Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Jedna z největších lží lidstva.

22. listopadu 2014 v 15:48 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
"Zítra vám dáme vědět co a jak."

Ha. Haha. HAHAHA!Jestli něco nesnáším (on je tedy ten seznam hodně dlouhý, ale to teď není potřeba rozebírat), tak to jsou notoričtí neodpovídači. Fajn, já si taky občas dám s odpovědí na čas a nechcete vědět, jak dlouho mám na asku nejstarší otázku. Jenže to se jedná o věci, o kterých vím, že prostě nejsou životně důležité, jinak bych si neodpovědět nedovolila. V práci, do školy, prostě kdekoliv jsem vždycky odpovídala hned a vždycky jsem očekávala, že je slušností aspoň vůbec nějak odpovědět.

Jakž takž jsem se smířila s tím, že i když já někam napíšu, třeba pošlu motivační dopis a životopis s žádostí o práci, že se nikdo nenamáhá ozvat ani s tím, že teda ne, že jsem nepostoupila do dalšího kola, whatever. Se zápornou odpovědí jsem se zatím setkala asi třikrát, z toho dvě byly v tom samém krámu, jen jiných pobočkách. (Psalo se na různé maily.) Ale fajn, u toho se dá pochopit, že se nedá odpovědět na tři sta mailů, atd.

Co mě ale vysloveně vysírá, to jsou takové existence, co si člověka klidně pozvou na nějaký pohovor, pak třeba klidně i na zkušebních pár hodin do obchodu, pak řeknou, že se mu druhý den ozvou a ono nic. To pak člověk sedí u telefonu a počítače a po několika hodinách zpoždění ho chytá málem tik v oku.


Aneb to jsem takhle byla na zkoušce v Levných knihách... Říkala jsem si - jo, do Vánoc brigáda fajn, navíc je vidět, že tam ty lidi potřebují, tak by to mohlo vyjít. Fajn, při nějakém tom informativním rozhovoru jsem fakt komunikovala, ptala se, usmívala se. Že za pár teda mám přijít si to zkusit. Bylo to úterý, akorát dovezli zboží, takže jsem tam pomáhala vykládat, pak vybalovat a nakonec naceňovat. Musím říct, že to sice byla piplačka, ale mě to fakt bavilo. Přesně tohle se mi totiž líbí, baví mě se přehrabovat ve věcech a urovnávat je, dávat podle potřeby na stranu a tak. Což jsem jim tam i dala najevo, když se ty ženské ptaly. Když jsem tam pak končila, bylo mi řečeno, že se druhý den určitě ozvou, co a jak teda. No, očividně neozvali, jinak bych tu o tom nepsala.

Když tedy druhý den ani úderem osmé hodiny večerní se nic nestalo, byla jsem fakt neskutečně naštvaná. Protože hlavně že mi tam všechny říkaly, že ty lidi na Vánoce prostě potřebují. A já se upřímně fakt snažila a vážně nevím, co se jim teda jako nelíbilo, protože jsem si podle mě vedla docela dobře a nic jsem nepokazila. A o to mě to samozřejmě štve víc.

Teď si s odstupem času (protože se to odehrálo minulý týden v úterý) akorát myslím, že prostě jen hlavně potřebovaly někoho na výbal toho zboží - ale mě do háje bavilo i to! - a teda jako fakt nevím, jak z toho mohly usoudit, že jsou moje schopnosti nedostačující.

A teď si po vzoru Elsy akorát říkám:


Páč po Novém roce mi to tu může být už úplně jedno. Peníze navíc by mi v téhle chvíli sice dost bodly, ale holt se nedá nic dělat a já se kvůli tomu nehodlám dál rozčilovat.
 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 16:06

Bohužel, lidé toho nakecají strašně moc a skutek utek. Sama to moc dobře vím, protože momentálně taky čekám na něco dost důležitého a než se to uráčí nastat, tak si asi ukoušu i ty prsty. :<

2 Hanyuu Hanyuu | Web | 22. listopadu 2014 v 16:48

Představ si, že to takhle udělají s více lidmi. To je hned pracovní síly zadarmo! :D Z knihkupectví se mi ozvali z obou, ale u toho Dobrovského to zase hodně smrdělo, ještě, že mi vyšlo předtím to druhé, protože co jsem si přečetla od lidí, co tam nakonec fakt šli, tak bych si asi hodně užila.

Mě takhle nasral ten mamrd z toho zveráče, co jsem ti o něm říkala. Na toho jsem teda už ani nečekala, protože bych mu tam stejně nešla dělat, ani kdyby mi dal dvakrát tolik. Ale nasralo mě to jednání, kdy se sami předem, ještě než se domluvíme na pohovoru, ptají, kterým zvířatům rozumím, tak na rovinu říkám, že hlavně hlodavci a zbytek tak nějak průměrně a on tam do mě pak celou dobu u pohovoru hustí nějaký hnusný yorkšíry a když mu zase řeknu, že nemůžu znát všechny značky krmení, který bych mohla dát (nějakýmu zasranýmu) yorkšírovi, protože se přirozeně orientuju nejvíc v hlodavcích, řekne mi, že podstatnější jsou ta důležitější zvířata. Po tomhle jsem mu na jeho slavnou větu "my se vám ozveme" rovnou odpověděla "ne, díky". Hlavně proto, že by se stejně neozval, tak aby si náhodou nemyslel, že by mě to nějak mrzelo. :DD

Až budeš v tý Anglii, můžu ti čas od času poslat nějakej papírovej pozdrav odsud ze zaprděný zemičky? Já hrozně ráda posílám dopisy, ale nikdo to se mnou nesdílí... Ono je to sice trochu mimo, když jsme spolu v kontaktu pořád na netu, ale víš jak. :D Libuju si v nadepisování obálek a takových kravinách, no. :D

3 Cler Cler | Web | 22. listopadu 2014 v 16:58

Taky jsem se domlouvala na určité věci u nas na radnici. Nejdříve mailem a pak telefonicky, kdy jsem řekla ze více informací a detailů pošlu mailem. Paní byla velice nadšená a ze se určitě domluvíme a už se taky neozvala! Je to neskutečné tady toto..

4 Trinity Estridge Trinity Estridge | Web | 22. listopadu 2014 v 18:30

Jo, tohle mě u všech vždycky neskutečně vytáčí. Zavoláme v ten a ten den, napíšu v tu a tu hodinu... A ono nic. :D Nejspíš mám smůlu, protože jsem se snažila dostat asi pět brigád a u všech mi řekli, že se ozvou. Samozřejmě se neozvali. Ona by sice záporná odpověď nepotěšila, to jako jo, ale alespoň člověk ví, na čem je. :/

5 Kerria Kerria | Web | 22. listopadu 2014 v 19:28

Já mám teda dost problém se vůbec dostat na nějaký pohovor. Občas mi přijde mejl, že jsem nebyla zařazená do užšího výběru, jinak taky bez odpovědi.
Ale pokud se náhodou k pohovoru dostanu a neozvou se, jak říkali, tak jim po obědě volám sama. Ať aspoň vidí zájem, třebas by se mohli ozvat, kdyby jim ten vybraný uchazeč nenastoupil, nebo se neosvědčil...

6 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 19:32

Ach jsem tak ráda, že jsem sehnala nějakou brigádu, přičemž mám vyhlídku na to tam pracovat natrvalo.
No, co mě naštvalo bylo, když jsem psala na prodavačku do T-mobile obchodu. Ozvali se mi a pozvali mě na pohovor ve městě vzdáleným asi tak hodinu cesty (autobusem) na sedmou ranní (takže jsem vstávala tak v pět, protože žiju na vesnici a spoje tu jsou naprd). Dojela jsem tam tak půlhodiny před začátkem, a když teda nakonec dorazili, společně s dalšími třemi kandidáty jsme vyplňovali haldu papírů (přičemž nám ještě nakonec řekli, že na ty odpovědi se ani tak moc nehledí), a pak nás jednotlivě zvali na pohovor. A pak si to představte mi ten chlápek řekne (nakukujíc do mého životopisu), že vlastně nejsem k té práci způsobilá, protože nemám praxi. Já myslela že ho normálně na místě uškrtím. To si jako sakra nepřečetli můj životopis, kde je napsáno jakou praxi mám? To mě museli zcela zbytečně zvát na pohovor aby mi tohle řekli? Já bych někdy ty lidi zabíjela, fakt. Jestli si přáli nějaké obchodníky nebo manažéry tak si o to měli napsat a já bych jim vůbec nepsala...

7 Elen a Terka (eltetwins) Elen a Terka (eltetwins) | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 14:37

Nerozčiluj se, opravdu je to zbytečné. :)
-Tessie

8 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 24. listopadu 2014 v 10:23

Ty se aspoň dočkáš toho "Ozveme se." :D Mi někteří, kterým jsem poslal svůj krásnej motivační dopis se životopisem ani nepoděkovali za zájem. :D

9 Michi Michi | E-mail | Web | 24. listopadu 2014 v 21:50

Kdo ví, co jim přelítlo přes nos, možná vážně jen chtěli někoho na vybalování, kdo ví, já se s tímhle ještě naštěstí nepotkala, ale umím si představit, jak tě to naštvalo.

10 fakynn fakynn | Web | 25. listopadu 2014 v 13:13

Tohle vážně zbožňuju. Když jsem si na léto hledala brigádu, ozvala jsem se na hromady a kupy a dlouhé seznamy inzerátů, psala tolika mailů, byla se ptát všude, volala jak se dalo a jestli jsem dostala tak 5 odpovědí. Vždycky "ozveme se na konci týdne, i kdybychom vás nevybrali." Kecy. Pak čekáš, už tě ani nebaví nic hledat. Na prdlačku.
Nebo mě ještě dokáže naštvat, když si ani pořádně nečtou přihlášky. Dávala jsem si do Tesca a jasně psala, že mi je 17. Datum narození v přihlášce,v potravinovém průkazu, občance, kartičce pojišťovny a oni se mě zeptají, po 5 hodinovém školení, kolik mi vlastně je. Tak jsem si tradá hned rovnou vrátila oblečení, čipy, karty, všechno a dostala 250. Krása.

11 Dottie Dottie | 28. listopadu 2014 v 22:50

Kdyby se ti to někdy hodilo... solidní firma ti dá smlouvu, i když se jen zaučuješ nebo prostě tam jdeš jen na zkoušku. Vlastně myslim, že je i nelegální takhle někde být bez smlouvy.

12 Myšák Myšák | Web | 1. března 2015 v 17:17

Nevím, ale tak třeba mám postřeh, že firmy reagují (byť i záporně) na to jak je motivační dopis napsaný. Ano, mám v seznamu taky několik firem, u kterých jsem se nedočkala ani ťuka a to i po pohovoru, kde slíbily, že určitě dají vědět. Naopak jiné mi třeba napsaly ne, nebo po pohovoru řekly záporně či kladně postupem času telefonicky.
Dobré je nespoléhat a tak po dvou dnech čekání se začít rozhlížet po něčem jiném, hledáš-li stálou práci. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.