Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Knižní výzvy 2014

30. prosince 2013 v 13:06 | Kelly |  Koutek čtenářův
"Co si člověk sám neudělá, to nemá."

Po dlouhém bádání a spalování mozkových buněk bychom vám společně s Hanyuu rády představily naše tři menší knižní projekty, které poběží v průběhu roku 2014. Budeme rády, pokud se do nějakého zapojíte a třeba se přitom i trochu pobavíte či zamyslíte, nebo se dostanete ke knihám, které jste z nějakého důvodu dlouho odkládali.

Videopozvánka:
V této výzvě budete mít za úkol přečíst každý měsíc jednu knihu. Ne však jen tak libovolnou, nýbrž takovou, jejíž název začíná na písmeno, na které zároveň začíná i ten měsíc, ve kterém ji máte přečíst.


Jak už samotný obrázek napovídá, opět půjde o začáteční písmenka, tentokrát ovšem nezáleží na tom, kdy kterou knihu přečtete. Na konci však ale musí začáteční písmenka názvů knih dát dohromady buď vaše jméno anebo přezdívku, pokud nechcete dávat své jméno na odiv. Ti odvážnější mohou zkusit poskládat i své příjmení.Přečti duhu, dostaneš duhu! Aneb máte rádi barvičky? My ano, a tak jsme vymyslely Duhové čtení. Princip je naprosto jednoduchý. Máte za úkol přečíst sedm knih, na jejichž obálkách převažuje vždy jedna barva duhy. Může jít i pouze o hřbety knih, ale zkrátka na konečném obrázku musí vámi přečtené knihy vytvořit duhu, chápeme se?

Druhá část každé výzvy se skládá z několika otázek, ale je čistě dobrovolná, takže pokud nechcete, nemusíte si jich vůbec všímat.

0) Stručný obsah.

1) Jak jste se ke knize dostali? Proč jste si ji vybrali?

2) Vypište první větu z knihy.

3) Oblíbená a neoblíbená postava.

4) Chtěli byste v příběhu žít? Proč ano/proč ne?

5) Vypište oblíbený citát či úryvek.

6) Plyne z knihy nějaké morální poučení? Popřípadě jaké?

7) Co byste na příběhu či jednotlivých postavách změnili?

8) Jakými slovy byste knihu doporučili někomu dalšímu? (V jedné až pěti větách.)

9) Jak knihu hodnotíte? (Procentuálně nebo hvězdičkově.)

Otázky jsou platné pro každou výzvu a to z toho důvodu, že je možné jednu knihu zařadit do více výzev. Z toho důvodu je i zcela na vás, jak pojmete rozdělení do článků (pokud se to rozhodnete zveřejňovat). Nicméně naše vize je taková, že - vytvoříte si samostatný úvodní článek pro každou výzvu a do něj budete přidávat odkazy na zveřejněné knihy (nebo čistě jen názvy knih, pokud se nebudete věnovat doplňujícím otázkám). A v tom článku o knize zmíníte - nebo bannerem označíte - do jaké výzvy či výzev jste ho zařadili.

Pokud se někdo rozhodne zapojit, budeme vděčné, pokud nám dáte vědět, abychom si mohly počíst, případě dostat tipy na nové knihy. Bannery jsou samozřejmě volně k užití, jen nemažte naše adresy a nevydávejte je za své :)
 


Komentáře

1 Yima Yima | E-mail | Web | 30. prosince 2013 v 19:29 | Reagovat

Oh, to vypadá zajímavě, popřemýšlím o tom. :)

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 4. srpna 2014 v 11:55 | Reagovat

To určitě vyzkouším, ale teď už je moc pozdě, příští rok by byl asi lepší XD Škoda...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.