Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Kouzelná knihovnička podruhé

4. září 2014 v 15:32 | Kelly |  Koutek čtenářův
Kouzelná knihovnička

Sice s menším zpožděním, ale přece - konečně je tu druhý díl projektu Kouzelná knihovnička od Abyss. Loni jsem si sice myslela, že si zvládnu pořídit druhou knihovnu, leč nestalo se tak a zatím pořád ty knihy leží tam, kde se vejdou, dokonce je mám i na stole, protože ten je primárně stavěný na stolní počítač, kterým neoplývám, tak jsem toho využila alespoň takhle. Knížek mám zase o dost víc a určitě není žádný překvapením, že zase tolik jsem toho z nich taky nepřečetla. Ehem. Ale už jsem omezila - prakticky skoro zlikvidovala - návštěvy knihovny, takže to jde taky o něco rychleji. (Ten loňský článek najdete zde.)


Zatímco loni jsem měla knihy seřazené většinou podle abecedy a ještě jsem v tom článku přemýšlela o tom, jestli se mi podaří najít lepší systém umístění, nic moc lepšího jsem nevymyslela, když jsem ty police totiž přerovnávala, nakonec jsem to tam našoupala tím stylem "oblíbené/méně oblíbené a jak se co vejde". Btw. na tom stole není bordel, jen chytře srovnaný nepořádek. :)


Co jsem z loňska splnila, to je doplnění Harryho Pottera. Yay, už se nemusím stydět! Ačkoliv Bajky, Fénixův řád a Relikvie smrti jsem si nedoplnila já sama, nýbrž jsem je dostala darem. Za Kamenem mudrců je schovaný Lexikon a taky jsem vděčná za to, že vyšlo druhé vydání Fantastických zvířat a Famfrpálu v průběhů věků. (To jsem si tak loni v říjnu tuším šla koupit učebnici na angličtinu, na kterou se ale nedostalo, protože jsem tam objevila právě tyhle dvě doplňkové učebnice.) Toho Harryho Pottera v angličtině jsem ještě pořád nepřečetla (ale mám ho naposlouchaného). Taky jsem si pořídila Pána prstenů a Hobita v úžasně ilustrovaném vydání a ráda bych k tomu doplnila i Silmarillion, aby to bylo komplet. Nekonečný příběh jsem opět dostala, od kamarádky, a na Erebos mě upozornila Hanyuu, že je v Levných knihách. (Mám to starší červené vydání, které se mi líbí mnohem více než to nové.)


Sérii PoloSvěta jsem sehnala ve výprodejích za 78,- Kč, stejně tak výprodejová je i Trilogie Chaos za 58,- Kč kus. (Třetí díl jsem měla zrovna rozečtený a nechtělo se mi ho tam cpát zpátky, ale už tam je a byť ta Válka hluku nebyla tak dobrá jako ty dva předchozí díly, celá trilogie je fakt skvělá.) Za krabičkou s HP kartami se schovává série Leviatan od Scotta Westerfelda - Leviatan, Behemót a Goliáš - zase z výprodeje, ale u toho si už cenu nepamatuji. Každopádně chybí mi přečíst Goliáše, jenže do toho se nemůžu nějak dokopat (a vůbec s tím nemá souvislost to, že se mi to nechce vytahovat). Na Leviatanovi je -zleva- první vydání Letopisů Narnie, z bazaru (obviously) celkem jen za tři stovky, což jsem tam přirozeně nemohla nechat. Vedle jsem konečně doplnila poslední díl trilogie Level 26 - Temná odhalení - který nebyl moc k sehnání a nakonec se objevil na buxu, opět ve výprodeji. Železný král, Železná dcera a Štěstí ve stínech je ze Světa knihy, vedle Chaosu je pak trojice knih od GRRM, Písečníci, Píseň pro Lyu a Písně mrtvých. (Ještě pak bude zmínka o jedné knize od GRRM. Začínám si myslet, že dřív se mi podaří pořídit si všechny jeho ostatní knihy než Píseň ledu a ohně, ehm.) Za dráčkem se schovává Dutý drahokam ze série Traviči ze země Caux. Pěkná pohádková knížka, jen je škoda, že další díly už u nás nevyšly a pravděpodobně ani nevyjdou.


Nahoře jsou dva díly Oprásků sčeskí historje, což je naprosto boží záležitost (i když ze začátku jsem tomu moc nedala a nechápala, co na tom ostatní mají), ale nakonec jsem tomu podlehla a když jsem tyhle dvě útlé knížečky četla, smála jsem se fakt nahlas. Konečně se mi taky podařilo najít zbylé dva díly trilogie od J. M. Trosky, takže jsem je tam hned mohla doplnit. (Zápas s nebem bylo moje první sci-fi a do dneška na to nedám dopustit, což mi připomíná, že bych si to někdy mohla znovu přečíst.) V Levnách knihách jsem k Reinkarnovanému doplnila další dva díly - Strážci paměti a Tajemný Hypnos - zato jsem nedoplnila ty tři díly k Bruenovi, i když si to slibuju už bůhvíjak dlouho. Ale taky na to dojde! Nově tu je také Prokletí trpaslíků a Spravedlivý hněv, úplně vpravo pak Vraní dívka, která nakonec nebyla takové terno, na jaké jsem se těšila, ačkoliv špatné to rozhodně nebylo.


Od Sandersona mi k Elantris přibyl Vyjednavač, který je boží, boží, boží, protože celý Sanderson je úplně geniální a s každou knihou mi to dokazuje víc a víc a já od něj potřebuju další knížky. Ačkoliv Mistborna bych si velmi ráda pořídila v originálně, jelikož a protože ty obálky jsou naprosto báječné. Legendy: Draci jsem bohužel, nečekaně, ještě nečetla, protože jsem zatím nenašla chuť na povídkovou sbírku, která mě většinou ve čtení dost zdrží. Když jsem hledala zbylé díly Zápasu s nebem, tak jsem také našla Andělé a démoni od Browna, který v loňském článku nebyl, myslím, ač ho už nějakou dobu taky mám. Vedle Simmonse je Město Ember a Vesnice Sparks, nově tam je taky Oceán na konci uličky, 15 minus a Draci padlého slunce, které jsem vyhrabala na Světu knihy.


Trochu nekvalitní fotka, ale bohužel jsem si toho všimla až v počítači a už se mi moc nechtělo to znovu fotit. Z téhle dolní poličky tu přibylo pouze Než přijde mráz, druhý díl Kruhu - Spirála, Cesta a asi už jen ty Nejkrásnější pohádky bratří Grimmů.


To bylo všechno z knihovny a tohle jsou knížky, které mám umístěné na levitující poličkách. Nahoře trilogie pořízená v Levných knihách - Hominidé, Lidé, Míšenci - nalevo dole odshora - Prokletí od Chucka Palahniuka, pod Černou krabicí je Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů, a z těch nových tam je dále Planoucí lesy Venuše, Foucaultovo kyvadlo a Hra a Katastrofa od Krystyny Kuhn. Vpravo je tam nahoře Ledový drak od GRRM, o kterém jsem mluvila už výše. Za Jméno větru a Strach moudrého muže jsem děsně ráda, chtěla jsem si to pořídit už dlouho a když to nedávno na jednom internetovém knihkupectví nabízeli o padesát procent levněji z důvodu poškození (kterým je lehounce natrhlý papírový obal a jedna stránka), tak uznejte, že jsem to tam nemohla nechat. A ta trilogie o Nibelunzích je taky nová.


A teď to, co mi leží na tom stole, což jsou opět knížky, které už jsem většinu měla a tolik nových tu zase není. Jhereg a dole Kroky v temnotě opět pochází ze Světa knihy. Tkalci saramyrští je knížky, kterou jsem si pořídila čistě kvůli názvu, ehm. Vedle jsou noví Oškliví, Znamení run (do kterého jsem se zrovna dneska začetla) a nic nového tam už asi není. Trochu mě tam sejří ten Oliver Twist, který je -ještě stále- asi tou nejdéle nepřečtenou knihou, kterou vlastním. *sigh*


Tady jsou nové akorát ty knihy od Chrise Evanse, které budu mít asi už navždy spojené s výrokem Hanyuu "O čem to je?" - "Nevím, ale stojí to dvacku." A tu Dunu jsem taky ještě pořád nepřečetla.


A tohle je můj noční stolek, na kterém jsou naskládané knížky, které ani nestojí za zmínku, jen je prostě není kam dát a žádnou krabici, abych je tam naskládala, taky zatím nemám. A mimoto mám takhle zaplněný noční stolek radši, než kdyby byl jen prázdný. Jen teda ten omnibus od Simmonse (Krutá hra, Kruté mrazy a Krutý osud) bych se ráda pokusila přidat někam do knihovny k těm ostatním Simmonsům.

Uf. Příště budu další článek do Kouzelné knihovničky psát asi mnohem dříve, tohle bylo docela únavné.
 


Komentáře

1 Z Z | E-mail | Web | 4. září 2014 v 16:10 | Reagovat

ta mapa hry o trůny :3 :3 a líbí se mi řešení těch poliček na stěně :)

koukni ke mě na blog! :)
styleandmacarons.blogspot.com

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 4. září 2014 v 16:42 | Reagovat

Knížky na stěně vypadají, jak kdyby tam jen tak levitovaly. *_* I když bych asi měla strach, aby mi Jméno Větru (které jen tak mimochodem pořád čtu) a spol. neskončily na hlavě. :'D

3 Kelly Kelly | E-mail | Web | 4. září 2014 v 18:20 | Reagovat

[2]: Jako ono to náhodou drží. Jen mě mrzí, že je to tam rozmístěné trochu blbě, ještě mám jednu takovou poličku, jenže já tam mám za tou nějaké trubky (což mi bylo řečeno, až když jsem si to pečlivě rozvrhla -.-), takže tohle bylo v podstatě jediné možné rozmístění. :'D

4 Ten opeřenec Es Ten opeřenec Es | Web | 4. září 2014 v 20:28 | Reagovat

Za - a - á - vist! ^_^

5 LAVETA LAVETA | Web | 28. září 2016 v 9:32 | Reagovat

nebankovní půjčka z prahy :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.