Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

On the Other Side (2016) | Carrie Hope Fletcher

13. února 2017 v 9:03 | Kelly |  Koutek čtenářův
Tohle není recenze. Recenze psát neumím a pravděpodobně asi nikdy umět nebudu. Měla to být původně součást článků s knihami za leden 2017, ale trochu se to zvrtlo. :D Ale ten článek taky bude.

On the Other Side je knížka, na kterou jsem se fakt těšila. Tak moc, že jsem radši přestala doufat, že mi ji Ježíšek nadělí pod stromeček, a objednala si ji už někdy v listopadu, protože mi bylo jasné, že i přes vroucné přání se na mě Ježíšek vykašle. :D Ale už dřív vydala All I Know Now, tak třeba tentokrát…

Carrie Fletcherová je divadelní herečka, zpěvačka a spisovatelka a… ehm, youtuberka. Jediná, kterou sleduji, a víceméně jsem se k ní dostala náhodou. (Díky FFku.) Ve zkratce - je boží. A stejně stará jako já! A má boží vlasy! A je blázen do Disneyho a Harryho Pottera a Doctora Who! Carrie mi byla už od prvního zhlédnutí velmi sympatická, líbilo se mi, jak se dokáže vyjadřovat o věcech, které miluje, které ji dennodenně provází a zvláště se mi líbí její videa z divadelního zákulisí. Taky často vypráví o knížkách, o lidech a tak. Nevím, možná to je klasický youtuberský průměr, já tu jinak scénu (radši) nesleduji.


Ale zpátky k té knize. Podle barevnosti přebalu a podle anotace je jasné, že půjde spíš o romanťárnu. Já s tím problém nemám, ačkoliv vyloženě ten žánr nevyhledávám, ale občas mám chuť si něco takového přečíst a na chvíli se zasnít. Líbilo se mi to třeba u Fangirl, z filmů pak mám třeba ráda Lásky čas nebo Lásku nebeskou nebo teď nově La La Land. Zpět (opět) k On the Other Side. Přebal je skvělý - na fotce to není tak úplně vidět, ale ty jednotlivé detaily jsou z takového lesklého materiálu a vypadá to hrozně pěkně. A co se týče těch samotných detailů a toho, co představují, to člověk pořádně docení až po přečtení knihy, protože ani jeden symbol tam není náhodný a všechno má v knize své místo.

Na začátku se seznamujeme s Evie, která zjišťuje, že je opět mladá a že se nachází na místě, kde kdysi prožila nejšťastnější rok svého života. Je celkem nasnadě, že se dostala na jakousi přestupní stanici mezi přechodným prostorem do nebe. Do jejího osobního nebe, kam se ale momentálně nemůže dostat, protože její duši svazují tři tajemství, tři příběhy, bez jejichž odtajnění by se do svého nebe nemusela vůbec dostat. S odlehčením její duše jí pomáhá Lieffe, správce domu, kde tenkrát žila.

Postupně odhalujeme příběh Evie a zjišťujeme drobnosti, které prožívala každý den, jaký byl její život pod taktovkou tvrdé a snobské matky, která ji donutila udělat několik voleb, do kterých se Evie nechtělo. Poznáváme Vincenta, nadaného hudebníka, který sní o tom, že se díky stipendiu dostane na hudební školu, stejně jako Evie sní o tom, že se se svým výtvarným talentem někdy dostane do animovaného filmu. Oba se navzájem podporují, ale vzhledem k tomu, jak omezený čas má Evie a jaké další okolnosti ji tlačí, je nevyhnutelné, jak to dopadne… A právě Vincent je jedno z těch tajemství, které Evie tíží a kterého se společně s dalšími dvěma musí zbavit, pokud se chce dostat za zamčené dveře.

Nehledě na to, že čteme o tom, jak se Evie snaží projít do svého nebe, On the Other Side je příběh trochu cvrnknutý fantastičnem, protože se tam odehraje pár věcí, na které jsem se tvářila trochu divně, protože je jedna věc číst o "očišťování duše" a druhá věc, že tam v rádoby normálním, našem, světě jsou prvky, které byste v reálu určitě nenašli. Ale působí přirozeně a jako by tam vlastně patřily.

Carrie píše velmi pěkně a ta angličtina není vůbec složitá na čtení. Jasně, já se na to možná dívám trochu jinak, ale pokud chcete začít číst anglicky, myslím, že tohle vůbec není špatná volba. Samozřejmě za předpokladu, že máte rádi podobné typu příběhů. Ale pokud hledáte romantickou oddechovku, u které se chcete zasnít a přihlouple se usmívat, můžu vám On the Other Side vřele doporučit.
 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. února 2017 v 20:42 | Reagovat

Vypadá to celkem mile, oddechově, i ta obálka se mi líbí ... žel bohu, jediné anglické knížky, ve kterých teď mám čas se hrabat, jsou ty odborné do školy nebo The Cement Garden, nedostala jsem se ještě ani k druhému dílu Captive Prince a asi se jen tak nedostanu. :'D

2 Kelly Kelly | Web | 14. února 2017 v 7:14 | Reagovat

[1]: Aspoň se ti může zaplňovat seznam na potom. >:D

3 Lowri Lowri | E-mail | Web | 20. února 2017 v 20:51 | Reagovat

Fun fact: tu knížku jsem ti k Vánocům objednávala, a sotva dva dny na to sis jí vystavila na instagramu, ještě jsem to stačila stornovat. :'D Možná jsem si jí měla nechat pro sebe, na Carrie někdy od podzimu občas kouknu (přišla jsem na ní skrze tvůj Titter), je to taková instantní dobrá nálada.
Tak to možná vyjde příště. :D

4 Kelly Kelly | 20. února 2017 v 20:59 | Reagovat

[3]: Ups. :D Když já ji chtěla tak dlouho a tak moc, že jsem to pak už nevydržela, tím spíš, že jsem ji chtěla už před narozeninami. :D Ale jak říkám, pořád ještě má All I Know Now. *bad pokerface* A píše něco dalšího! Ona je super, fakt mi přijde tak hezky lidská, že nebylo možné si ji nezamilovat.

5 Lowri Lowri | Web | 20. února 2017 v 21:03 | Reagovat

[4]: To je pochopitelný. :D A říkám, možná to vyjde příště. :D

Přesně tak, a taky má takový sympaticky pozitivní pohled na svět, fakt se mi líbí. A krásně zpívá! :)

6 PeterPhync PeterPhync | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 18:44 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.