Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

HP challenge - den třetí

7. prosince 2013 v 19:00 | Kelly |  Harry Potter challenge
Tak další den. Sice jsem včera chtěla sepsat něco jiného, jenže nějak na to nedošlo, protože jsem zabředla v Da Vinci's Demons, což nebyl tak úplně dobrý nápad, protože jsem si po pěti minutách uvědomila, kdo zemře na konci a okamžitě, jakmile se ta postava objevila na scéně, jsem se topila v slzách. Co myslíte, je to normální?
Anyway, třetí část naší potterovské challenge je tu. S doprovodnými gify (jejichž zdroj je hned v obrázku), protože se mi to s nimi líbí mnohem víc, než když to je holý text.7. Oblíbená vedlejší postava

Trochu jsem při tomhle úkolu měla menší problém. Co sakra ještě považovat za vedlejší a co už za hlavní postavu? Ano, asi existuje nějaké zevšeobecnění podle kterého se to bere a nepochybuji o tom, že se na internetu dá ke každé knížce najít nějaké seznamy hlavních a vedlejších postav. Ale… já jsem bohužel ten člověk, který je ohledně toho neustále na vážkách, protože má tendence zařazovat všechny postavy do hlavních, jakmile v tom příběhu hrají nějakou důležitější roli. Takže se přiznávám, že jsem do nějakého toho menšího seznamu nakoukla, i když je jasný, že třeba někoho z Tria bych samozřejmě do vedlejších postav nenacpala, že. A tak si volím jiného hrdinu. Protože koneckonců - chce to opravdu velkou odvahu postavit se svým nepřátelům… a ještě větší postavit se svým přátelům. Už víte? Správně, Neville Longbottom. Od začátku to byl sice ťulpas, co sice vypadal, že si pořádně nezaváže ani vlastní tkaničky, ale přesto jsem ho měla ráda. A to ještě předtím, než vyšlo najevo, jaký badass se z něj vyklube. Když jsem jednou dostala otázku, s kým bych se asi nejspíš v Bradavicích kamarádila, zvolila jsem jeho a Lenku, protože prostě mi jsou oba tak nějak asi nejblíž. Takže tak, no.


8. Nejvíce podceňovaná postava

Když já nevím. Asi tenhle bod neuchopím úplně správně (a hlavně ty postavy, které bych tu bývala mohla uvést, jsem už zmínila v některých předchozích bodech), každopádně o kom bych si přála mnohem častější zmínky, to je Charlie Weasley. O kterém v podstatě najdeme v knížkách jen pár vět, což mě hrozně mrzí. Ve filmu to je ještě horší, tam ho nemůžeme vidět vůbec (kromě té jedné kratičké a ještě skoro neznatelné chvilky ve Vězni z Azkabanu na fotce v Denním věštci). Když jsem svého času byla strašně zažraná do fanfiction, povídky s Charliem jsem měla hodně, hodně ráda. (Jednu kratičkou jsem tu na blogu před časem i překládala, ehem. Kdo má zájem, nechť se ozve, nebo ať hledá.) A to mě utvrdilo v tom, že vedle dvojčat a Rona je z Weasleyových mým oblíbencem právě i Charlie. (Dobře, možná to má co dělat s tím, že je to krotitel draků. Ale jen malinko. Vážně.)


9. Oblíbený pár

Ono jich moc není. A když jo, tak jsou nekanonické a vyskytují se jen v povídkách. Ale do toho se mi brousit nechce, protože ani moc nevěděla, koho z nich vybrat. A tak zmíním pár, který možná hned tak někomu na mysl nevytane, protože je naprosto samozřejmý. A jsou jím manželé Weasleyovi. Proč? Protože se mi líbí, jak spolu vždycky dokážou překonat všechny těžkosti, jak zvládli vychovat tolik dětí (a dobře!) a že i když jsou čistokrevní, tak nemají potřebu se chovat povýšeně. Líbí se mi rázná paní Weasleyová, jak vždycky dokáže prosadit svou, ale i přesto je vidět, že svou rodinu vážně miluje a udělala by pro ně cokoliv. To samé pan Weasley. Ačkoliv občas vystupuje tak trochu výstředně, pro svou rodinu by se rozkrájel. A to se mi na nich líbí.

 


Komentáře

1 Piks Piks | Web | 7. prosince 2013 v 21:52 | Reagovat

Neville mi spočiatku liezol na nervy, ale ako si celý jeho charakter prešiel riadnou zmenou od prvého po posledný diel, prešlo ma to... :)
A Weaslyovci mi boli veľmi sympatickí pre tú rodinnú atmosféru, ktorá vždy vládla u nich doma.

(tieto miznúce komentáre a články ma pripravujú o nervy...)

2 Lowri Lowri | Web | 13. prosince 2013 v 10:38 | Reagovat

Velmi chválím tvůj výběr :)
Nevillovi jsem vždycky fandila, o Weasleyových ani nemluvím :D Ti jsou tak úžasní, že se k nim občas s oblibou vtírám, když se tak jako zamyslím :D

3 myanmar myanmar | Web | 16. prosince 2013 v 17:11 | Reagovat

Neville se Střelenkou bylii skvělí, hlavně Střelenka mi byla vždycky šíleně sympatická :) Jinak zaujal mě tvůj výběr oblíbeného páru, manželé Weasleyovi byli úžasní :) Já bych sice asi volila Remuse s Tonksovou, ale i tak s tebou v mnoha ohledech souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.