Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Knihy přečtené za leden

31. ledna 2014 v 23:39 | Kelly |  Koutek čtenářův
Začátek roku jsem - co se knížek týče - nastartovala docela dobře a jsem sama se sebou spokojená. Početně jsem tedy zůstala na takovém svém průměru - čtyři knížky - ale když to rozpočítám do stránek (celkově 2536), tak to vychází něco málo přes šest set stránek na jednu knížku, což není zrovna špatné číslo.
(A taky nevím, jak se mi to povedlo, ale nějakou záhadou se mi podařilo pořídit si devět nových knih. Ehem. Ale dala jsem za ně celkem jen 1165,- Kč, což je fajn, cca 130,- Kč za knížku. Ovšem není to fajn v tom, že je nemám kam dát.)


Blaze - Richard Bachmann

Kdo čekal, že knížka snad může skončit jinak, tak nevím, co si myslel, protože jinak to opravdu dopadnout nemohlo. Ale víte co? Ačkoliv to bylo takhle předvídatelné, stejně se mi to líbilo. Děj byl propracovaný a kdekoliv vystupuje někdo pomalý/retardovaný, tak už jen to je - většinou - příslibem něčeho zajímavého. Příběh Blaze se mi líbil, jak ta současná linie, tak i vyprávění o jeho minulosti. Až potom bylo člověku líto, že ta knížka už končí a hlavně jak končí, i když pro Blaze to tak asi bylo nejlepší...


Pramen povýšení - Brandon Sanderson

Ač nebývá výjimkou, že druhé a další části několikadílných sérií už nejsou tak dobré jako ten díl první, u Sandersona to zjevně neplatí a Pramen povýšení je napsaný stejně mistrně jako Finální říše. V naprosto úžasném příběhu se rozvíjí osudy nám již známých postav - někteří jsou nuceni přehodnotit svá stanoviska, někteří jsou nuceni rychle vyzrát, ale nikdo nezůstane tím naivním člověkem, kterým snad mohl kdysi předtím být. Vin dospěla a čeká ji několik rozhodnutí, které mohou významně ovlivnit směr, kterým dále povede její příběh.
Ke konci knihy jsem skoro už ani nedýchala, jak jsem nedočkavě obracela stránku za stránkou, napjatě jsem čekala, co se stane, co je to ten Pramen povýšení a jak dopadne boj o Luthadel a vlastně celou říši. Byla jsem překvapená, konsternovaná, dokonce i zmatená najednou, ale ze všeho nejvíc jsem byla nadšená a ohromená sílou celého příběhu.


Legendy: Prokleté knihovny - sestavil Michael Bronec

Ačkoliv nemohu tomuto sborníku dát plných sto procent - to snad u povídkových sbírek ani nejde, prakticky vždy se najde alespoň jedna, která čtenáři nesedne a klidně by se bez ní obešel - i tak jsem celkově nadšená, dokázala jsem se začíst a žádné výrazné zklamání nenastalo. Jen se přiznám, že úvodní povídka Mr. Icy mě nijak neuchvátila, přišla mi hrozně zmatená a beze smyslu, a po ní jsem dost dlouho váhala s pokračováním, trochu jsem se obávala, že i ten zbytek bude takový. Naštěstí se tak nestalo a já si dokázala užít i další dílka. Nejvíce se mi zamlouvaly povídky Kudy kráčí sfinga, Popel, nebo prach, a Sestřičko naše, kde jsi?
Trochu jsem se rozepsala ještě v tomto článku z Měsíčního písmenkobraní, kdo má zájem, může si ještě počíst :)


Hrdina věků - Brandon Sanderson

Kdybych mohla ohodnotit Hrdinu věků více jak pěti hvězdičkami, udělám to hned a bez přemýšlení. Jen málokdy má třetí díl série stejnou sílu jako ten první, ne-li větší. Sandersonovi se to povedlo. Během čtení jsem zažila několik opravdu "COŽE?!" momentů, ale ani v nejmenším nic z toho nepůsobilo překombinovaně a kýčovitě. Sanderson umí opravdu geniálně tahat za nitky a ve třech knihách rozehrál takovou partii, že se mi z toho hlava motá ještě teď. Mistborn není jen o výpravné fantasy, ale v celém příběhu je skryto mnoho narážek a pobídek. Kniha mě zanechala bez dechu, omámenou a v hlavě mi momentálně neběhá nic jiného a jsem si jistá, že to ve mně ten dojem zanechá ještě hodně dlouho. Prostě mě to dostalo.


Pokud někdo hledá parádání středověké fantasy, Sandersonovy knihy můžu s klidem nastokrát doporučit a jestli z toho nebudete na větvi a budete zklamaní (a dokážete mi to řádně odůvodnit, proč se vám to nezamlouvá, ne jen "no, mně to nějak nesedlo"), tak si přečtu jakoukoliv knihu dle vašeho výběru.

Mimochodem, u toho Mistborna české obálky docela sucks. Mrkněte na ty absolutely awesome originální :3


 


Komentáře

1 Kariol Kariol | E-mail | Web | 1. února 2014 v 9:29 | Reagovat

Taky jsem leden nastartovala dobře, přečetla jsem deset knížek, i když některé z nich byly hodně krátké. :)

2 papája papája | Web | 6. února 2014 v 12:37 | Reagovat

Tak Sanders, jo? No tak dobře, nalákala jsi mě :D

3 Kelly Kelly | Web | 6. února 2014 v 12:54 | Reagovat

[2]: Já o tom básním kudy chodím, tak doufám, že se bude ten Sanderson líbit i tobě :D

4 papája papája | Web | 6. února 2014 v 23:32 | Reagovat

[3]:Tak jsem zjistila, že v knihovně zrovna tyhle knížky nemají a v obhodě jsou momentálně nad mone finanční možnosti.... :'( Ale asi si je budu přát k narozkám :)

5 Kelly Kelly | Web | 6. února 2014 v 23:42 | Reagovat

[4]: Já teda ani nemám přehled o tom, kolik stojí, já je měla právě z knihovny :/
Já bych si jednou chtěla pořídit originály, právě kvůli těm obálkám, ale v přepočtu kolem šesti stovek jedna xD Ale je fakt, že jsou v hardbacku, to ty české verze nejsou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.