Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

The Making of Harry Potter, 16. 5. 2015

25. května 2015 v 22:28 | Kelly |  Zážitky
Aneb jeden den v ráji.Že z jedním míst, které při svém pobytu v Anglii musím navštívit, je studio Warner Bros. a jejich The Making of Harry Potter, mi bylo jasné už před odjezdem z České republiky. Je to nutnost pro každého fanouška knižní a filmové ságy, pro každého člověka, kterému Harry Potter ovlivnil život více či méně. Vždyť je to místo, kde se sny staly skutečností, kde jsou umístěné věci, které nám jsou důvěrně známé, a jejichž napodobeniny mají mnozí doma.

Už od chvíle, kdy jsem si zakoupila vstupenky a jízdenky na vlak, jsem se neskutečně těšila a jako malé dítě jsem odpočítávala dny, které zbývaly do soboty šestnáctého května. Vstávala jsem dost brzy a prakticky vůbec jsem nebyla vyspaná, protože jsem se asi třikrát během noci vzbudila děsem, že se mi podařilo zaspat. To se naštěstí nestalo a já se tak jen o pár hodin později mohla děsit přestupů a toho, že nestihnu svůj slot, na který jsem měla objednaný vstup. Přežila jsem autobus a přestup na vlak, později i přestup na metro a další vlak a podle plánu jsem vystoupila na Watford Junction, odkud jezdí tématicky dekorovaný double-decker, který mě zavezl přímo před studio.Sotva jsem vystoupila z autobusu, připadala jsem si omámeně, poněvadž jsem napůl nemohla uvěřit tomu, že tam skutečně jsem. Že tamhle stojí sochy z kouzelnických šachů, u kterých jsem se samozřejmě musela vyfotit. Že za chvíli vstoupím do prostoru recepce, kde byly po obvodu vyvěšené obrovské fotky a ikonický Ford Anglia. A že se zařadím do fronty a po otevření dveří se na den ocitnu v mém milovaném světě kouzel.

Jakmile na hodinách odbilo půl desáté, jako první nás vpustili do jakési předsíně, kde na stěnách promítali varianty filmových plakátů ze všech zemí, ale český název jsem tam nikde nezahlédla. Průvodkyně byla milá a vtipná, ujistila nás, že nás tam nečekají žádná padací dvířka a ďáblovo osidlo, pověděla nám nějaká pravidla a něco na úvod a mohlo se pokračovat do další místnosti na způsob kina, kde jsme si sice nedali maraton všech osmi filmů, ale jen vzpomínkový sestřih všeho možného, jak ukázek z filmů, tak i z natáčení a podobně. Prvních pár slziček.
Po tomto videosestřihu následoval poslední úsek komentovaný od průvodkyně a tím byla Velká síň. Napětím jsem skoro ani nedýchala, když se otevíraly dveře, a byla jako na trní. Síni možná scházel pověstný očarovaný strop, ale kouzelně působila i tak, a to i s těmi všemi lidmi. Ono je trochu těžké to popsat. Člověk sice ví, že to jsou všechno jen rekvizity, ale stejně má pocit, že je skutečně tam. V Bradavicích. Doma.
Chtě nechtě jsem se neustále musela usmívat, protože pocit to byl neskutečný. Jedna věc je znát to všechno (a kolikrát ani ne všechno, protože něco na plátně prostě vidět není) z filmů, druhá věc je vidět to do detailů přímo před sebou. Vidět, že ne všechno, co jsem si myslela, bylo vytvořeno počítačem, a že na něčem technici makali i několik týdnů, než to uvedli do přijatelné podoby. Ukáply další slzičky. Po Velké síni už jsme se rozptýlili podle sebe a každý si zbytek tour mohl projít vlastním tempem. Co se mně týče, na rovinu říkám - jestli se tam někdy vydáte, tak začněte dopoledne. Já tam byla cca pět a půl hodiny a na konci jsem měla pocit, že kdybych si to prošla ještě jednou, stejně objevím spoustu dalších věcí a zajímavostí, které se mi podařilo přehlédnout. A kdyby mi nebylo blbé se každou chvíli někoho ptát, jestli by mě nevyfotil u tohohle a pak zase u tamhletoho, asi by ta doba byla ještě delší. Rozhodně je výhoda vyrazit minimálně ve dvou.


Většina z toho jídla byla při natáčení umělá, ale někdy byly na stolech i pravé pokrmy. A pokud jsem to z toho štítku správně pochopila, ten socha fénixe by měla být z pravé čokolády a vydržela už děsně dlouho. I když se mi to zdá trochu neskutečné.

Mám selfie v Zrcadle z Erisedu! (Ale ten blesk jsem jakože fakt nechala zapnutý omylem!)


Btw. například ten Zatemňovač byl vytvořen z parfémové nádobky z devatenáctého století.


Všechny obrazy byly namalovány podle fotek všemožných členů štábu.


Nástupiště 9 a 3/4 se otevřelo teprve na konci března, takže jsem vlastně ráda, že jsem do studií nenapochodovala hned ten první měsíc v Anglii.


Domek Dursleyových v Zobí ulici byl v prvním filmu natáčen na skutečném místě, ale později se tvůrci rozhodli, že bude výhodnější, když si postaví vlastní číslo čtyři.

Vážně. Až teprve tehdy, když to člověk vidí přímo před sebou, tak mu zcela dojde, jaké příšerné množství práce bylo na všech kostýmech. Chlupy Fenrira Šedohřbeta například pocházely z pravé kozy či čeho a byly vsazované štětinku po štětince.To si tak v klidu obdivuji figurínu maďarského trnoocasého a když se pak otočím...


...tak málem dostanu infarkt, protože tam viselo tohle.

Aragog byl mimochodem úplně zcela funkční, ale tak neskutečně komplexní, že na jeho ovládaní spolupracovalo několik lidí najednou. Ti zbylí pavouci v Zapovězeném lese už byli generováni počítačově, protože jejich pohyby byly příliš hemživé.


I Klofan byl plně funkční a tady dokonce i pohyblivý a doteď lituju, že jsem si to nenatočila na video, protože ty pohyby byly tak plynulé, že byste nevěřili, že to je jenom stroj a ne skutečný hipogryf.
Architekt Bradavického hradu.Všechny nákresy, kartonové modely, rekvizity se ale nevyrovnaly tomuhle.


Naprosto neskutečně detailnímu modelu Bradavic v měřítku 1:24. Vyrazilo mi to dech a já už poněkolikáté musela utírat slzy na tvářích, protože... to prostě bylo něco. Strávila jsem u toho děsně dlouhou dobu a pořád se nemohla toho pohledu nabažit.

Jenže ať jsem chtěla nebo ne, najednou jsem se ocitla zpět na začátku. Nebo tedy skoro. Cesta ven vedla přes suvenýrový obchod, kterého jsem popravdě bála a bála jsem se oprávněně. Chtěla jsem si něco koupit, to byla jasná věc, no jo, jenže... co?! Měli tam toho hrozně moc, oči mi přecházely a já běhala z jednoho místa na druhé a zoufala si, co si teda mám koupit na památku.

Z hmotných věcí to vyhrál hrozně moc fluffy havraspárský polštář, jízdenka do Bradavického expresu, Kámen mudrců v naprosto božím vydání a nejbožejší hrnek na světě. Ten hrneček od máslového ležáku je... well, od máslového ležáku, který prodávali v občerstvení. Mimochodem chutnal trochu zvláštně, krémově, ale blíž tu chuť popsat nedokážu. Mám to na jazyku, ale...


Z tohohle jsem ale vážně úplně nejvíc nadšená. Já jsem i tak obvykle na hrnky dost zatížená, ale tenhle je naprosto luxusní. A taky se u něj ukázalo, že vážně nemám žádný cit pro prostorovost či co, protože dokud jsem ho nepoložila vedle svého TARDIS cupu, tak jsem si myslela, že to je hrnek v takové té normální velikosti, ehm. Hm, a ono ne, hups. Ne že by mi to vadilo, já velké hrnky naopak ráda.V čokoládové žabce jsem měla Rowenu z Havraspáru, yay! Bertíkovy fazolky byly také nutností a tu skleněnou pikslu s bonbony jsem si upřímně koupila jenom kvůli té nádoby než že bych nutně musela mít zásobu bonbonů na následující týdny.


A i když za profesionální fotku se šálou u vozíku na nástupišti se mi utrácet nechtělo, když jsem se mohla vyfotit i tak, fotku na koštěti před zeleným plátnem jsem si ujít nenechala.Takže to je ode mě vše, můžete se pustit do závidění, mwahaha. Ještě než tak ale učiníte, upozorňuji, že v článku nejsou zdaleka všechny fotky, které jsem nafotila, ale protože přes stovku fotek jsem jich sem vážně rvát nechtěla, tak zbytek najdete v GALERII!

 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 26. května 2015 v 8:03 | Reagovat

Na to se nedá reagovat jinak než přiznáním, jak moc ti to závidím. Ale zároveň ti to fakt přeju a jsem ráda, že ses tam podívala a užila si to. To je zážitek k nezaplacení. :D

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 26. května 2015 v 11:53 | Reagovat

Tak jo, u Klofana jsem začala regulérně pištět, protože prostě awwww, když nepočítám draky, tak je můj asi nejoblíbenější magický tvor. :'3
Rozhodně zážitek na celý život. :) Jenom doufám, že ta Umbridgeové kotěcí stěna nemňoukala. :D

3 Jane Jane | Web | 26. května 2015 v 15:47 | Reagovat

Tak jo, přidávám se k závistivcům :D. Tohle musel být opravdu zážitek! Doteď si pamatuju to nadšení, když vyšla nová knížka, vždycky jsme jí měli s bráchou přečtenou v rekordním čase :D..

4 Lowri Lowri | Web | 26. května 2015 v 18:15 | Reagovat

Mám slzy v očích, jen koukám na ty fotky :'D
Snažím se nezávidět (těžko to jde, těžko :D) a vymyslet, jak naškudlím, abych se tam mohla podívat sama :D
Musí to být neskutečný zážitek, asi těžko popsatelný, ale pro podobně "postižené" asi i tak dobře pochopitelný :)
Neomdlévají jim tam lidi, z toho nadšení? :D

5 Jay Jay | Web | 30. května 2015 v 16:14 | Reagovat

Ve studiích jsem byl loni v říjnu. Nemám prozatím nádhernější zážitek než byl tento. U obrovského hradu jsem strávil asi hodinu, obešel jsem ho několikrát, vyfotil milion fotografií (a celkově ze studií jich mám přes patnáct set). Po celou dobu jsem měl slzy na krajíčku. A co se týče giftshopu...taky jsem se bál vstupu :D Strávili jsme v něm dvě a půl hodiny čistého času, chodili od jednoho regálu k druhému, zkoušel jsem si oblečení, čepice, prostě všechno. Nakonec jsem si koupil stylovou mikinu alá famfrpálový dress Pottera, vlaječku s Havraspárem, magnety, tužky, další kraviny, zápisníček a ten samý hrneček co máš, ze kterého jsem ani jednou nepil :D

6 :-) :-) | 7. června 2015 v 15:57 | Reagovat

Obrovská, ale skutečně obrovská závist. :-)
(Pozn. Jak je to ve skutečnosti s Velkou síní? Ono se to nenatáčelo v Oxfordu? Nebo podle té jídelny později udělali "maketu"?)

7 Lyra Lyra | E-mail | Web | 7. června 2015 v 17:45 | Reagovat

Neuvěřitelně ti závidím, podívat se na toto místo je jeden z mých životních snů. Musel to být neuvěřitelně nádherný zážitek. :) Sama jsem se zatím nejblíž HP v tomto směru přiblížila, když jsem se byla podívat v té oxfordské jídelně, podle níž je vymodelována Velká síň, a samozřejmě mám fotku s vlající šálou na nástupišti 9 a 3/4. Toto je další vytoužená meta. :)

8 Dreamer Dreamer | Web | 10. června 2015 v 15:45 | Reagovat

Snad se jednou podívám do Anglie a do oxfordské jídelny. :)

9 Tlapka Tlapka | E-mail | Web | 15. června 2015 v 11:07 | Reagovat

Je to nádhera, Velká síň je monumentální už jen z fotek! Obdivuju Rowlingovou, jak komplexní svět dokázala stvořit, i filmaře, že ho stvořili podruhé.
Cheeri Owls. :-D

10 m. m. | E-mail | Web | 16. června 2015 v 18:56 | Reagovat

Parádní zážitek :)

11 Alue Alue | E-mail | Web | 26. června 2015 v 10:01 | Reagovat

Krásné, tam bych se taky ráda podívala :)

12 Kirja Kirja | Web | 26. června 2015 v 10:08 | Reagovat

Já Ti tak neuvěřitelně závidím...:) Kéž bych se tam taky někdy mohla podívat, ale bohužel:(

13 Joina Joina | Web | 26. června 2015 v 10:13 | Reagovat

Jaj užasný. Další kdo tam byl a já jsem se tam ještě nedostla. Naprosto věřím že to musel být okouzlující ráj. Už podle fotek a toho co píšeš věřím že bych si to taky užila :)
Udělala jsi vážně moc nádherných fotek a moc se mi líbí ta poslední fotka jak jsi vyfocená u zeleného plátna :)

14 Opica Opica | Web | 26. června 2015 v 10:26 | Reagovat

Taky to mám na seznamu přání, musí to být nepopsatelný zážitek :D tak třeba jednou, za státnice nebo tak...

15 Vaili Vaili | Web | 26. června 2015 v 11:10 | Reagovat

Sákra, tak to ti teda závidím :-D Já jsem byla v Anglii o loňských prázdninách, a tohle mě nenapadlo xD Tak snad příště :-)

16 Vaili Vaili | Web | 26. června 2015 v 11:10 | Reagovat

Sákra, tak to ti teda závidím :-D Já jsem byla v Anglii o loňských prázdninách, a tohle mě nenapadlo xD Tak snad příště :-)

17 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 26. června 2015 v 12:00 | Reagovat

Wow, aha.
Asi sem v tomhle nikdy moc nejela...
Záživnějsí by byl svět GoT :D

18 Colliode Colliode | 26. června 2015 v 13:10 | Reagovat

Wow, tak při tomhle článku jsem se rozplývala, díky za inspiraci! :)

19 V / Veronika V / Veronika | Web | 26. června 2015 v 13:15 | Reagovat

V Londýně jsem pořád, ale stále jsem tam nebyla. Nikdy se mi nechtělo samotné. Ale ted se tam stěhuju s kamarádkou, tak už konečně budu mít důvod tam jít :D

20 Aries Aries | E-mail | Web | 26. června 2015 v 14:53 | Reagovat

Upřímně, utírám slzy jen co to čtu.. Měla jsem tam jet za maturitu, ale chci si našetřit dostatek peněz, abych si právě měla co odvést na památku.. což se mi přes prázdniny asi tentokrát nepovede, tak asi příští rok :)

Je mi jasné, že jestli se tam dostanu, budu tam bulet na každém kroku, protože HP je prostě moje dětství a dospívání..

Achjo, strašně ti závidím!

21 BonnieWonderlan BonnieWonderlan | Web | 26. června 2015 v 15:16 | Reagovat

Tvůj článek jsem přečetla jedním dechem! A ano, závidím Ti:-) Díky,že jsem se do Bradavic podívala alespoň prostřednictvím fotek!Super článek:-)

22 userka userka | E-mail | Web | 26. června 2015 v 15:25 | Reagovat

Pěkný, taky bych se tam ráda podívala. Zajímalo by mě, jestli by mi to dokázalo navodit ten samej pocit, jako když jsem ty knížky poprvý četla.

23 P. P. | Web | 26. června 2015 v 15:51 | Reagovat

Byla jsem tam letos v květnu, krása :)

24 Erika | Geek Girls Team Erika | Geek Girls Team | Web | 26. června 2015 v 16:32 | Reagovat

Ohoho :3 já chci taky :3

25 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 26. června 2015 v 16:33 | Reagovat

To musel být zážitek! Hned bych se tam taky jela podívat :)

26 Ari Ari | E-mail | Web | 26. června 2015 v 17:04 | Reagovat

Závisť :O
Dúfam, že si si to mega super užila :D

27 Ennie Ennie | Web | 26. června 2015 v 17:05 | Reagovat

Také jsem tam byla a bylo to super :). Já se zase celou noc budím a kontroluji, kolik mám ještě času :D. Hej, u toho modelu mi bylo smutno :D. Ještě jak hrála ta hudba...a věděla jsem, že se za chvíli ocitnu v normálním světě :D...

28 Illumináti Illumináti | Web | 26. června 2015 v 17:14 | Reagovat

wow
              such Anglie
         very Harry Potter
                           much dovolená

29 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 26. června 2015 v 18:50 | Reagovat

Páni, nádhera. Závidím ti takový zážitek.

30 Twajky Twajky | 26. června 2015 v 19:05 | Reagovat

Vypadá to tam úžasně a moc Ti závidím. Hlavně si to moc hezky napsala :-)

31 Cleo Cleo | Web | 26. června 2015 v 19:08 | Reagovat

Tak to je super! Vždycky jsem doma chtěla mít svoje dveře do Tajemné komnaty.

32 Natálie Natálie | Web | 26. června 2015 v 19:30 | Reagovat

Vždycky jsem se chtěla podívat do Bradavic. Trochu Ti závidím, ale určitě tam také někdy zavítám. Nejvíce obdivuji práci autora modelu Bradavic - pohled na to dílo je opravdu úchvatný.

33 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 26. června 2015 v 19:46 | Reagovat

Parádne fotky, verím, že to bol silný zážitok!

34 Kerr Kerr | Web | 26. června 2015 v 19:52 | Reagovat

To je úžasný! :) Miluju Harryho Pottera a až se tam jednou dostanu, určitě musím jít do Bradavic :3 akorát, kolik je tam prosimtě vstupné? Neumím si to představit, ale v Anglii jsou ty ceny hodně vysoké.

35 Blásínek Blásínek | Web | 26. června 2015 v 20:13 | Reagovat

Naprosto nejlepší! Byla jsem tam taky, minulý rok v říjnu, s tetou a sestřenkou a byl to nejlepší snad ten nejlepší zážitek vůbec. Nejhezčí byl asi ten model Bradavic, tam jsem u toho skoro brečela, protože to byl můj druhý domov v celé své kráse... Úžasný zážitek a souhlasím s tebou, že je to ráj. <333

36 Kika Kika | E-mail | Web | 26. června 2015 v 20:20 | Reagovat

zhltla jsem to jedním dechem, nádherné fotky, nádherné prostředí... Pokaždé když jsem četla knížku jsem měla příšernou chuť ten máslový ležák ochutnat ;) určitě to byla lahoda :-)

37 assys_ assys_ | Web | 26. června 2015 v 21:04 | Reagovat

závidím :´)

38 Shin Shin | Web | 26. června 2015 v 21:18 | Reagovat

Awww..vypadá to tam opravdu hezky..snad se tam jednou dostanu :)

39 dominique55.blog.cz dominique55.blog.cz | E-mail | Web | 26. června 2015 v 22:10 | Reagovat

nene ja chci taky!!!:( tak tam se dostanu  i kdyby  nevim co...:D

40 rachel-mcadamsdaily rachel-mcadamsdaily | E-mail | Web | 26. června 2015 v 22:15 | Reagovat

Woow, tak to čumim! :D Opravdu se ty obrazy malovali podle všemožných členů ze štábu? No to mě podrž :D holka, měla jsi opravdu velké štěstí :) jako správný Potterhead i já ti závidím, ale samozřejmě, že ti to přeju a nedivím se, že jsi z toho byla předem celá nevyspalá apod., tím já trpím taky, když se na něco hrozně těším a když si představím tuhle myšlenku.. uuuuah, ale určitě se ti to vyplatilo, to jo! No, tak věřím, že tenhle zážitek budeš vstřebávat ještě hoodně dlouho :D děkuji za hezký dlouhý článek s obrázky :)

41 Amia Amia | Web | 26. června 2015 v 22:52 | Reagovat

Tak já začala závidět už na začátku, tudíž v pohodě :D

42 Blackie ~ Hell Blackie ~ Hell | E-mail | Web | 26. června 2015 v 23:29 | Reagovat

Závist jak sviňa !

43 Jana Jana | E-mail | Web | 27. června 2015 v 0:20 | Reagovat

ÚÚÚÚŽASNÉÉÉÉ!!!! Moc ti ten výlet přeju a závidím zároveň!

44 jursky-svet jursky-svet | Web | 27. června 2015 v 8:52 | Reagovat

Prostě boží!

45 Vanimaré Vanimaré | Web | 27. června 2015 v 11:03 | Reagovat

Musel to být naprosto nezapomenutelný zážitek. :)

46 Jenda Jenda | E-mail | Web | 27. června 2015 v 17:50 | Reagovat

No ty kráso, to je mazec. Nejsem sice fanouškem Harryho, ale tohle je fakt dobrý. Ani jsem netušil, že něco takového je.

47 Dark Dark | 28. června 2015 v 10:07 | Reagovat

Jako Wau!!! To je úplně boží!!!!!!
Já ti tak závidím!!!!!

48 Lufienne Lufienne | E-mail | Web | 28. června 2015 v 16:23 | Reagovat

Skvělý článek! Doufám, že se tam taky někdy podívám, je to můj sen x)

49 Belluška Belluška | Web | 28. června 2015 v 16:24 | Reagovat

Neuvěřitelné! Moc ti to závidím. Určitě to byl úžasný zážitek :)

50 Áďa Áďa | Web | 28. června 2015 v 19:20 | Reagovat

Úžasné :OO Ani nevieš ako ti závidím :O :)

51 Blanka Blanka | Web | 28. června 2015 v 21:31 | Reagovat

Chápu tvé nadšení. Stejně nadšená jsem byla z Disneylandu v Paříži :)

52 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 29. června 2015 v 7:54 | Reagovat

Nejsem fanda Harryho, ale mám ráda jeho fanoušky :) . Žádnej film / kniha (kromě Bible, Koránu a pod.) nikdy lidi tolik nesemkla na tak dlouhou dobu ! :) vím, že děcka byla na náměstí 9 a 3/4 a byli nadšení :). Líbí se mi, jak natěšeně o tom píšeš, mám hroznou radost, že se ti tam líbilo :).

53 Myšák Myšák | Web | 29. června 2015 v 9:32 | Reagovat

Jsou věci, které nenavštívit v Londýně bývá neodpustitelné a natáčecí studia HP k tomu rozhodně patří ;-)

54 Snapeova Snapeova | Web | 29. června 2015 v 9:46 | Reagovat

Je to uzasny. Krasny fotky. Asi bych tam mela jet s prazdnym fotakem :D Ceka me to s kamaradkou v zari. Moc se tesim :)

55 Karkulka17 Karkulka17 | Web | 29. června 2015 v 12:44 | Reagovat

Naprosto úžasný :-) Chtěla bych strašně moc tam taky :-D

56 fotografia fotografia | E-mail | Web | 25. července 2015 v 20:04 | Reagovat

Ahoj Kelly,

rádi bychom ti oznámili, že v klubu nastaly velké změny (je důležité si přečíst článek, na který budeš mít odkaz pod položkou "Web" u našeho komentáře). Touto cestou se tě chceme zeptat, jestli máš stále zájem být členem našeho klubu. V případě, že ano, dej nám vědět do konce srpna. A to nejlépe na klubový e-mail, případně nám napiš přímo na klubový blog, třeba pod článek s přijímáním členů.

Za Fotografický klub,

Mike a Trimaliny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.