Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Září 2014

Rush (2014) | seriál

22. září 2014 v 3:15 | Kelly |  "Recenze"

Rush

2014
akční/drama
Kanada
10 × 45 minut

Režie: Jonathan Levine
Scénář: Jonathan Levine

Hodnocení čsfd: 65%
Hodnocení imdb: 76%

Já a telefon nejsme kamarádi

16. září 2014 v 0:16 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
Kdo mě zná, ví, že nemám ráda volání. Prakticky vlastně nemám ráda jakoukoliv mluvenou komunikaci s někým cizím, ale když to je v češtině, ještě dokážu zatnout zuby a nějak to přežít, ačkoliv mi to dělá problémy. Teda mně občas dělá problémy mluvit i s někým známým, ale to je teď vlastně jedno.


Na rozdíl od Bernarda jsem hovor sice dokončila, ale po skončení jsem vypadala nějak podobně. Ještě že ten stůl drží.

Neutíkám, odcházím.

9. září 2014 v 20:43 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
(Na blogu ale budu strašit pořád, žádné strachy.)

Že bych se jednou ráda na delší dobu (možná doživotně, kdo ví) odstěhovala do Irska nebo Británie, tím se moc netajím. Po Irsku toužím už hodně dlouho, od mala Irsko miluju a jsem blázen do všeho, co se toho týká, o trochu později se k Irsku přidala i Británie. Vždycky jsem toužila po tom, abych se alespoň do jednoho mohla aspoň podívat, postupem času to pak přerostlo v něco víc. Hlavně po návštěvě Londýna a okolí před dvěma roky. To jsem zjistila, že těch pár dní mi opravdu nestačilo a hlavně mi tenkrát bylo mnohem líp než za celý život. Jako bych tam prostě patřila.


Knihy přečtené od března do srpna

5. září 2014 v 22:12 | Kelly |  Koutek čtenářův
Dost jsem si pohrávala s myšlenkou, že prostě začnu odznovu a nebudu zpětně dopisovat přečtené knihy, protože ono jich úplně nejméně, ale nakonec mi docela bylo líto se tu alespoň o některých nezmínit, protože za ten půlrok se tam našlo pár knih, které mě nějakým způsobem více či méně zaujaly a byla by škoda je nedoporučit dál (nebo upozornit na to, že mě nějakým způsobem zklamaly a je lepší se jim vyhnout). Všechny přečtené tam rozhodně vyjmenované nejsou, spíš jen ty, které nějakým způsobem vyčnívaly.

Ačkoliv jsem v tom posledním únorovém článku psala, že vím o dvou knihách, které si s určitostí budu muset pořídit, nakonec to dopadlo tak, že jsem si je nekoupila. V březnu to bylo trochu na nic, co se peněz týkalo, takže jsem to odsunula. A doposud si je nekoupila. Ale za to jsem si od té doby koupila plno jiných knih, hmm. Radši je nebudu počítat. Jen vím, že v červnu jsem si dala slib, že si o prázdninách žádnou knížku nekoupím a to se mi povedlo i docela dodržet. Jediným proviněním byl Simmonsův omnibus Krutá hra, Kruté mrazy a Krutý osud, který měli v Kauflandu za stovku, což by byl hřích to tam nechat.

Zatím celkově mám tenhle rok to čtení trochu utlumené, což mě mrzí, ale prostě se to sešlo tak, že buď nebyl čas nebo nebyla nálada (což bylo asi častější). Bohužel taky na tom mělo podíl to, že já ráda čtu při cestování, jenže do Liberce jsem se dostávala letos jedině autobusem, což sice je časově delší než vlakem, ale já zkrátka v autobusech (vyjma trasy Liberec-Praha se Student Agency) číst nezvládám, neskutečně mi to vadí.

Ale vyzkoušela jsem si audioknihy a neshledávám to tak špatnou zkušeností, byť bych asi nemohla poslouchat něco, co nemám předem načtené, beru to spíš jako doplněk k už přečtené knížce. Naposlouchala jsem si první čtyři díly Harryho Pottera v angličtině namluveného Stephenem Fryem a za sebe můžu doporučit. Krásně se to poslouchá a dá se tomu úplně úžasně rozumět. (I když ona je taky otázka, jestli jsem tomu rozuměla proto, že to srozumitelné bylo nebo proto, že Harryho Pottera znám nazpaměť, že.)

Kouzelná knihovnička podruhé

4. září 2014 v 15:32 | Kelly |  Koutek čtenářův
Kouzelná knihovnička

Sice s menším zpožděním, ale přece - konečně je tu druhý díl projektu Kouzelná knihovnička od Abyss. Loni jsem si sice myslela, že si zvládnu pořídit druhou knihovnu, leč nestalo se tak a zatím pořád ty knihy leží tam, kde se vejdou, dokonce je mám i na stole, protože ten je primárně stavěný na stolní počítač, kterým neoplývám, tak jsem toho využila alespoň takhle. Knížek mám zase o dost víc a určitě není žádný překvapením, že zase tolik jsem toho z nich taky nepřečetla. Ehem. Ale už jsem omezila - prakticky skoro zlikvidovala - návštěvy knihovny, takže to jde taky o něco rychleji. (Ten loňský článek najdete zde.)

Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.