Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

In the Name of the King III (2014) | film

30. ledna 2014 v 18:05 | Kelly |  "Recenze"

In the Name of the King III

2014
fantasy/akční
Kanada/Bulharsko
85 minut

Režie: Uwe Boll
Scénář: Joel Ross

Hodnocení čsfd: 40%


Když jsem včera na titulky.com objevila prosbu, zda by někdo nemohl přeložit titulky právě pro tento film, řekla jsem si proč ne. Za a) film není dlouhý, za b) z popisu se mi to nezdálo tak špatné a za c) nutně jsem se potřebovala něčím zaměstnat. O filmu jsem neměla nejmenší tušení a dozvěděla jsem se o něm právě z tohoto dotazu. Možná i proto jsem na to v konečném hodnocení nahlížela jinak.

Hlavní postavou je Hazen Kaine (Dominic Purcell, Prison Break), americký nájemný vrah, který před nějakou dobou přišel o manželku a nyní pracuje v Bulharsku pro místní mafii. Rozhodně tedy nečekejte žádného rytíře v zářivé zbroji, jak je vyobrazen na plakátu. (Vlastně ani nevím, jestli to je oficiální plakát, ale žádný jiný nikde k nalezení není.) S ničím se nezdržuje a pro ostrá slova nejde daleko. Jednoho dne dostane na starost únos milionářových dcerušek, který se nevyvede úplně podle představ.

Jedna z dívek má totiž kolem krku přívěšek zlatého medailonu, stejného symbolu, jaký má Hazen vytetovaný na pravé ruce. To ho samozřejmě zaujme, ale to ještě netuší, že jakmile se na onen medailon pokusí blíže zaměřit, přenese ho do doby o pár století dříve. Do obdoby Bulharska, které je ale sužováno nálety draka. Podle onoho vytetovaného medailonu dojde místní šaman k závěru, že Hazen je vyvolený, který jim musí pomoct od nadvlády krutého Terrowina a jeho draka, pokud se někdy chce vrátit zpět domů.

Nejsem si jistá, jestli je nebo není dobře, že film byl relativně krátký. Sice je asi na jednu stranu dobře, že to nebylo zbytečně natahované a přeplněné nepotřebnou vatou, na tu druhou stranu bych ale přece jen možná trochu ocenila větší rozvinutí, občas to působilo až moc suše a stroze. Ten drak byl poměrně k smíchu. Na první pohled možná fajn, ale jak se tam objevil podruhé, tak bylo až moc vidět, že je to dělané v počítači a pardon, lepší drak byl v Dračím srdci před osmnácti lety. Na to, jaká je dnes doba, tak to moc vyšvihnuté nebylo. A ten jeho oheň byl taky k pláči, chvílemi to jako oheň vůbec nevypadalo.

Trailer:


Moje hodnocení:
3/5. Jak už jsem se vyjádřila o něco výše, neměla jsem nejmenší tušení jak o filmu samotném, tak natož o jeho předchůdcích či schopnostech režiséra. Možná i proto hodnotím nakonec film poměrně průměrně. Myslím si, že člověk, který jednak nemá příliš vysoké nároky a jednak se dokáže odprostit od ostatní režisérovy tvorby, tak zase o moc nižší hodnocení dát nemůže.

Kdo by měl zájem o titulky, nalezne je ke stažení na uložto anebo na titulky.com, odkud bych to preferovala, pokud tam máte uživatelský účet.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.