Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Můj milý bložínku...

27. února 2014 v 17:06 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
...ke třetím narozeninám ti opožděně přeji všechno nejlepší.Písnička, podle které dostal tento blog název. Není v tom žádné kouzlo - nemohla jsem přijít na nic, co by už nebylo zabrané, tak jsem si ve Winampu zapnula náhodné přehrávání a prostě zkoušela zadávat názvy písniček. Jak originální, že? Breaking Benjamin mám ale vážně ráda, i když mezi mé oblíbené písničky od nich patří spíše jiné kousky, jako třeba Rain, I Will Not Bow, Firefly, Evil Angel, etc...

Sugarcoat je můj... no, já sama si vlastně ani nejsem jistá kolikátý blog celkem. Měnila jsem je jak ponožky. Tak si aspoň trochu zavzpomínám.

Úplně prvním blogem, který mě vůbec uvedl do blogového světa, byl dead-world.blog.cz, na kterém jsem fungovala společně s kamarádkou (která vymýšlela název) a, no... byl to asi typický kopírovací blog :D Nejsem si jistá, kdy jsme ho založily, možná někde na konci osmičky, takže tak v půlce roku 2007. Byla to sranda, ona byla typická Tokiačka a já ji už jen z principu bojkotovala, takže se tam objevovaly příspěvky pro i proti Tokio Hotel. Ale fakt jsem to braly ze srandy, nijak vážně. Škoda že už neexistuje, asi bych se na něm dobře nasmála xD

Pak jsem si založila už jen svůj vlastní blog, 23. ledna 2008 vykoukl na svět blog s názvem kouzelnepovidky.blog.cz, a jak už samotný název napovídá, vznikl z toho důvodu, abych na něm uveřejňovala své fanfikce. Ehm. *jde se pro jistotu zahrabat sto metrů pod zem* Vyjadřovala jsem se... no, ne úplně jak pičus - žádné W, Q, atp. - ale rozhodně jsem udělala pokrok. Nepíšu milion teček za každou větou, dělám mezi za tečkami a čárkami, konečně jsem už vychytala mě/mně...
Ty povídky byly vskutku příšerné, překombinované a vlastně jsem to vzdala už po roce. Jo, vydržela jsem fákt dlouho. Ale už tehdy jsem věděla, že... "Chápete, já to mám vymyšlený v hlavě, podle mě skvěle, a jakmile to mám dát na papír či do wordu, tak.. Neumím spisovat svoje myšlenky, sakra.. Takže je definitivní, že s tím rádoby psaním končím. Radši si budu v klidu číst ostatní autory a tiše jim závidět um dát svoje představy do wordu.." Tohle jsem napsala před pěti lety a dodnes žádná změna. Ach. *nostalgický povzdech*


Nakonec jsem přesídlila na jiný blog - mi-sentido.blog.cz - protože jsem nechtěla zůstávat na blogu, který vlastně už neplnil svůj účel, kvůli kterému byl založen. Už tenkrát jsem inspiraci pro adresu hledala v písničkách - viz výše. A jinak to byl blog... no, skoro jako tenhle, jen s více blbostmi co se týče jednoho bývalého RPG blogu. Jak mi-sentido, tak i kouzelnepovidky jsem pak v záchvatu vzteku smazala, když jsem na oné hře skončila a pohádala se s tamní šéfovou. Hm. Nevermind.

Pak přišel další blog - let-me-be-myself.blog.cz - který (pozor) doteď existuje. A ano, zase je název podle písničky, tentokrát od 3 Doors Down. Pokud vám přijde, že se na sugarcoat moc vypisuji, věřte, že na tomhle přechozím to bylo skoro až extrémní. Nepsala jsem tam úplně všechno, to zase taky, ale častěji jsem si stěžovala a častěji jsem fňukala. Někdy se v těch článcích ani nepoznávám, což je zvláštní. No nic.

Pak bylo kratičké období jednoho blogu, jehož název si už snad ani nepamatuji, a pak přišel tenhle. 18. února 2011 ve 20:02. Na konci března 2011 jsem si podala přihlášku do Autorského klubu, kam jsem byla 14. února 2012 přijata a kde od té doby straším. Možná jsem se trochu ve svém vyjadřování posunula, možná ne, to ať posoudí jiní. Každopádně už jsem ale skoro nikdy neměla tendence se odstěhovat pryč, zvykla jsem si tu, začala jsem ignorovat, kdo mi sem z těch nepohodlných lidí leze a prostě tak.

Co se nějakých článků týče, tak mezi pět nejdiskutovanějších patří:
- Čtečku? Ne, děkuji. (Stále jsem na čtečky nezměnila názor a stále jsem odhodlaná si žádnou nepořídit, ne a ne.)
- To lehčí je za mnou (Aneb čerstvé pocity z písemných maturit. Že ta čeština pak už následně nedopadla tak dobře, to je fuk.)
- Raven neznamená havran (Nedávný článek, kdy jsem s překvapení zjistila, že havran je anglicky rook.)
- Jak se kreslí nos? (Z tohohle je akorát zajímavé to, že z těch seriálů, co jsem tam na konci zmínila, tak jsem koukala možná tak na polovinu, ani ne. A prostě není kdy to dohnat.)

Články, které se mně líbí nejvíc (no co, pochválit se někdy musím):
(A to by stačilo, nic se nemá přehánět.)

Po trochu delší době jsem zase jednou změnila design, už se mi ta minimalistická jednoduchost přestávala líbit a ta bílá mě štvala, takže jsem to včera poměnila. Jsem s tím docela spokojená, pořád to je takové jednoduché (i když s tím rámečkem kolem fotky budu muset ještě něco vymyslet, trochu se to k tomu nehodí), tak snad to zase chvíli vydrží. Jsou na tom draci, tak jasně že musí!


Tak můj milý, ještě jednou všechno nejlepší a snad se mnou vydržíš aspoň další tři roky.

 


Komentáře

1 Porcelánová baletka Porcelánová baletka | Web | 27. února 2014 v 19:11 | Reagovat

Mě přijde název originální :-). Co se týče blogů, mám asi stejný příběh jako ty, u mě to začalo v roce 2006, protože jsem měli neshody se spolužáky a potřebovala jsem se z toho vypsat.. Takové to pubertální období :-)

2 Hanyuu Hanyuu | Web | 27. února 2014 v 20:40 | Reagovat

Teprve třetí? :D No teda... Ale ne, gratuluju k blogovému výročí a ať ti to tady ještě dlouho vydrží.

3 Kelly Kelly | Web | 27. února 2014 v 20:46 | Reagovat

[2]: Já za to nemůžu, že jsem byla prudérní a při každém hrozícím nebezpečí, že mi na blog leze někdo, koho tam nechci, jsem ho radši mazala :D Ale když to spočtu, tak jsem v blogové sféře za tebou náhodou jen o rok pozadu ^^

4 Reina-sun Reina-sun | Web | 27. února 2014 v 21:39 | Reagovat

NOvý vzhled se mi vážně líbí...je světlý, fantazijní.

5 Lyra Lyra | E-mail | Web | 28. února 2014 v 0:03 | Reagovat

Nový vzhled se ti povedl, ta barva vyloženě lahodí oku. Jinak gratuluji ke třetím narozeninám blogu! Ať se ti stejně dobře píše ještě dlouhá léta. :-)

6 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 28. února 2014 v 9:44 | Reagovat

Vzhled je hrozně příjemnej na oči a vzhledem k tomu, že včera jsem byla v takovém nemocném deliriu, nezbývá mi než popřát spoustu dalších let až dneska. ^^"

7 Lowri Lowri | Web | 28. února 2014 v 18:56 | Reagovat

A mě zrovna občas vrtalo hlavou, jak tvůj blog přišel ke svému názvu. Už to vím :)

Ten vzhled se mi líbí strašně moc :3 Ale tak trochu se díky němu stydím za ten svůj, měla bych s tím něco vynalézt. Jinak Ti přeju spoustu dalších spokojených blogových let :)

8 Kelly Kelly | Web | 28. února 2014 v 19:26 | Reagovat

[7]: Myslím, že zrovna tohle vysvětlení názvu nenapadlo asi nikoho :D
Já teď ten obrázek nacpala skoro všude, protože se mi děsně líbí :D
Anyway, sice nejsem až tak graficky zdatná jako ostatní machři, ale kdybys chtěla, tak ti klidně s tím vzhledem nějak vypomůžu :) I když je mi jasné, že nad vzhled vytvořený vlastními silami nic nemá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.