Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Nějaký award, nebo co

31. října 2013 v 11:29 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Když člověk celý svým srdcem doufá, aby se něco nestalo, a pak si pomalu oddechuje, že jemu se to zlo vyhnulo, samozřejmě že se nestane nic jiného, než že se k němu to zlo okamžitě přiřítí. Aneb jak jsem byla tím pekelným stvořením Hanyuu nominována na Liebster Blog Award, co tu poslední dobou straší pořád na titulkách. Jistě - mohla bych to ignorovat, ale ta čarodějnice by mi to nedarovala a pořád by mě s tím otravovala, tak si to raději ušetřím a odpovím bez donucování :D

Pravidla jsou následující:
1) Sepsat deset faktů o sobě
2) Odpovědět na otázky od blogera, co mě nominoval
3) Vymyslet deset otázek pro ostatní
4) Nominovat pět blogerů a dát jim o tom vědět


No fajn, takže... těch deset faktů:

1) Jsem poměrně nenáročný člověk. Když se mě někdo ptá, co budeme dělat, a já odpovím, že mi to je jedno, ve většině případů mi to fakt jedno je, nevadí mi se přizpůsobit, zvlášť pokud jde o člověka, kterého mám ráda a nechci, aby se se mnou nudil.

2) Od jedenácti let si barvím vlasy. Začala jsem tedy obyčejnými šampony, pak jsem přešla na barvy jako takové. Ve většině případů to byla červená, ale krátký čas taky fialová nebo černá. Nutno říct, že moje vlasy jsou pořád ve výborném stavu a nijak jim to barvení nikdy neuškodilo.

3) Ve skrytu duše opovrhuji valnou většinou lidí, ale jen u málokoho to dám skutečně najevo.

4) Absolutně se nelíčím. Jeden čas jsem měla tendence používat řasenku, ale pak mě to přestalo bavit, tak jsem toho zase rychle nechala. Když jsem se nalíčila na maturitní ples, cítila jsem se strašně divně, vůbec se mi to nelíbilo a chtěla jsem to zase dolů.

5) Jen stěží ze sebe vypravím "mám tě ráda" a "miluji tě" už neumím říct vůbec. Celkově co se týče citů tak občas vypadám jako stroj. (Ovšem když jde o vymyšlené postavy, tak mi to problém nedělá, že ano.)

6) Dokážu číst strašně rychle a moje okolí to vůbec nechápe. To samé s tloušťkou knih - pět set stran beru za takový průměr, tlustá kniha je u mě dvanáct set stran a více.

7) Dřív jsem si do čaje dávala klidně i čtyři lžičky cukru. Dnes se bez toho cukru obejdu úplně.

8) Nosím brýle a za čočky bych je nikdy nevyměnila, protože bez nich vypadám jako debil.

9) Strašně ráda zpívám druhý hlas tomu, co si zrovna pouštím. I když zpívat vůbec neumím. (Nebo umím? Dva roky jsem přece jen chodila do sboru...)

10) Lidi, co považuju za své přátele, bych dovedla spočítat na prstech jedné ruky (tři, max. čtyři, a všechny je znám přes internet), a strašně se bojím, abych o ně nepřišla, protože bych to špatně nesla.

***
Fuu, no, tak to bychom měli. Teď tedy těch deset zákeřných otázek, na které bych měla odpovědět.

1. Je něco, co jsi kdy v životě udělala a stále toho lituješ?
Když jsem před pár lety zavrhla svou velice dobrou kamarádku kvůli jiné, z které se nakonec vyklubal lhář a pokrytec. S T. jsem se nakonec opět začala bavit a stále se bavíme, ale už to asi není ono a jakkoliv ji mám ráda, svou tehdejší zradu jí nikdy nemůžu vynahradit. Tohle je věc, která mě fakt mrzí a které se asi nikdy nezbavím.

2. Vyjmenuj 5 věcí, které ti vždycky zvednou náladu.
Nákup knih. Návštěva knihovny. Poslech oblíbené písničky. Oříšková Milka. Když nemusím celý den nic dělat :D.

3. Jaký máš názor na dnešní bestsellery jako třeba Fifty Shades a podobné?
Je mi to tak nějak u prdele. K Fifty Shades jsem se vyjádřila tady a co se toho zbytku týče, je mi fakt jedno. Když se to někomu líbí, ať si to čte. Jen mě teda štve, že to musí všichni všem cpát a že po úspěchu Fifty Shades se s těmi erotickými romány roztrhl pytel a teď neexistuje výloha knihkupectví, kde by nebyly alespoň tři takové různé tituly.

4. Co považuješ za nejdůležitější krok svého života, který se třeba nesnášel nejlépe, ale zároveň tě hodně naučil?
Já nevím, jestli se dá říct, že hodně naučil, ale řekla bych, že to bylo to, když jsem v sedmé třídě (resp. sekundě) kývla na stěhování. Z gymplu jsem se ocitla zpět na základce, kde se ve třídě bavili všichni se všemi a já se tak nějak našla a dokázala se konečně nějak projevovat. Nehledě na to, že mi právě jedna nově nalezená kamarádka ukázala krásy blog.cz a od té doby se to se mnou veze :D

5. Jak se ti daří přijít na lepší myšlenky, když máš špatnou náladu?
Začnu jíst. Jenže z toho mám pak obvykle zase špatnou náladu, že budu tlustá jako prase, tak to vzdám, zvednu se a jdu nábožně civět na svoji knihovničku. Nebo si teda pouštím i nějakou muziku, ale u toho se mi většinou daří natrefit na něco, z čeho ta nálada taky není fajn. Ale co tedy neselže, to jsou animáky. Hakuna matata!

6. Je něco, co si z celého srdce přeješ, ale víš, že to není možné?
Aby vyhynuly tři čtvrtiny populace :D Ne, dobře, to bylo trochu morbidní. Kdo by se potom těch těl musel zbavovat, že... Ehm, takže. Tak třeba bych si přála najít dračí vejce, ze kterého by se potom vyklubal drak a spolu bychom brázdili svět :D

7. Čeho si na lidech nejvíc ceníš?
Když jsou upřímní a nehrají si na to, co nejsou, resp. se zbytečně nepovyšují nad ostatní, že oni dělají lépe tohle a tamto a bla bla.

8. Chováš doma nějakého sourozence? Jaký máte spolu vztah?
Já chovám hned tři! (Ale celkem jich mám ještě víc xD.) A co se toho vztahu týče, tak jo, mám je docela ráda, dokud mi teda nezačnou lézt na nervy :D.

9. Nakupuješ ráda? Co?
Záleží na tom co... nemám ráda ty typické nákupy - oblečení, jídlo a tak. Ale třeba v knihkupectví jsem v sedmém nebi a vydržím tam hodně dlouho. A ještě jsem tedy schopná skousnout nákupy nějakých dárků pro své bližní.

10. A taková filozofická otázka na závěr - Jaký je podle tebe smysl života?
Na co se to proboha ptáš? :D Hlavní asi je, aby člověk cítil, že ten jeho život za něco stojí a byl v rámci možností spokojený, nebo se s tím aspoň snažil něco dělat. Když si věčně na něco stěžuje bez pokusu o nápravu, tak to má blbý, protože takhle nikdy šťastný nebude.

***
Mých deset otázek:
1) Jaké vzpomínky si ceníš nejvíce?
2) Jakou příchuť čaje máš nejraději? A dáš si případně raději čaj nebo kávu?
3) Kdy jsi naposledy poslala pohled nebo dopis?
4) Jakou superschopnost z trojice - neviditelnost, telepatie, přemisťování - by sis vybrala a proč?
5) Máš nějaký oblíbený hrneček, na který nedáš dopustit? (Klidně připoj i fotku.)
6) Dokázala by ses reálně odstěhovat z České republiky a žít někde jinde?
7) Určitě jsi v dětství ráda vybarvovala omalovánky... bylo to radši pastelkami nebo fixami?
8) K jaké filmové nebo knižní postavě by ses přirovnala nebo bys chtěla být přirovnávána?
9) Co tě na člověku dokáže zaujmout? (Jak fyzický vzhled, tak i charakter, vlastnosti...)
10) Za 48 hodin skončí svět. Co budeš po ten čas dělat?

***
A pět nominovaných:


(Z celého srdce se vám ještě jednou omlouvám, ale já už zkrátka nevěděla, koho jiného bych s tím mohla otravovat, protože ti potenciální kandidáti už to absolvovali :D.)
 


Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 31. října 2013 v 12:05 | Reagovat

Tadynato jsem už nominovaná byla, dvakrát, ale nechápu, co to je, nechápu smysl, žádné soutěže nedělám a tak to prostě ignoruju.
A ať to čtu jak chci, pořád v tom nevidím žádný smysl :D

2 Borůvka Borůvka | Web | 31. října 2013 v 13:06 | Reagovat

HMMM. Udělám ti radost a vyplním to, čistě z lásky k tvému designu. 8D

3 MercyFinch MercyFinch | Web | 31. října 2013 v 13:25 | Reagovat

U prvních pěti faktů o tobě jsem si říkala, že jsem to snad psala já, jelikož se to až děsivě shoduje s mojí situací :D
Ale podobný projekt jako je tohle už opravdu dělat nechci :D

4 Terka Terka | E-mail | Web | 31. října 2013 v 15:38 | Reagovat

Přiznám se, že jsem taky docela nenáročný člověk, ale na druhou stranu - jak kdy..

Já si naopak vlasy nebarvila ještě ani jednou a nějak neplánuji s tím začít, navíc když vidím vlasy některých spolužaček, které si barví vlasy, nemám zájem..

Taky se moc nelíčím. Na základce jsem si někdy dala lesk na rty a teď trochu experimentuji s řasenkou, ale to neznamená, že bych se jí malovala každý den, to ne.. jen když mám čas, náladu a když se sama sobě ráno moc nelíbím.. ale taky mi to připadá divné, když mám řasenku, takové hrozně nepřirozené..

Pokud mě kniha chytne - třeba miluji knihy Dana Browna - dokážu přečíst maximálně rychle i pětistránkovou knihu, ale pokud mě kniha nechytne, čtu třistastránkovou knihu klidně tři týdny.. zvlášť pokud je to povinná četba.

Přiznám se bez mučení, že jsem si do kávy v automatu ve škole vždycky přidávala maximum cukru, ale teď mi stačí tak dva :)

Čočky ani brýle nenosím, ale brácha ano a když jsem si je zkusila - má málo dioptrií - musela jsem uznat, že by mi nevadilo nosit brýle :)

Taky si ráda prozpěvuji písničku, cos i pouštím :) já zpívat neumím stoprocentně a tudíž jsem ani do sboru nechodila - nebo mi někdo, když by mě slyšel, ohluchl.

Tak to máme stejné :)

P. S. Já jsem tyto otázky vyplňovala už třikrát, ale musím uznat, že mě to docela bavilo. Bavilo mě odpovídat na ty otázky a ještě navíc mě bavilo vymýšlet ty otázky :)

5 ΔMELIA GOLDEN ΔMELIA GOLDEN | Web | 31. října 2013 v 16:56 | Reagovat

Taky nedokážu na přímo říct mám tě ráda, nebo miluji tě, nevím proč.. Já se zase cítím jako debil nenalíčená. :D

6 Hanyuu Hanyuu | Web | 31. října 2013 v 19:17 | Reagovat

Heleee, kdybych já nebyla nominovaná tím šíleným stvořením, mohly jsme se tomuhle úplně vyhnout obě... ale když už jsem si to musela vyžrat já, proč ne ty :P :D :D

7 Piks Piks | Web | 31. října 2013 v 21:23 | Reagovat

Tsa, asi sa zapojím, prečo nie? :D teda, musím si nad to poriadne sadnúť :D
Mne tiež ľudia neveria, keď si na niekoľko hodín sadnem so štyristostranovou knihou a prečítam ju na posedenie :D

8 Kačí* Kačí* | E-mail | Web | 1. listopadu 2013 v 9:28 | Reagovat

Pořád se mi do toho moc nechce, ale tak dneska se snad už donutím.. :D
1, 3, 6, 9 a 10 máme stejně nebo podobně :) Jinak jsem si také barvila vlasy zhruba od toho věku, jenže ty moje to strašně odnesly, takže teď se jich se žádnou barvou už ani nedotknu a budu doufat, že to rychle odroste :D.. Pořád nehorázně sladím, ale už se to snažím omezit :D.. Používám jen řasenku a opravdu opovrhuju slečnami, které toho mají na obličeji tuny (a ještě prohlašují "Ježiši, já nemůžu jít na cviko, nemám make-up" -.-).. A s tím "mám tě rád/miluji tě" to moc dobře znám.. Příteli se povedlo odbourat tu zábranu u něj, ale u ostatních lidí to nesvedu..

9 Kelly Kelly | Web | 1. listopadu 2013 v 11:17 | Reagovat

[1]: Tak když to nechápeš a ignoruješ, proč komentuješ článek s tím? ;D

[2]: Děkuji ti :) Ale klidně jsi to mohla ignorovat, já bych se nezlobila :D

[5]: Hm, já se nalíčená necítím jako debil, jen divně.

[7]: [8]: Jste odvážné, děkuji, že jste výzvu přijaly :D

10 Gallilea Gallilea | Web | 10. listopadu 2013 v 12:19 | Reagovat

Ahoj Cukrový Kabátku,

neignoruji Tvou nominaci, už se jdu do toho pustit. V práci je blázinec a věčně v ní trčím, protože máme personální podstav. Každopádně děkuji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.