Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Rush (2014) | seriál

22. září 2014 v 3:15 | Kelly |  "Recenze"

Rush

2014
akční/drama
Kanada
10 × 45 minut

Režie: Jonathan Levine
Scénář: Jonathan Levine

Hodnocení čsfd: 65%
Hodnocení imdb: 76%William Rush (Tom Ellis, Doctor Who, Merlin) není klasický doktor. Nesedí v ordinaci, neběhá po nemocnici. Jeho pacienti nejsou žádní obyčejní lidé, ale poměrně prominentní osoby, které nemají hluboko do kapsy, jen aby měly zaručenou diskrétnost. A tu jim za tučný honorář Rush poskytne rád. Willův styl života odpovídá jeho příjmení - je hektický, prakticky se nezastaví a když, tak jen proto, aby si mohl dopřát dávku nějakého narkotika. Dveře vedoucí k jeho posteli se div netrhnou. Zkrátka ukázkový lékař. Jenže ať se Rush snaží namluvit nejen ostatním, ale i sám sobě, cokoliv, ve skutečnosti to je jen člověk, který prostě měl v životě smůlu. (Za kterou si taky ve většině mohl sám, ale chápeme se.)

Lékařské seriály mě nikdy tolik nebraly a je málo takových, které jsem viděla. A navíc to rozhodně nebyly ty profláklé výtvory, co zná a viděl každý. Vlastně jediné, co jsem pořádně viděla, byly seriály Monroe a Three Rivers. A společně s Rushem tvoří trojici (celkově jich je mnohem víc, teď mám na mysli jen ty lékařské) seriálů, na které jsem se podívala jen kvůli hlavním hercům. No jo, já to klidně přiznám a nestydím se za to. Ale je taky fakt, že kdyby ty počiny byly vysloveně pitomé, tak bych je taky nedokoukala, zase nějakou soudnost mám a ani hezká tvářička to nezachrání.

Rush je zprvu prototyp člověka, kterého musí každý nesnášet. Namyšlený doktor, který veškeré administrativní práce nechává na své asistentce Eve, nedokáže uznat svou chybu, fetuje, nestydí se zneužít své přátele. Od jisté události Rush nepracuje v nemocnici, ale za svými pacienty jezdí a hlavně si nechává bohatě zaplatit. Postupně ale poznáváme, že Will není úplně nezodpovědný a že soucit mu také neschází. Jen prostě u sebe potřebuje někoho, kdo by mu připomínal, že v jádru to není absolutní kretén, ať se snaží vystupovat jakkoliv, a že lidem kolem něj na něm taky záleží. Třeba Eve, kterou také pronásleduje černá minulost, před kterou ji Rush zachránil a která se teď zase pomalu vrací. Nebo Alexovi, Rushovu kolegovi, který žije ukázkový, spořádaný život, a i když Rush Alexe několikrát dostal do srabu kvůli tomu, že potřeboval pomoc, Rush na to nezapomíná a prokázanou službu rád oplatí.

Trailer:


Hodnocení:
(4,5/5)

Protože nejsem namlsaná z těch slavnějších seriálů z lékařského prostředí (ačkoliv je fakt, že zrovna Rush je v tomhle takový nekonvenční, protože jako jo, v hlavní roli doktor, ale pořád se to dost liší), můžu směle prohlásit, že mně se to líbilo. Dost. A nemá s tím co dělat jen Tom Ellis, který byl prvotním impulsem ke zhlédnutí, celé to mělo šťávu a atmosféru, kterou u dobrých seriálů (a filmů) očekávám. JEN TEN KONEC! Poslední díl byl vysloveně na nervy, protože už už se zdálo, že všechno bude dobrý, jen abych si pak v posledních minutách rvala vlasy a kdybych nemusela být potichu, už bych na tu obrazovku křičela, co to tam doprdele dělají! Upřímně doufám, že seriál bude obnoven pro druhou řadu, protože Rushe jsem si vážně oblíbila a... ten konec! Dobře, zase tak hrozné jako třeba u Flashforwardu to zase není, ale stejně bych se ráda dozvěděla, jak to všechno bude pokračovat dál, žeano.
 


Komentáře

1 V V | Web | 24. září 2014 v 13:48 | Reagovat

O tom seriálu slyším prvně, vypadá zajímavě. Možná časem kouknu :) Mě ty lékařské taky nijak zvlášt neberou, ale na House jsem vždycky koukla ráda.

2 Vendy Vendy | Web | 30. září 2014 v 10:01 | Reagovat

Lékařské seriály taky nemusím, ale tohle vypadá zajímavě. Že bych si k seriálovému létu přidala seriálový podzim? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.