Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Knihy přečtené za říjen

31. října 2013 v 22:13 | Kelly |  Koutek čtenářův
Říjen byl na přečtené knihy poněkud bohatší, ehm. Ne že bych za to nebyla ráda, ale zdá se, že někteří lidé (mezi nimi občas i já) nepobírají, jak to že dokážu číst tak rychle. A prosím - já si přitom ten příběh fakt užívám, dokonce se i vědomě snažím číst pomalu, abych nevypadala jako zbrkloun, ale prostě ne, nedaří se mi to a na třísetstránkovou knihu mi kolikrát stačí i dva dny. (A někdy ani to ne, když mám celý den volno, tak mi na to stačí odpoledne.)


Výhra - Patricia Wood

Od téhle knihy jsem toho popravdě moc nečekala a když jsem si jí všimla ve své knihovně, vůbec jsem si nebyla jistá, proč jsem si ji vlastně pořídila. (Protože byla na buxu ve výprodeji.) Nicméně jsem byla velmi mile překvapena. Ačkoliv si v ich-formě příliš nelibuji, k tomuhle typu knih snad ani jiný styl psaní nejde, a tak mi to vesměs ani nevadilo. Perry je úžasná postava, ano, sice je pomalý (rozhodně ne zaostalý!), ale to nemusí nutně znamenat, že je tím nějak špatný. Na pouhých tři sta stránkách se rozvine neuvěřitelně dojemný příběh plný lidských zvratů aneb co se stane, když dobrák od kosti vyhraje milionovou sumu.


Spin - Robert Charles Wilson

Dlouho jsem se do Spinu obávala pustit, protože jsem si podle anotace myslela, že tam budou vystupovat jen dětští hrdinové a na to já si zrovna nepotrpím. Tudíž mi to skoro rok (stejně jako hodně dalších knih) leželo v knihovničce a dostalo se na to až teď. Poměrně mě tedy překvapilo, že tam sice tři hlavní hrdinové vystupují jako dvanáctiletí, ale naštěstí jen na chvíli, v době, kdy je Země obalena tou kosmickou membránou, díky které se jeden den na zemi rovná milionům letům v okolním vesmíru. Pak už sledujeme příběh, jak postupně stárnou a jak se se Spinem vyrovnávají a co se proti tomu snaží podniknout. Celkem bych to tedy zhodnotila jako nadmíru povedené sci-fi plné výborných myšlenek a skvělým rozuzlením.


Písečníci - George R. R. Martin

Sbírka tří poměrně krátkých povídek. První povídka - Písečníci - se mi zdála nejlepší a četla jsem ji s největším napětím. Píseň pro Lyu už byla trochu slabší. Nebo takhle - ona je dobrá, výborná, ale v porovnání s Písečníky bych ji zařadila až na druhé místo z těch tří. No a Skleněná květina... tam už to vážně nebylo slavné. Do půlky dobrý, ale pak jsem se nějak ztratila a celkově z toho byla dosti zmatená. Ale jinak se mi to vážně líbilo a jsem ráda, že jsem GRRM mohla poznat i z jiného pohledu než jen z Písně ledu a ohně :)


Fragment - Warren Fahy

Jak by vypadal život, kdyby se odvíjel naprosto a dokonale odříznut od civilizace. Trochu jsem se těšila na dinosaury - nemám tušení proč, ale byla jsem přesvědčená, že tam budou - čehož se mi sice nedostalo, ale zato se mi dostalo skvělého napínavého příběhu, boje o přežití a snahy poznat nový život. Ze začátku jsem si nemohla příliš zvyknout na menší písmo než obvykle bývá, ale to se nakonec nějak zvládlo. Co se samotného příběhu týče, tam mi vadily hlavně neustálé popisy oblečení - jakou značku má tričko, jakou boty, kalhoty atd. Jako - nic proti, ale tohle bylo chvílemi vážně přehnané, ale naštěstí se to tam vyskytovalo hlavně na začátku. Taky mi přišlo, že se občas nedá vyznat v tom, kdo co zrovna říká, ale to zase taková tragédie nebyla a příběh jsem si dokázala užít i tak.


Nekonečný příběh - Michael Ende

Je to už pár let, co jsem Nekonečný příběh četla poprvé. A ačkoliv jsem si toho z děje (hlavně v té druhé polovině knihy) příliš nepamatovala, pořád jsem si dokázala vybavit ten nadšený pocit po dočtení. Když jsem si teď nikdy nekončící příběh oživila, musím s potěšením konstatovat, že ten pocit se nezměnil. Naopak - snad ještě zesílil. Nekonečný příběh je kniha vpravdě kouzelná a Átrejova - a později i Bastiánova - cesta po Fantázii je nezapomenutelná. Jistě nejen mě se Nekonečný příběh zapsal hluboko do duše (ať už kniha či jen film) a nepochybuji o tom, že odtamtud jen tak nezmizí.


Zpěvy hvězd a stínů - George R. R. Martin

Další sbírka povídek od autora slavné ságy Píseň ledu a ohně, narozdíl od Písečníků však o něco rozsáhlejší. Jak už to tak u povídek bývá, vždycky se najde jedna nebo více, které člověku nesednou a které se mu naopak nadmíru líbí. Nejvíce bych vyzdvihla asi Osamělé písně Larena Dorra a Za jediný včerejšek. Ale i ostatní za to stály. Na databázi knih je komentář od Thanyss, který celou tu sbírku pěkně shrnuje, a tak se tu nebudu zbytečně rozepisovat, poněvadž by to nemělo cenu a mně se ani nechce :D


15 minus - Tomáš Zářecký

Knížce jsem příliš šancí nedávala, protože já si na novodobé české autory zrovna moc nepotrpím, ti na které jsem natrefila většinou za moc nestáli. Nejsem si tak úplně jistá, zda ve mně někdy nějaká jiná kniha vyvolala tolik emocí. Byla jsem napjatá, dojatá, při některých scénách značně znechucená, ke konci jsem se rozbulela. Dvakrát! A když já se u knížky rozbrečím, vím, že to fakt stálo za to. Ani v nejmenším jsem nečekala, že mě to tak vezme, že tak přilnu k těm postavám, že si na někoho vytvořím názor, abych ho vzápětí změnila, že to bude prostě tak zatraceně dobrý. Jo, prostě se mi to líbilo a doporučuju všemi dvaceti.
Včera také přibyla na blogu Hanyuu recenze na tuto knihu, proto neváhejte a zamiřte pro počtení k ní.
 


Komentáře

1 Anička Anička | Web | 31. října 2013 v 23:42 | Reagovat

Wow! Takových knih! Já jsem ráda, když přečtu dvě za měsíc. Čtení vůbec nestíhám, když je semestr a mám školu. Jinak ale o prázdninách v létě je to s četbou lepší.

2 Snoubení Tmou Snoubení Tmou | E-mail | Web | 31. října 2013 v 23:45 | Reagovat

Tři sta stránek za dva dny? Jo, to se dá. Rozdíl je v tom, že já si při takovém tempu říkám: Jak to, že čtu tak pomalu?! :) Kdybych zvládla takových 50/60 stran za hodinu, možná bych si to čtení nakonec užívala víc. Takhle se hlavně stresuju, kolik knížek ještě nutně potřebuju přečíst, a ten seznam denně narůstá. Na každou přečtenou knihu tři až pět nových. To je literární peklo ;)
Jinak Nekonečný příběh samozřejmě klasika. To se snad v mládí ani nedalo nečíst. A 15 minus u mě patří právě do kategorii "v pořadí". Tak hezké čtení i v listopadu.

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 1. listopadu 2013 v 8:54 | Reagovat

Závidím ti, že máš čas číst, co se ti líbí a co číst chceš. Já to totiž absolutně nestíhám. Knížky do školy mi berou veškerej čas...

4 Kačí* Kačí* | E-mail | Web | 1. listopadu 2013 v 9:24 | Reagovat

Tyjo :) mně taky říkají, že čtu rychle, obzvlášť brácha s přítelem vždycky nechápou, jak ty knihy přelouskám za tak krátký čas, ale až tak :)... možná kdyby nebyla ta škola, která ten čas ukrádá a značně mě otráví  tak, že se mi nic moc nechce :D..
Jinak mě opravdu zaujala ta první, tak si to hodím do záložek a snad se k tomu někdy dostanu :).. Taky jsi mi připomněla Nekonečný příběh, který si taky chci už dlouho přečíst.. a z 15 minus jsem byla stejně tak nadšená a vůbec jsem nečekala, že to bude tak dobré :)..

5 signorina Lily signorina Lily | Web | 1. listopadu 2013 v 22:52 | Reagovat

Chápu, taky čtu rychle a lidi se mě ptasjí, jestli z té knihy vůbec něco mám.. ale jasně, že mám, jen čtu rychle :D I když tolik jako ty bych za měsíc nedala, tolik volného času prostě nemám..
Z těchto knížek jsem četla jen Nekonečný příběh a to už dávno. Film je kouzelný, jako malá jsem ho milovala a pořád si ho ráda pustím, ale knížka mě teda moc nenadchla. Ale kdo ví, bylo mi 10. :D Nejspíš si na svůj seznam četby připíšu Spin, to mě oslovilo :)

6 Kelly Kelly | Web | 1. listopadu 2013 v 23:32 | Reagovat

[2]: No, tak já si neříkám, že čtu rychle, jen tak soudím podle reakcí okolí :D

[3]: Jo, když jsem byla v HK na té Literární dokumentaristice, tak jsem toho taky zrovna moc nestíhala. Ale teď v podstatě žádnou povinnou četbu do školy nemám, takže se to dá :)

[4]: Výhra je opravdu skvělá kniha, znovu jen doporučuji. Mám dojem, že jsem se u toho taky rozslzela a vážně se mi to líbilo :)

[5]: Mě se Nekonečný příběh jako knížka vážně líbil, i když Bastián byl tedy v té druhé polovině vážně někdy na zabití. Ale co, sto lidí, sto chutí :)

7 MercyFinch MercyFinch | Web | 2. listopadu 2013 v 16:52 | Reagovat

Na Nekonečný příběh jsi mě nalákala už těmi fotkami, co tu byly, a při první příležitosti jsem si knížku koupila :) Ovšem budu to číst asi dost dlouho, bohužel na to nemám tolik času, kolik by se mi líbilo. A když mám čas, tak jsem moc unavená :D Písečníky bych si také ráda přečetla, protože podle té povídky byl natočený pilotní díl Krajních mezí, tak mě to zajímá :)

8 Edona Edona | Web | 2. listopadu 2013 v 17:43 | Reagovat

Zaujaly mě knihy od Martina, hodně jsem už o něm slyšela, tak bych si nějakou jeho knihu měla konečně sehnat. :-)

9 Yima Yima | Web | 12. listopadu 2013 v 17:35 | Reagovat

Četla jsem z toho jen Nekonečný příběh. Ale některé knihy mě zaujaly, asi si je taky přečtu. :)

10 marek tulec marek tulec | Web | 21. listopadu 2013 v 11:35 | Reagovat

7 kníh za mesiac nie je až tak veľa. Ide o to, koľko voľného času človek má.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.