líbilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.