Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

A do nového roku jen to nejlepší

1. ledna 2014 v 14:12 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
V roce 2013 přibyl první článek na tomto blogu až šestého ledna. A tak jsem si řekla, že bych to v novém roce měla napravit a začít už pěkně od začátku. A méně ufňukaně. I když... jelikož se hodlám trochu ohlédnout, asi se tomu tak úplně nevyhnu.

Celkově se mi uplynulý rok líbil. Když se nezaměřím na jednotlivé drobnosti, tak to bylo moc fajn a řekla bych, že 2013 byl jeden z nejlepší, co jsem zažila. I tak ale doufám, že rok nadcházející bude mnohem lepší a to nejen díky plánům a předsevzetím, které bych ráda vyplnila.

2013

• leden, únor
Tyhle měsíce stály celkově trochu za nic. Doma se nedařilo, ve škole se nedařilo (i když kdy se mi v ní dařilo, že?), prostě nic moc. Taky je to období, kdy na blogu moc článků nebylo a když, tak to byly buď fňukací nebo o postcrossingu nebo s fotkou. Ale 23. ledna jsem se poprvé v tomhle roce viděla s Hanyuu, což tak nějak trochu předeslalo, jak moc epicky ten rok skončí.

• březen, duben
V ani jednom z těchto měsíců jsem nepsala vysloveně deníčkový článek. Radovala jsem se, že přijedou Thirty Seconds to Mars, abych tam nakonec stejně nejela a pak toho docela litovala. V březnu jsem přečetla Elantris, kterou jsem okamžitě po dočtení pasovala na jednu z nejlepších fantasy, co jsem kdy četla a od té doby ji doporučuji všem, co se mi připletou do cesty. Na konci března jsme - opět - s Hanyuu napůl zvládly maraton Hry o trůny ku příležitosti premiéry třetí řady a dokázaly jsme, že pokud se spolu ocitneme na delší dobu, větších debilů snad na světě není. V dubnu jsem pak zažila koncert Imagine Dragons a to nadšení z toho mi vydrželo pak hodně dlouho, vlastně i teď jsem kolikrát nadšená, že jsem tam fakt byla a že jsem si to mohla parádně užít.


• květen, červen
Květen byl opět chvílemi zvláštní měsíce, ale holt se asi nedá dělat nic jiného. Každý má občas chvíle, kdy by se nejraději zahrabal hluboko pod deku a jen zničeně vyl a nenáviděl celý svět. Náladu mi pak ovšem dost zlepšil Dylan Moran, kterého můžete znát jako Bernarda z Black Books, a jehož představení bylo naprosto famózní. Napsala jsem, co si myslím o fanoušcích, jací jsou a jací by měli být.
Na den dětí jsme se opět viděly s Hanyuu, procouraly pár knihkupectví a opět fňukaly nad knihami, na které nemáme a které bychom životně nutně potřebovaly. Třetího června se ke mně dostal můj milovaný Severus, který od té doby hrozně vyrostl a já tomu prostě nemůžu uvěřit. S vy-víte-kým jsem se pustila do vyplňování třicetidenní filmové výzvy, protože nám nějaké vyplňování chybělo a samozřejmě o pár dní později jsme na to hrozně nadávaly a přály si konec. Začala jsem skenovat všechny naše rodinné fotky, pár jsem jich tu zveřejnila a od té doby na to samozřejmě ani nesáhla. Konečně jsem se dokopala zveřejňovat knihy přečtené za uplynulý měsíc a musím zaklepat, doteď se mě to drží.


• červenec, srpen
S Hanyuu (zajímalo by mě, kolikrát jsem tu už v tom článku zmínila její jméno) jsme úspěšně dokončily filmovou výzvu a jako správné čtenářky se okamžitě pustily do výzvy knižní. Že jsme toho brzy litovaly, to asi není třeba dodávat. Prožila jsem jeden den na Colours of Ostrava a odnesla si z toho další parádní hudební zážitek. Pokusila jsem se začít psát cosi jako recenze, moc dlouho mi to sice nevydrželo, ale třeba se k tomu zase vrátím. Zapojila jsem se do projektu Kouzelná knihovnička a momentálně se směju, jak jsem v té svojí knihovničce měla ještě relativně místo, kam v případě nouze něco můžu dát, zato teď... teď tam prostě vůbec žádné místo není.
Přelom července a srpna byl strašně fajn, strávila jsem naprosto nezapomenutelný týden u Hanyuu a dost jsme se tenkrát nasmály. Dny, které následovaly poté, už ovšem tak skvělé nebyly. Dva týdny jsem strávila v nemocnici (povídání v druhé půlce článku), z toho ten první byl opravdu děsivý (teda ne pro mě, mně to v tu chvíli bylo docela jedno) a ten druhý příšerně nudný. A ten zbytek srpna pak už za moc nestál, zmohla jsem se jen na vysvětlující článek o postcrossingu.


• září, říjen
Když je člověk nucen vytáhnout starou paměťovou kartu, může objevit leccos nečekaného. Naštvalo mě chování k dětem, dokonce až tak, že jsem o tom musela napsat článek. Ještě na začátku října jsem byla nadšená ze školy. Dlouho mi to nevydrželo. Jeden víkend v říjnu jsme se opět scukly s Hanyuu a samozřejmě to opět bylo děsně epic. Vzniklo i video, který je řádný zápřah pro bránici. Aspoň pro nás. Pro normální lidi to je akorát důkaz, že opravdu patříme za zdi nějakého ústavu. 22. října jsem oslavila dvacáté první narozeniny a trochu přitom zavzpomínala, jaká jsem byla dřív a kam mě to dostalo.


• listopad, prosinec
Začátek listopadu opět o ničem. Ale pak jsem se z toho nějak naštěstí vyhrabala, prožila další ze skvělých víkendů s Hanyuu, kdy jsme viděly Thora a vyfotily pár dost ujetých fotek, ale to bychom jinak ani nebyly my, že.


23. listopadu bylo ovšem jedno velmi významné výročí, totiž padesát let od první vysílané epizody Doctora Who, a k té příležitosti se konal první český oficiální Whocon. I ten jsem si parádně užila, protože je zkrátka naprosto perfektní, když jste ve společnosti lidí, kteří zbožňují to samé co vy, a máte si co říct a máte co řešit.


Prosinec byl taky dobře nacpaný. Jedenáctého prosince jsme s Hanyuu byly na půlnoční premiéře Hobita, což bylo ohromně bezva, šíleně se mi to líbilo a z celého filmu jsem byla a pořád jsem nadšená. 25. prosince jsme - my, Whoviani - dali sbohem jedenácté regeneraci Doctora, někteří to obrečeli, já z toho byla chvílemi rozpačitá, ale i tak se mi to líbilo a na Capaldiho se dost těším.

• Silvestr
V neděli jsem dojela za tou blonďatou Malfoyovou z Casterly Rock, u které jsem v poslední době nasáčkovaná každou chvíli. Co nevidět se sem rovnou budu moct nastěhovat :D Po příjezdu proběhly druhé menší Vánoce čili předání dárečků, protože komu by se to chtělo posílat poštou, když se nedlouho po Štědrém dnu uvidíme, že? Od Luci jsem dostala vyráběný prstýnek s erbem Targaryenů a náušničky s triadem, což rozhodně budu nosit ^^ Ještě u toho byl takový přívěšek s Toothless, ale to se mi moc vyfotit nepovedlo. Od Hanyuu jsem pak dostala doctorovský plakát a přívěšek s Relikviemi smrti ♥Opět jsme se úžasně bavily, opět jsme se dosti při všem nasmály, zdrbaly jsme kohokoliv, na koho zrovna přišla řeč, zkrátka jako vždy, když se sejdou ty dvě nejúžasnější bytosti, co kdy svojí přítomností poctily planetu Zemi. Popily jsme spolu vínko, probraly různé konspirační teorie, co se týče historie člověka a jeho vývoje, prohlédly si alba Starků a hobitů a trpaslíků a elfů a bylo fajn.


Kinderková věštba na letošní rok. Docela by mě zajímalo, jak se to tedy nakonec vyvine.Do nového roku mám pár plánů a předsevzetí, o kterých doufám, že se určitě vyplní.

• přečíst více knih než v roce 2013 (knižní článek se chystá, ale až budu doma a budu na to mít víc času a větší klid)
• zhubnout, začít cvičit a celkově vylepšit životosprávu
• navštívit s Hanyuu Anglii (a to prostě vyjde, musí!)
• oprášit si a rozšířit znalosti hraní na flétnu (k tomu si pořídit nějakou knihu)
• najít si práci a peníze si šetřit (na tu Anglii a pokud se zadaří, tak i na foťák)
• zhlédnout filmy a seriály, co mi v počítači trčí už bůhvíjakou dobu, ale stále se na ně nedostalo
• zminimalizovat návštěvy knihovny a číst knihy, které mi chudinky leží nepřečtené doma
• začít a úspěšně dokončit Projekt 365

A to jsou takové ty hlavní body, za které budu nevýslovně šťastná, pokud se mi na konci roku 2014 podaří zjistit, že jsem velkou většinou z nich zvládla splnit. A tentokrát už se mi všechno fakt podaří. Věřím tomu a vím to. Prostě jo.

No a nakonec vám přeji vše nejlepší do nového roku, ať se vám splní to, co si předsevzete a ať zažijete samé krásné dny, na které budete dlouho vzpomínat.
 


Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 16:54 | Reagovat

Myslím, že jsi měla opravdu pěkný rok a že sis ho užila :)

Každopádně ti přeji Šťastný Nový rok a aby se ti splnila všechna tvá předsevzetí, tajné i netajné sny, hodně štěstí, zdraví a samozřejmě i té lásky :)

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 17:24 | Reagovat

Tak si tak říkám, že kdybych měla ten rok shrnout takhle, vyšlo by to se mnou a Rišu podobně jako u tebe s Hanyuu :D

3 Lowri Lowri | Web | 1. ledna 2014 v 18:21 | Reagovat

Též přeju do nového roku jen to nejlepší a ať se ti splní všechno, co si přeješ :)

Měla jsem v plánu být zase mainstream a napsat taky novoroční článek, jenže vzhledem k mému současnému duševnímu rozpoložení by byl právě hrozně fňukací, a to nechci psát. Takže mainstream nebudu a stvořím to, až se zas uklidním :)

Mimochodem, ten plakát je hrozně epic!

4 Majkl Majkl | 1. ledna 2014 v 22:56 | Reagovat

Šťasný nový rok ;) S Hanyuu jste se viděli opravdu hodněkrát, ale myslím, že je to super, že jste se takhle dokázaly spřatelit, když se znáte z internetu.

5 fall fall | Web | 13. ledna 2014 v 22:22 | Reagovat

Ten "rozpohybovaný" obrázek je skvělý !!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.