Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Prosinec 2013

Knižní výzvy 2014

30. prosince 2013 v 13:06 | Kelly |  Koutek čtenářův
"Co si člověk sám neudělá, to nemá."

Po dlouhém bádání a spalování mozkových buněk bychom vám společně s Hanyuu rády představily naše tři menší knižní projekty, které poběží v průběhu roku 2014. Budeme rády, pokud se do nějakého zapojíte a třeba se přitom i trochu pobavíte či zamyslíte, nebo se dostanete ke knihám, které jste z nějakého důvodu dlouho odkládali.

Videopozvánka:


Fuckity bye!

26. prosince 2013 v 1:14 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
"Eleven's hour is over now, the clock is striking twelve's."

Nebojte se, článek je bez spoilerů.


Veselé Velikonoce!

25. prosince 2013 v 16:37 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
Tedy... Vánoce. S tím počasím to je těžké odlišit.

Sníh mi včera chyběl neuvěřitelně moc. Nejsem zvyklá na Vánoce bez sněhu, vždycky, vážně vždycky, kdykoliv to vypadalo, že bude Štědrý den na blátě, tak se to pokaždé nakonec nějak zvrátilo a aspoň na ten jeden den se z nebe snesl sněhový poprašek, který pokryl zem. Vždycky. Ale letos? To jsem div neběhala po venku v tričku.

Takže ačkoliv jsem se na jednu stranu na ten den těšila, na tu druhou se ta pořádná vánoční nálada ne a ne dostavit, protože Vánoce bez sněhu pro mě prostě nejsou Vánoce. V pondělí mě navíc nevýslovně - opět - nasrala Česká pošta, protože doručovatelé se opět neobtěžovali zazvonit (a zvonek nám funguje!) a rovnou nechali výzvu k vyzvednutí. Až do večera jsem kvůli tomu prskala na všechny strany a nálada tedy samozřejmě v háji. Ale musím říct, že trochu se to zlepšilo, když jsem si na další den při zdobení stromečku (na které mám mimochodem jen já jediná výhradní právo) pustila svou nejoblíbenější vánoční pohádku - Polární expres. Pouštím si ho pravidelně již několik let, absolutně adoruji ústřední písničku Believe od Joshe Grobana a až do konce věků si budu stát za tím, že to zkrátka je jedna z nejhezčích pohádek s nádhernou animací.


HP challenge - den třetí

7. prosince 2013 v 19:00 | Kelly |  Harry Potter challenge
Tak další den. Sice jsem včera chtěla sepsat něco jiného, jenže nějak na to nedošlo, protože jsem zabředla v Da Vinci's Demons, což nebyl tak úplně dobrý nápad, protože jsem si po pěti minutách uvědomila, kdo zemře na konci a okamžitě, jakmile se ta postava objevila na scéně, jsem se topila v slzách. Co myslíte, je to normální?
Anyway, třetí část naší potterovské challenge je tu. S doprovodnými gify (jejichž zdroj je hned v obrázku), protože se mi to s nimi líbí mnohem víc, než když to je holý text.

HP challenge - den druhý

3. prosince 2013 v 19:00 | Kelly |  Harry Potter challenge
Máme tu druhou část naší potterovské krasojízdy, do které jsme se pustily společně s Hanyuu. Kupodivu, dnešní otázky mi ani nepřišly tak těžké jako jiné, v podstatě jsem u nich měla skoro hned vybráno. Ach, kdyby to tak šlo po celou dobu...

Knihy přečtené za listopad

2. prosince 2013 v 17:50 | Kelly |  Koutek čtenářův
Ten nadpis lže. Protože ve skutečnosti... ve skutečnosti jsem přečetla jen jednu knihu. No jo. Asi jsem si to v říjnu vybrala i za listopad, protože tohle je něco, co se mi už dlouho nestalo. Ze začátku jsem se absolutně do ničeho nemohla začíst. Ten pocit po přečtení 15 minus ve mně zkrátka zakořenil, protože už dlouho jsem nepřečetla nic tak výborně napsaného, co by si ukradlo všechny moje myšlenky. Rozečetla jsem asi dvě knihy - nebo se o to snažila - abych je po chvilce odložila s tím, že vůbec nic nevnímám a nedokážu se soustředit. Pak jsem měla trochu krizi. Větší krizi. Pak víkend u Hanyuu. Pak přišel Whocon a po něm bylo pár dní, kdy jsem nežila skoro ničím jiným než Doctorem, speciálem a celkově jsem měla potíže se na něco soustředit. Čtecí krize jsem se zbavila a rozečetla si dvě knihy, jenže jsem zkrátka už pak nestíhala, takže je zahrnu snad do prosincového zúčtování. Doufám.

No a jaká kniha to tedy v tom listopadu byla? Nebo bych spíš měla říct knížečka?

HP challenge - den první

1. prosince 2013 v 19:00 | Kelly |  Harry Potter challenge
Tramtatadá! Já vím, že tohle spamování dvou otravných čarodějek vám už hrozně moc chybělo. Jelikož vás určitě bavilo pozorovat naši knižní i filmovou výzvu, rozhodly jsme se vás poctít ještě jednou sadou otázek. A jak jste jistě z nadpisu vyrozuměli, půjde o téma Harryho Pottera, jehož světem obě dvě žijeme a stal se naším smyslem života. Nicméně ačkoliv je otázek opět třicet, tentokrát jsme zvolily formu tří otázek do jednoho článku, protože asi se nepůjde úplně u všech rozepsat tak, jak to bylo u filmu či knihy. (A taky proto, že dalších třicet už bychom tutově nedaly.)
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.