Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Seriálový dotazník

31. prosince 2014 v 0:22 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
Nejprve u V a pak u Saku jsem viděla tenhle dotazníček, tak jsem si řekla, proč to tu na konec roku něčím neoživit a kdo ví, třeba někomu dám i tip na sledování. Snažila jsem se u odpovědí alespoň trochu rozepsat, aby to za něco stálo, plus jsem se snažila neopakovat se v něčem, co je o mně třeba už dávno známé, zkrátka aby se tam objevilo pár nových věcí, než obvykle rozhlašuji. Což neznamená, že by ty předchozí věci neplatily, jen jich je zkrátka na jednom místě víc a holt si někdy můžu vybírat.


1. Jaké seriály jsi začala sledovat v poslední době?
Já to vezmu asi od konce a kde skončím, tak tam skončím. Naposledy jsem dokoukala seriál Marco Polo, což je desetidílná série, zabývající se pobytem Marca Pola (to jste určitě nečekali, co?) na dvoře Kublajchána. Historie Asie mě vždycky brala (společně s Egyptem, Řeckem a Římem a tak), tudíž jsem neváhala příliš dlouho a mrkla se na to. Stojí to za to. Marco se nám tu ze začátku představuje jako naivní mladíček, který si svou naivitu vlastně i celkem udrží dál. Ale byť se série jmenuje po něm, tak úplně o něj také nejde. Celé to prostupují pletichy všech možných lidí, co se tam vyskytují, a vlastně se ani nedá pořádně odhadnout, kdo má v čem nakonec prsty. Odhlédnu-li od seriálu jako příběhu, fakt musím zmínit výpravu a vůbec celý ten audiovizuál. Tvůrci si na tom dali opravdu záležet a snad už jenom kvůli prostředí a kostýmům se tohle dílo vyplatí vidět. Místy je to tedy trochu drsnější, s odsekáváním končetin apod. si tam moc servítky neberou, ale aspoň je to věrohodné.

Dalším seriálem je Sleepy Hollow, seriál, ke kterému jsem přišla tak trochu jak slepý k houslím, poněvadž si vůbec nemůžu vybavit, co přesně mě přimělo, abych si ho pustila. Asi Tom Mison... Neviděla jsem žádné jiné zpracování, nic jsem nečetla, skákala jsem do toho rovnýma nohama. Nejspíš i proto mě to žádným velkým způsobem nezklamalo, jak jsem četla v několika recenzích. V jednom komentáři na čsfd to někdo označil jako atmosférické fantasy a mně se ten pojem docela líbí, protože to hezky tu podstatu vystihuje. No a taky Tom Mison. Ok, asi jsem mírně zaujatá.

Na řadě je Constantine, který mě hned napoprvé zaujal trailerem a prostě božím hudebním doprovodem (aby taky ne, když ho dělal Bear McCreary, což je prostě... kvalitka). S komiksem ani původním filmem jsem opět nebyla obeznámena, tudíž jsem z toho byla opět nadšena. John Constantine je démonolog, exorcista a mistr černé magie. Nebo to alespoň tvrdí na své vizitce. Je drzý, tvrdohlavý, ale taky neuvěřitelně charismatický a mně takové postavy prostě sednou nejvíc. Seriál samotný mě baví, v lecčems se to námětem podobá Supernatural (u čehož mimochodem také sleduji novou sérii, ale zvlášť to sem psát nebudu, stejně jako třeba DW). Nějak nedávno jsem viděla i film s Keanu Reevesem a tak nějak musím říct, že mě nedokázal zaujmout, i když tam vystupovala i Rachel Weisz. Neříkám, svoje kouzlo to mělo a vůbec to nebylo špatné, ale celkově... Nevím, asi to je tím, že jsem ten seriál viděla nejdříve, a tak mu prostě dám přednost.

A co tu fakt musím zmínit, to je Star Trek. Najednou jsem si řekla, že bych si měla doplnit vzdělání, protože krom pár náhodných dílů některého z těch nových seriálů jsem opravdu nic startrekovského neviděla, ani ty nové filmy od J.J. Abramse. Jo, je to fakt možný. A rovnou jsem si umínila, že to vezmu hezky od začátku, to jest od původní originální série. A mně se to fakt moc líbilo. Víte, ono to možná bylo klišoidní až hrůza, scénáře k některým dílům byly jako přes kopírák a vlastně se z toho potenciálního nebezpečí častokrát vyvinulo jenom nějaké nedorozumění, které šlo hezky vysvětlit. A právě to se mi líbilo, právě z toho jsem byla nadšená. Že to absolutně nebylo o nějakých epických bitvách, že tam nešlo o úža efekty (vážně tomu někteří lidi vyčítají zrovna tohle vzhledem k době, kdy to bylo točené?), ale že to bylo takové mile jednoduché, že člověk se u toho usmál, otřel dojatou slzičku (ne, k tomu konkrétně nedošlo. I když...). Zvládla jsem i animovanou sérii, chci se pustit do následujících filmů, jen tedy u počtu dílů těch dalších seriálů se mi trochu protočily panenky...


2. Který seriál ti nejvíce připomíná léto?
Ty jo, kdyby to byla otázka na jakékoliv jiné roční období, asi bych s tím vůbec neměla problémy. Léto je trochu těžší. Napadlo mě Under the Dome, což je seriál, který se vysílal vyloženě přes léto, pravda je ale taková, že si to s tím moc nespojuji. Nakonec volím The Big Bang Theory, ač musím na rovinu říct, že prvních pár sérií jsem viděla loni přes podzim až zimu cca, a až ten zbytek letos v létě. A prostě mi to tak nějak utkvělo v paměti. O TBBT jsem slyšela už dávno, jen jsem se tomu taky docela dlouho vyhýbala. Nevím proč, ale měla jsem zafixované, že je to to samé co How I Met Your Mother v bledě modrém a jelikož HIMYM jsem viděla jeden díl a fakt mě to neoslnilo, TBBT jsem ani nedala šanci, protože jsem si myslela, že to bude stejná kravina. A ono ne... Bavilo a baví mě to neskutečně, byť některé vtípky jsou trochu levné, ale pořád se to dá vyvážit tím zbytkem.


3. Kterou postavu a z jakého seriálu nejvíce obdivuješ?
U téhle otázky jsem si dala úkol - nebude to postava ze seriálu, který je podle knižní předlohy. Což byl trošku problém, protože takhle mi sice odpadla Daenerys, ale hned druhá žena, co mi naskočila, byla též ze seriálu podle knihy, konkrétně Claire z Outlander. Takže to beru z naprosto jiného konce a volím sem muže, konkrétně Adriana Monka ze seriálu (nečekaně) Monk. Už když jsem byla mladší a viděla pár dílů v televizi, tak mě Monk neuvěřitelným způsobem bavil, ačkoliv jsem byla schopná ho plně docenit až později, když jsem patřičně dospěla. Adrian působí jako komická postavička, kterou samozřejmě také je, ale není to nic cíleného. Vlastně je to spíš smutné. Člověk se mu v jednu chvíli směje, jaké trampoty mu jeho fóbie zase způsobily, a vzápětí musí zadržovat slzy, protože si uvědomí, že ve výsledku to k smíchu moc není. Adrian je neuvěřitelný člověk, někdy protivný až hrůza, jakmile nemá možnost dodržet nějaký svůj rituál nebo když nedejbože nemá svou přesnou značku balené vody, ale stejně víc převažuje ta milost. Adrian je citlivý, poznamenaný svou minulostí a ono prostě nejde ho neobdivovat za to, že vůbec dokáže jít dál navzdory všemu, co se mu kdy přihodilo a čím si procházel i prochází.


4. Když se řekne slovo "sexy", kdo se ti vybaví?
Tak prvně to byl Tom Mison v roli Ichaboda Cranea. Jemu to v Sleepy Hollow neskutečně sluší a jak většinou na delší vlasy příliš nejsem, tak mě prostě uchvátil. A nebylo to jenom vzhledem, ale i vystupováním. Ichabod je gentleman každým coulem, Angličan, a celé jeho chování způsobilo, že jsem si ho hned bezmezně oblíbila. Pak mě napadl kapitán Kirk. Ne ten ošklivý nový, ale původní William Shatner. Opět - nebylo to jenom o vzhledu, ale o celkovém chování, díky kterému jsem s nadšením sledovala každý díl a prožívala to o to intenzivněji.
Ale... jak jsem nejdřív plánovala, že se tu budu rozplývat o jednom nebo druhém, tak mě napadla třetí postava, kterou ty dvě předchozí snahy asi trochu smažu. Při slově "sexy" mi totiž nakonec naskočila...5. Ženská postava, která se podobá tvojí osobnosti?
Aneb typ otázky, které opravdu, ale opravdu nemám ráda. Navíc mám pocit, že bych se musela opičit po Saku a dosadit na tohle místo Donnu, která by tu podle mého opravdu seděla asi nejvíce. Ale nevím. Já tohle vážně nemám ráda, protože se nerada hodnotím a k někomu přirovnávám. Pokud to dělá někdo jiný, tak budiž, ale já to zkrátka objektivně nezvládám, a i když třeba nakonec někoho opravdu zvolím, stejně o tom pak zase akorát pochybuji. Napadla mě třeba i Rae z My Mad Fat Diary a třeba si i říkám, že to je tomu odhadu nejblíž, nakonec tu jsou zase ty pochybnosti.


6. Který seriál, co sleduješ, tě zaujal svým dějem nejvíce?
Tak já jakože většinou ty seriály sleduji proto, že mě nějakým způsobem dokázaly dějově zaujmout... Dobře, u některých ta prvotní jiskra byla možná o něčem jiném, ale kdyby mě to nezaujalo, nezachránily by to ani něčí pěkné oči. Vylučovací metodou a následně rozpočítáváním to padlo na Outlander. Tématiku prolínání současnosti s minulostí mám opravdu ráda a na podobné počiny si docela potrpím. O knižní předloze, kterou napsala Diana Gabaldon, jsem slyšela už dříve, než nějaký seriál byl vůbec oznámen, díky postcrossingu, kdy se mi o něm zmínila jedna odesílatelka. Knihu jsem si zapsala na předlouhý seznam a dosud se k ní vůbec nedostala. Ale seriálu jsem neodolala, byť jsem Cizinku nečetla. A ještě že tak. Outlander je kouzelný seriál nejen po stránce příběhové (ano, je to romantika až z toho bolí zuby, ale v žádném případě to není kýčovité!), ale opět i po stránce vizuální a hudební. Aby taky ne, když se děj odehrává na skotské vysočině, v přírodě, která prostě je nádherná. O hudbu se postaral můj oblíbený Bear McCreary a i to činí Outlander o něco magičtějším než už je. Úvodní titulky jsou láska na první pohled a lehce modifikovanou verzi písně Skye Boat Song si z času na čas pouštím a zpívám celý den.7. Kdyby ses musela vzdát sledování jednoho seriálu, který by to byl?
Když to - přísně vzato - vezmu jen v rámci seriálů, které ještě běží (nebo zrovna neběží, ale je jasné, že bude další řada), tak mi tu vyčnívá Dominion. On to kolem a kolem není vyloženě špatný seriál, naopak, takový lehčí nadprůměr bych řekla, ale... Ale. I když někteří herci byli vážně dobří, tak nevím, asi jsem takovým tím konceptem "vyvoleného zachránce" poněkud znechucená a víceméně mi to spíš přišlo nemastné neslané. A že mi je herec hlavního hrdiny nesympatický, to tomu asi taky moc nepomáhá. Na druhou řadu se ale asi i tak podívám, vzdát to koneckonců můžu vždycky.


8. S kterou seriálovou postavou by ses chtěla setkat v reálu?
S jednou? S JEDNOU?! To nejde! Dejme tomu, že s Bernardem Blackem z Black Books. Black Books je naprosto geniální počin, výborná ukázka britského humoru. A Bernard je šílená postava. Trochu na pěst, ale stejně si člověk nemůže pomoct a musí ho zbožňovat, protože prostě... Bernard. Dali bychom si vínko, pokecali o knihách, zanadávali na lidi... Prostě pohoda.


9. Existuje město, kam by ses chtěla podívat?
Těch je! Když ale nebudu brát ta reálná, přímo se mi nabídla Atlantida ze seriálu Atlantis. Ačkoliv je pravda, že v tom seriálu je všechno nějakým způsobem pokroucené, město samotné asi nevyjímaje, baví mě to sledovat. Lidi se tu zase ohání tím, že se to nedrží zajetých mýtů a mele se tu páté přes deváté, ale já fakt nevím, co čekali... Aťsi to kdokoliv označuje za bezduché, aťsi kdokoliv nadává na to, že Hercules je tu vlastně posera, mně to zkrátka je sympatické, protože to je výborný seriál na odreagování. Pokud ho samozřejmě nebere někdo hrozně vážně, protože tohle opravdu vážně brát nejde.


10. Kdyby sis mohla zvolit, že budeš žít v jednom ze seriálů, ve kterém by to bylo?
Já bych určitě ve všech byť jen trochu nebezpečných umřela. :D A v takovém Supernatural bych určitě umřela pro jistotu několikrát. Samozřejmě se přímo nabízí zvolit si nějaký fantasy či sci-fi seriál, co člověk nemá příliš příležitostí zažít. A ač jsem původně sahala po něčem jiném, nakonec jsem se rozhodla, že bych chtěla být animovaná. I když ono to je možná trochu podvod, poněvadž Dragons: Riders/Defenders of Berk jsou doplněním filmu, že jo. Ale pořád to je seriál, takže se to počítá! :D Myslím, že k tomuhle asi více komentářů, resp. odůvodnění není potřeba, kdo mě jen trochu zná, ten chápe.

 


Komentáře

1 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 31. prosince 2014 v 11:19 | Reagovat

Jelikož tolik seriálů nesleduji, tak nevím, jestli bych tento dotazník mohla udělat, ale tak jako ... Asi by to šlo, jen by to nebylo moc aktuální :D (všude bych asi cpala Hru o trůny, ehm ... :D )

Každopádně, ta poslední otázka je zajímavá - Ve Hře o trůny bych rozhodně žít nechtěla, protože by mě zabili už v prvním díle, ve Vikinzích taky, v Supernatural jakbysmet .. Asi jsem na tom stejně jako ty :D Teď zjišťuji, že sleduji jen seriály, kde je jen samé nebezpečí, takže bych si asi moc nevybrala :D Možná Sherlock by šel.

2 Kelly Kelly | E-mail | Web | 31. prosince 2014 v 11:47 | Reagovat

[1]: Sherlock mě taky napadl. Pak jsem si ale řekla, že bych tam beztak vystupovala jako oběť nějaké vraždy. :'D

3 Lyra Lyra | E-mail | Web | 1. ledna 2015 v 12:29 | Reagovat

Tím Star Trekem jsi mě nesmírně potěšila, ani nevíš jak! Jedná se o seriál mého dětství, na kterém jsem vyrůstala (společně ještě s Červeným trpaslíkem a dalšími). Hodně lidí Star Trek (teď mluvím o původní sérii, aby bylo jasno) vnímá jako jednoduchou pohádku s nepřesvědčivými kulisami a klišoidními příběhy. Dle mého názoru však hlavní síla Star Treku spočívá kromě hereckého obsazení (trojice Kirk, Spock a McCoy je nezapomenutelná) především v poselství, které přináší, v myšlenkách, které dokáže vyvolat. Nedávno jsem si znovu pustila pár epizod první série a byla jsem ohromená, jak mě takřka každá z nich dokázala přimět k zamyšlení, jak jsem si z ní něco odnesla. Neříkám, že všechny epizody Star Treku se takto povedly, ale u kolika seriálů jde prohlásit, že si z nich člověk opravdu něco vezme a pouze u nich nezabíjí čas? Nevím, ale řekla bych, že se rozhodně nejedná o pravidlo a zase tolik jich nebude.

Na Constantina se chystám už delší dobu, trochu se ho bojím, protože film s Reevesem jsem viděla a moc se mi nelíbil, ale když říkáš, že seriál je jiný než film, určitě si na něj někdy čas najdu. Tato tematika mě láká.

Sleepy Hollow jsem zkoušela sledovat, ale moc mě nechytlo (i když Tom Mison je sympaťák, o tom žádná). Možná ho někdy vyzkouším znovu, třeba jsem jen měla špatný den.

Sexy postav bych našla dost, možná na to téma někdy napíši samostatný článek, těžko říct. Takže tobě se líbí Kirk? To musíš být z původní série nadšená (protože roztrhaná trička). :D Ne, dělám si legraci, Kirk má něco do sebe, jinak by na něj všechny ty mimozemské krásky neletěly jako včely na med. Mně osobně se ale vždy víc líbil Spock. :-)

Úplně jsi ve mně vzbudila chuť se znovu vrhnout do sledování seriálů. Poslední dobou jsem se totiž dívala hlavně na filmy, ale nyní mě tvůj článek popohnal to změnit. Ach jo, to zase bude stát času. :D

4 Kelly Kelly | E-mail | Web | 1. ledna 2015 v 18:58 | Reagovat

[3]: Je to přesně jak říkáš - v původní sérii Star Treku jde hlavně o poselství a myšlenky. Pokud někdo chce epické bitvy plné světýlek a břinkotu, bude muset zamířit jinam. Mně se právě ta relativní jednoduchost líbila, neskutečný rozdíl oproti dnešním věcem. :)

Ohledně toho Constantina je fakt, že nevím, jak bych reagovala, kdybych viděla film před seriálem, ale stejně si myslím, že by to na mě nezapůsobilo tolik. Nevím, Matt Ryan jako Constantine mi přijde milionkrát sympatičtější než Reeves a ono tohle dělá hodně. Zkusit to můžeš, za to nic nedáš. :)

Kamarádka taky říkala, že ji to zrovna nezaujalo, tak těžko říct. Kdyby tam nebyl Tom Mison, je pravděpodobné, že by se mi to líbilo možná méně, ale víš jak... Sto lidí sto chutí. :)

Já bych sličných mužů taky našla dost, možná i nějaké ženy. Ale řekla jsem si, že budu střídmá... Jinak by se mi to možná nevešlo do jednoho článku. :DD Spock mě taky samozřejmě okouzlil, to bezesporu, ale... z Kirka jsem byla úplně unešená, kamarádka na skypu nade mnou vždycky kroutila hlavou, protože jsem se nikdy neudržela a co chvíli se rozplývala. :D

Mně se to vždycky povede nějak střídat, ale spíš asi jedu ty seriály. Ono je to sice žrout času větší než filmy, ale když má člověk třeba hodinu volno, tak čtyřicetiminutový díl seriálu je akorát. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.