Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Hudební inspirace #1

20. února 2016 v 22:02 | Kelly |  zápisky z Tkalcovské ulice
Zjistila jsem, že hledat něco v mé historii přehrávání na youtube se ukazuje býti nadlidským úkolem, protože jsem velice inteligentní a nechávám sourozence koukat se na různé pohádky, no a pak mezi tím hledejte něco, co jste někdy poslouchali vy. Úplně nejvtipnější to je ve chvíli, kdy si pouštíte Imagine Dragons a na konci v navrhovaných videích na vás vybafne Lokomotiva Tomáš. Bazinga!

Se mnou a muzikou se to má tak, že sice nejsem takový hudební nadšenec jako například do knížek nebo seriálů, ale něco nového si vždycky ráda poslechnu. A zvláště ze stylů - byť to zase až tak nerozlišuji a vlastně bych nejspíše měla problémy s tím, kam něco správně zařadit - které mám ráda. Pokud to je tenhle případ, je potom hrozně jednoduché se nadchnout a poslouchat to pořád dokola. Bohužel mám většinou tu smůlu, že když už někoho dobrého objevím, často se stává, že dotyčný interpret má jen několik zveřejněných písniček, případně pokud mám štěstí, tak i celé jedno (!!!) album. Nicméně je fakt, že radši jedno dobré album než deset špatných.


Výše zmíněný případ se mi stal relativně nedávno, jen před pár dny. V práci máme na kancelářském rádiu naladěný Radiožurnál a věřte nebo ne, i když se tam často ty písničky opakují, na druhou stranu aspoň hrají dobře, a tak mi to opakování vlastně vůbec nevadí. Výjimečně. Anyway, zpět. Tuším, že to bylo ve středu, kdy jsem najednou zaslechla něco hrozně hezky melodického a měla hned o stupeň lepší náladu. Byli to Mighty Oaks a jejich Brother. Nemohla jsem si pomoct, abych si alespoň minimálně nepoklepávala tužkou, i když jsem vůbec neměla tušení, kdo to vlastně je, název jsem si vyhledávala na stránce rádia a přeposílala si to pak na e-mail, abych to nezapomněla a mohla si to pustit doma. :D Doma jsem pak spustila youtube a vůbec mi netrvalo dlouho, abych se zamilovala. Jejich písničky jsou skvělé, rytmické, mají hloubku, a člověk má chuť zpívat s nimi, což je pro mě při poslechu stěžejní, poněvadž jakmile zpěv v člověku nic nevyvolá, nemá cenu to poslouchat dál, že.

Mighty Oaks - Brother

I'd follow you
To the end of the world if only you would ask me to
On and on we go, my brother
I've got you
Nothing to stop us now
Because we found in life what's true


Pokud má seriál dobrý soundtrack, je to pro mě dobrá známka a mnohdy i důležité postrčení, abych sledovala seriál dál. V poslední době jsem si oblíbila takové seriály (a možná by se to dalo vztáhnout i na filmy), které nemají jen instrumentální soundtrack, ale i OST složený z regulérních písniček. Jedním z nedávných objevů je seriál Vinyl, který je ve zkratce o hudebním průmyslu v sedmdesátých letech a stojí za ním celkem velká jména. Což samozřejmě ale nezaručuje povedenost, nicméně já se nebojím Vinyl doporučit dál, ačkoliv má za sebou teprve premiéru a další díl vyjde teď v pondělí. Inu a vzhledem k tomu, že se jedná o hudební seriál, je jasné, že o písničky nebude nouze. Pokud jsem to dobře pochopila, svůj vlastní soundtrack by měl mít každý jednotlivý díl.

Ty Taylor - The World Is Yours

You have the world all in your bag
Yes, and they topple right in your hands
You have the world all in your bag
Yes, and they topple right in your hands
If you had all me, pretty baby
You wouldn't run away with your other man


Sturgill Simpson - Sugar Daddy

Hey now, baby, you been on my mind
Search my dreams, darling
Your taste is all I find
Look at my heart dying
See my soul sinking down


Grizfolk už takovou novinkou pro mě nejsou, znám je o dost déle, konkrétně z koncertu Bastille, kterým dělali předskokana. Už tenkrát jsem z nich byla nadšená a byla jsem ráda, že předskakovali zrovna oni. V tom článku jsem tenkrát vyjádřila přání, že snad někdy vydají plnohodnotné album, poněvadž to opět byl ten případ, kdy šlo o skupinu, která měla na svém kontě jen pár písniček a ty člověk musel ještě dolovat všude možně. Každopádně přání se evidentně stávají skutečností, poněvadž to sice trochu trvalo, ale přece jen letos vydali celé album Waking Up the Giants. Problémem trochu bylo sehnat to album, nakonec se to ale podařilo a já se mohla zaposlouchat do svého splněného přání. Dalším mým přáním teď je, aby se Grizfolk objevili u nás, a i kdyby to mělo trvat stejně dlouho jako vydání toho alba, tak si ráda počkám.

Grizfolk - Wide Awake

Would you love me when I'm gone?
Would you love me when I'm dead?
Would you love me with a bounty on my head?
A bounty on my head


Jednou ze stránek, kde se dost často (v podstatě skoro dennodenně) vyskytuji, je Felix Felicis, Harry Potter textová roleplay hra odehrávající se v sedmdesátkách (které už ale pomalu končí a jsme tam z toho skoro všichni v depresi). A právě to, že se to odehrává v době před několika desetiletími, dává člověku nové možnosti a rozhledy. Zaprvé je nutné trochu přemýšlet, když píšete příspěvek za postavu a potřebujete věrohodně popsat, jak se chová nebo jak se třeba obléká, to bylo tehdy jiné, že. Druhá věc je ta, že má člověk možnost rozšířit si kulturní obzory tím, že se hrabe v tehdejších hudebních hitech či filmových premiérách. Třeba zrovna nedávno v našem roce "premiérovala" Pomáda a já zjistila, že ačkoliv mi nikdy nedělalo problém orientovat se v jejím soundtracku a normálně jsem ty písničky znala, snad nikdy jsem Pomádu jako takovou neviděla úplně vcelku. A co jiného dělat, než že to napravit, že ano?

Grease OST - We Go Together

We go together
Like rama lama lama ka dinga da dinga dong
Remembered forever
As shoo-bop sha wadda wadda yippity boom de boom
Chang chang changitty chang sha-bop
That's the way it should be
Wah-oooh, yeah!


 


Komentáře

1 Nikki Allen Nikki Allen | Web | 11. září 2016 v 20:18 | Reagovat

Pěkný výběr :)

2 PeterPhync PeterPhync | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 14:45 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.