Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Veselé Velikonoce!

25. prosince 2013 v 16:37 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
Tedy... Vánoce. S tím počasím to je těžké odlišit.

Sníh mi včera chyběl neuvěřitelně moc. Nejsem zvyklá na Vánoce bez sněhu, vždycky, vážně vždycky, kdykoliv to vypadalo, že bude Štědrý den na blátě, tak se to pokaždé nakonec nějak zvrátilo a aspoň na ten jeden den se z nebe snesl sněhový poprašek, který pokryl zem. Vždycky. Ale letos? To jsem div neběhala po venku v tričku.

Takže ačkoliv jsem se na jednu stranu na ten den těšila, na tu druhou se ta pořádná vánoční nálada ne a ne dostavit, protože Vánoce bez sněhu pro mě prostě nejsou Vánoce. V pondělí mě navíc nevýslovně - opět - nasrala Česká pošta, protože doručovatelé se opět neobtěžovali zazvonit (a zvonek nám funguje!) a rovnou nechali výzvu k vyzvednutí. Až do večera jsem kvůli tomu prskala na všechny strany a nálada tedy samozřejmě v háji. Ale musím říct, že trochu se to zlepšilo, když jsem si na další den při zdobení stromečku (na které mám mimochodem jen já jediná výhradní právo) pustila svou nejoblíbenější vánoční pohádku - Polární expres. Pouštím si ho pravidelně již několik let, absolutně adoruji ústřední písničku Believe od Joshe Grobana a až do konce věků si budu stát za tím, že to zkrátka je jedna z nejhezčích pohádek s nádhernou animací.
Po zhlédnutí nakonec nálada tedy vyletěla vzhůru, což bylo jediné štěstí, protože mi pak během odpoledne zase pomalu sestoupala dolů. Mamky manžel měl totiž takovou divnou náladu - zase - a já se třásla, aby nezačal štěkat a zase se nepohádali. Nedivila bych se tomu, v posledních letech se tak dělo pravidelně, ale letos se naštěstí udržel. Díkybohu. Začátek večeře byl lehce chaotický, protože sourozencům se nějak nechtělo sedět na místě, pak mi chvílemi nešel foťák, pak zase Adéla nechtěla jíst, no ale nakonec se to nějak zvládlo.


Fotku jsem nepořizovala já, ale mamka. Já jsem sice foťák v rukách měla taky, ale protože byl analogový, tak fotky z něj budou vyvolané až po půlce ledna. Pokud se povedou, tak se s nimi určitě pochlubím. Jsem na to upřímně zvědavá, protože si vůbec nepamatuju, jak fotky z toho foťáku vypadají aneb experiment.

No a pak přišel Ježíšek :)

Dárky se nepochlubím, protože v podstatě se není čím chlubit. Od mamky jsem dostala sprchový gel s vůní kokosu - a voní vážně úžasně - a pětistovku. Peníze jsem chtěla sama, protože v plánu je Silvestr u Hanyuu a chceme jít do kina, tak abych vůbec měla za co, že, ehm. Od babičky s dědou jsem už na začátku prosince dostala tisícovku, kterou jsem pak dále použila na dárky, jejichž vybírání mi nějak přineslo mnohem víc radosti, než kdybych si za to koupila něco pro sebe. Takže si vůbec nestěžuju, i když jasně - samozřejmě bych byla ráda, kdybych dostala pod stromeček plno úžasných věcí, koneckonců kdo ne, ale obejdu se bez toho. Upřímně mě beztak nejvíce těšilo radostné povýskávání sourozenců, když trhali papír na kusy a objevovali své vánoční dárečky.

Večer jsem mrkla na Popelku, přitom jsem statečně odolala chlebíčkům a hordě cukroví (jsem na sebe opravdu pyšná, že letos se tolik nepřežírám... aspoň si po Novém roce nebudu muset vyčítat, že je ze mě ještě větší koule než jsem teď) a pak jsem zalezla zase do své nory. Dala si pár slibů sama pro sebe (jeden z nich byl i konečně se pořádně věnovat blogu), zase jednou změnila vzhled blogu (a jsem maximálně spokojená, ohromně jednoduché, přesto však účelné) a pak si až do půl čtvrté ráno četla. Což bylo hrozně moc fajn, už dlouho se mi to nestalo a o to víc si takové chvilky knihomolství náramně užívám.

Doufám, že i vy ostatní jste si Štědrý den užili na nejvyšší možnou míru a že vás večerem provázela kouzelná atmosféra a že jste byli spokojení. Ještě jednou - opožděně - veselé Vánoce!
 


Komentáře

1 Lowri Lowri | Web | 25. prosince 2013 v 17:10 | Reagovat

Mě nakonec ani nijak nevadilo, že nebyl sníh. Alespoň nebyla taková odporná, vlezlá mlha jako dneska, to opravdu hrozně nesnáším.

Taky jsem měla větší radost z toho, že ostatní měli radost z dárků ode mně. Ještě si zahraju na dědu Mráze a něco si nadělím sama, ale jsem i tak fakt spokojená :) A vůbec, zastávám názor, že o dárcích to až tak úplně není.

Ten Polární expres bych fakt měla vyzkoušet znovu, fakt mě to napoprvé nijak neoslovilo a myslím, že je to škoda :)

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 26. prosince 2013 v 14:04 | Reagovat

S tou vánoční náladou mi o tom ani nepovídej.. To jsem byla víc vánočně naladěná na poslední Velikonoce než teď na Štědrej den.. A to samý česká pošta.. dělaj to furt, zmetci! Před týdnem jsem si taky musela jít na poštu pro pidi balíček i přesto, že taťka byl celý dopoledne doma, ale nikdo na něj nezazvonil. Jen ta výzva ve schránce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.