Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

James Walsh & OneRepublic

17. února 2014 v 12:31 | Kelly |  Zážitky
Největší problém po koncertu je ten pocit prázdna, kdy jste vrženi zpět do reality, pryč od té atmosféry zpěvu, tance a nezapomenutelného pocitu, že vidíte naživo svou oblíbenou kapelu.Lístek jsem si pořizovala vlastně skoro hned poté, co byl koncert oznámen, čili před půl rokem, ale rozhodně jsem si tenhle zážitek nehodlala nechat ujít. A když už ten týden - a posléze den - nadešel, málem z toho sešlo, protože jsem zjistila, že poslední přijatelný spoj domů mi jede v jedenáct a já se zkrátka neměla jak dostat domů a čekat pět hodin na ranní vlak se mi opravdu nechtělo, chápejte. Ale to se nakonec nějak vyřešilo, jinak bych tu teď o tom nepsala, že ano.

Protože jsem do Prahy dorazila o něco dříve, než jsem měla původně v plánu, a nevěděla jsem, co tam dělat (ono to bez peněz a orientačního smyslu jde dost těžko), tak jsem v podstatě rovnou zamířila k Inchebě, kam byl koncert po velkém zájmu přesunut z Lucerny. Teď si tak při pohledu z okna říkám, proč to sluníčko nemohlo takhle svítit i včera, ale vlastně jsme mohli být rádi, že třeba nechumelilo. Dovnitř haly nás pustili kolem půl sedmé, za což jsme my, klepající kosu, byli vděčni, ale jak tam pak začalo být vydýcháno, tak bychom asi byli raději za ten čerstvý vzdoušek.


Jak vidíte, s kamarádkou a ještě její další kamarádkou jsme se procpaly opravdu, opravdu blízko, vlastně jsme byly ve druhé řadě od pódia, což je prostě paráda. Mám zkrátka štěstí - a nejspíš i ostré lokty - zatím se mi nikdy na těch několika málo koncertech, co jsem byla, nestalo, že bych stála až někde úplně vzadu. *ťuk, ťuk na dřevo*

Skoro přesně na čas v osm hodin nastoupil James Walsh. Anglický zpěvák, frontman skupiny Starsailor. Přiznám se, že dokud ho před pár dny neoznámili jako předskokana, neměla jsem o něm nejmenší tušení, což je mi poměrně líto, protože zpívá opravdu skvěle a jeho písničky jsou nádherné. Ale lepší pozdě než nikdy a teď už si ho určitě uniknout nenechám a pokud někdy znovu zavítá do České republiky, budu se hrnout do první řady!
Ačkoliv bych na jednu stranu určitě uvítala delší jeho vystoupení, po cca čtyřiceti minutách bohužel odkráčel a nastala zhruba půlhodinová čekací pauza, než se připraví pódium pro hlavní hvězdu večera - OneRepublic.


Co k tomu říct, no... Jsem opravdu velmi ráda, že jsem se nakonec toho koncertu nevzdala, protože bych toho zcela jistě hořce litovala. Panovala vynikající atmosféra, Ryan poletoval po pódiu, komunikoval s publikem a zkrátka to bylo naprosto báječné. Zazněly písničky ze všech alb, nejen z nejnovějšího Native, za což jsem byla opravdu ráda, protože některé kapely na své starší kousky občas zapomínají, a i když největší pozornost byla samozřejmě upřená na Native, tak jinak to bylo poměrně vyrovnané. Ta hodina a půl ovšem utekla hodně rychle, což se mi vůbec nelíbilo, protože bych si to s chutí klidně několikrát zopakovala.

Jak jsem psala už na začátku, po skončení koncertu - a hlavně když jsem pak už byla doma - jsem pociťovala takové prázdno. "Co mám sakra dělat teď?" Je to zvláštní, ale určitě jsem ráda, že jsem to zažila a mohla tam být. Živému zážitku se zkrátka nic nevyrovná a ještě navíc když je to vystoupení tak perfektní.(Video jsem nepořizovala já.)

 


Komentáře

1 Terrie. Terrie. | Web | 28. února 2014 v 22:22 | Reagovat

Páni, závidím! Velice závidím! One Republic jsou naprosto úchvatní :) Ten pocit toho prázdna po koncertu, to znám moc dobře, nejhorší to bylo u historicky prvního velkého koncertu, kterého jsme se účastnila - 18. 3. 2010 30STM v Inchebě (jop, taky Echelon :3), velký splněný sen ... a pak ta tíha návratu do reality. Brrr. :D
Celkově mi ty koncerty strašně chybí ta atmosféra, bohužel, pořád mi nic a nic nevychází kvůli nedostatku financí :/
Jinak, máš moc hezký blog, moc se mi tu líbí! :)

2 Kelly Kelly | Web | 28. února 2014 v 23:01 | Reagovat

[1]: Je co závidět, bylo to vážně boží! :) A jé, 30STM v Inchebě taky byli můj první velký koncert, který jsem si řádně užívala :3 Pojedeš teď jak budou mít u nás v červnu? :)
A děkuji za pochvalu ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.